Tampa

Celeste je šestadvacetiletá středoškolská učitelka. Její zálibou jsou nezletilí studenti. Při výběru ideálního kandidáta má určitá kriteria: Nesmí být moc sebevědomý. Nesmí mít vysportovanou postavu. Nesmí mít akné. A brzy se její představy splní… Kritika román ohodnotila termínem „sexuálně explicitní“, autorka dopodrobna popisuje všechny sexuální scény. Zároveň nastoluje jízlivou otázku: Kdo by v patnácti dokázal odolat svodům atraktivní učitelky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195800/tampa-N2R-195800.jpg 3.4255
Literatura světová, Romány, Erotika
Vydáno, Odeon

Tampa, 2013

Kniha Tampa

jiri77

Sonda do života jedné nymfomanky. Kniha není určitě čtení pro puritány, autorka se s tím vážně nepárala a napsala velmi zajímavou knihu bez servítků. Kniha mě celkem bavila a musím hodně vyzdvihnout komentář na konci knihy ,který napsal Richard Olehla.

Mermaida

Už je to hodně dlouho, co jsem nevzala do ruky, žádnou erotickou knihu, a je pravda, že Tampa mi doma v poličce ležela určitě tak dva roky...
Nevím, co mě přimělo konečně po knize sáhnout, ale jsem za to ráda.
Někde jsem narazila na srovnání, že jde o "líc Lolity" - něco na tom asi bude, jen Celeste je oproti Humbertovi mladičká. Samotná autorka se s tím opravdu nepáře a scény popisuje dosti "živočišně" - byl to jeden z aspeků, díky němuž jsem knihu opravdu hltala. Kniha na mě hodně zapůsobila, a myslím si, že jde o poučnou novelu - i když soudě dle jiných reakcí jsem asi jediná. Při čtení jsem měla pocit, že jde o stejný tip vyprávění, jako je to v Lolitě. Že hlavní hrdinka a zároveň vypravěčka popisuje to co se odehrálo před jejím "zavřením", jako by to vyprávěla soudu (viz. Lolita), nebo prostě psala "otevřený" dopis. Proto mě ke konci udivilo, že to tak není. Ale nechci spoilerovat, tak už jen napíšu poslední shrnutí. Mě kniha prostě sedla - bavila mě. Ale to neznamená, že souhlasím s chováním hlavní hrdinky. Ale to jak byla kniha vykreslená působilo originálně. Prostě a jednoduše řečeno, asi jsem si potřebovala nějakou "nechutnou" literaturou zpravit čtecího ducha od všech těch thrillerů či válečných knih...

Jorgito

tato sonda se možná bude více líbit mužům než ženám, hlavní hrdinka se s tím nepáře, má jasně stanovený "cíl lovu" - chlapci, kteří ještě nezmuštěli, ale také příběh zhýčkanosti, má se dobře, dobře vypadá, ale není to ono

Snoopi

Zajímavá sonda do života jedné sexuální zvrhlice. Když může být pedofil chlap, proč by pedofilií nemohla "trpět" i žena? Navíc taková, která si svou "nemoc" neskutečně užívá? Kniha nabízí nečekaně věrohodný a až naturalisticky přesný pohled do myšlení hlavní postavy, Celeste. Ta se stává jakousi sexuální "lovkyní", neúprosně jdoucí za svou kořistí. I přes dopodrobna vylíčené sexuální scény příběh nesklouzává k laciné pornografii - řekla bych, že své si tady najdou ti čtenáři, které zajímá psychologie narušené osobnosti. Nabízí se srovnání s Lolitou od Nabokova, ale myslím si, že každá z těch knih je osobitá svým způsobem. Též může být srovnána s knihou "Padesát odstínů šedi", přiznávám však, že tuto sérii jsem nečetla, tak nemohu posloužit :-) Dávám pět hvězdiček za věrohodné vylíčení hnutí mysli psychopatické osobnosti . I když chybičky by se určitě našly, viz v dalších komentářích, nechci se opakovat. Také mi nepřipadá, že by autorka tématem nějak extra šokovala...

snimcibdim
06.12.2019

Výtečně napsaná odvážná polemika s gendrovými a společenskými streotypy.
Kvůli tématu pedofilie (i když přesnější je myslím efebofilie) bývá kniha přirovnávána k Lolitě, ale mě napadl jiný příměr - Parfém: Příběh vraha od Patricka Süskinda.
V obou případech figuruje extrémní vyšinutá osobnost, která se cílevědomě snaží ukojit své touhy. A přestože jde o osobu zcela zavrženíhodnou, je to napsáno tak dobře, že čtenáře nepřestává zajímat, jak ve svém snažení uspěje nebo neuspěje.
V obou případech hrají důležitou roli smyslové požitky - i když samozřejmě sex je atraktivnější než vůně.
Je to velmi napínavé, velmi provokativní a pokud se ubráníte moralizování, tak i velmi zábavné.

Marluksa
01.10.2019

Tak tohle je perla! Nic pro puritány, ale skvostně napsaná - tak trochu erotická - kniha.
Dokonalými metaforickými procesy autorka vskutku nešetřila. Čtenář, je v této knize morálního dilematu bezezbytku zbaven. Hlavní hrdinka, učitelka posedlá čtrnáctiletými chlapci, chápe instituci manželství - svého, či jakéhokoli jiného - čistě ekonomicky. Při výuce literatury si nenápadným způsobem tříbí názory studentů a vybírá svůj potencionální cíl.
Za výřečnost, stylistickou obratnost, námět, motiv, téma nemůžu jinak než 5*****
Cituji: "Vzrušení a bolest se dělí o určité spínače na ovládací desce centrální nervové soustavy."
"Absence orgasmu navozovaného partnerem je hotovou živnou půdou pro duševní sklíčenost."
PS: Tampu prostě musíte mít!

Markéta ♡
21.10.2018

Na knihu jsem se moc těšila, protože kamarádka říkala, že je pěkná.
Upřímně, jsem zmatená. Nevím, jestli se mi kniha líbila a nebo ne. Nutilo mě knihu číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět, jak to vlastně dopadne, ale co se týče celého děje - nevím. Přijde mi to z jedné strany nechutné a z druhé to celkem i chápu (jak ze strany Celeste, tak chlapců) - každopádně nechci být spoiler.
Nelituji, že jsem knihu přečetla, ale není to něco, co bych si chtěla přečíst znovu, či knihu s podobnou tématikou.

Kniho.mol.ka
23.09.2018

Nesnesitelná hlavní hrdinka. Bezcitná sociopatická nymfomanka. Celý její svět se točí jen kolem sexu, sexu a zase sexu. Ten je jejím cílem, tomu prakticky vše podřizuje a vše, co jí na cestě k němu stojí, nemilosrdně kosí, lhostejno, že to jsou lidé (např.její manžel). I když některé pasáže ke konci byly přitažené za vlasy, tak kniha jako celek mě bavila. I takové totiž chodí mezi námi - chladné a vypočítavé mrchy bez špetky morálky. A kniha jednu takovou vykreslila skvěle.

Archerův hlas
Archerův hlas