Tampa

Tampa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195800/bmid_tampa-N2R-195800.jpg 3 301 95

Celeste je šestadvacetiletá středoškolská učitelka. Její zálibou jsou nezletilí studenti. Při výběru ideálního kandidáta má určitá kriteria: Nesmí být moc sebevědomý. Nesmí mít vysportovanou postavu. Nesmí mít akné. A brzy se její představy splní… Kritika román ohodnotila termínem „sexuálně explicitní“, autorka dopodrobna popisuje všechny sexuální scény. Zároveň nastoluje jízlivou otázku: Kdo by v patnácti dokázal odolat svodům atraktivní učitelky?... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Tampa , 2013

zuzana4291
04.08.2014 5 z 5

Zajímá erotická kniha....nejdřív jsem se lekla až jaké má hlavní hrdinka erotické představy....pak mě zahltila nechutnost nad sexuální úchylkou...a nakonec jsem to dočetla jedním dechem, jelikož jsem byla tak pohlcena dějem, že jsem to musela za každou cenu dočíst, co nejrychleji...

kristeen
24.07.2014 4 z 5

Rozhodně nepostrádá napětí...ať už to klasické příběhové, nebo to erotické...čtenář balancuje na hraně znechucení a snahy pochopit skrytou vášeň hlavní postavy příběhu...až je nakonec donucen přijmout to jako fakt a nějak se s tím smířit...když už to všichni vědí...

Eskandriel
24.07.2014 4 z 5

Celá kniha má silně erotickou a zločinnou atmosféru a jemnějším povahám bych jí asi nedoporučila. Alissa Nutting dokáže skvěle popsat postavy i situace. Je tak dobrá, že začnete přemýšlet, jestli s tématem nemá bohaté osobní zkušenosti. Musím přiznat, že vžít se do příběhu byl u téhle knihy nepřekonatelný problém. U některých knih mívám pocit, že jsem přímo v ději, zvlášť, když jsou hlavní aktéři v mém věku. Tahle kniha mě postavila do odlišné situace, než všechny ostatní. Připadala jsem si jako voyer, který nestydatě očumuje z povzdálí.

CraWer
10.07.2014 3 z 5

Diskutabilní zátah na jedno odpoledne.
Mně osobně se kniha velice líbila.
Má to své mouchy, ale to každá kniha.

Mimochodem, není na škodu si zjistit o čem kniha je.

65%

Moniisek
25.06.2014 odpad!

Na knihu sem byla velice zvědavá a s chutí sem se do ní začetla musím ale říct že po pár stránkách mě chuť přešla.... A rozhodně knihu odložím a asi se k ní už ani nevrátím abych ji dočetla.....

Gabetka
09.06.2014 3 z 5

Syrová výpověď mladé učitelky, která na nikoho nebere ohledy a jediné, co ji zajímá, je uspokojování vlastních potřeb. To, že se téměř před ničím nezastaví a nikdy svých činů nelituje, přestože si uvědomuje, že jsou špatné, je na knize to nejzajímavější a nejstrašidelnější.

Oophaga
06.06.2014 3 z 5

Nadnesené téma efebofilie je marketingově obzvláště dobře prodejné (viz anotace), erotika s ním spojená může působit více lákavě než skandálně a slabost krásné mladé ženy pro nadržené prepubertální hochy je společensky přípustnější než než hebefilie stárnoucích pánů nebo dokonce pedofilní prznění předškolních dětí. Nicméně kniha je spíše v ich-formě psaným portrétem jedné psychopatky, což ji dělá o něco zajímavější, než naznačují nastíněná témata a chladné popisy žhavých sexuálních praktik to zbavuje vzrušivosti (nadšené čtenář-e/ky všech odstínů šedi tedy Tampa zrovna nepotěší). Céleste lidi ve svém okolí používá jako pouhé nástroje k dosažení svých cílů. Potřebuje materiální zajištění - má tedy manžela, jemuž vysoký životní standard občas splácí fyzickým kontaktem, ale jinak je jí lhostejný. Přitahují ji hošíci - je tedy třeba si vybrat vhodný objekt s jasně definovanými vnějšími parametry i vzorci chování (někoho, kdo se nebude chlubit, ani ji nenapráská). Stejným způsobem přistupuje ke každému, koho potká - má dáti, dal. Je schopná promyšlených manipulací, předstírání zájmu a citů, nicméně i rychlé násilné akce, která by mohla zabránit prozrazení jejích činů. Případné odhalení a potrestání je sice riziko, ale na anti-hrdinčině chování nic nezmění (Hannibal Lecter také nepřestane zabíjet, protože už ho jednou chytili). Koncept výpovědi hluboce nesympatické a empatie neschopné hlavní postavy je tudíž podnětný, literární zpracování je však (na to, že je kniha zařazena v edici Světové literatury nakladatelství Odeon) spíše průměrné - na druhou stranu samozřejmě vychází z myšlenkových struktur protagonistky, která celý příběh vypráví. Nosný nápad, ale forma i absence dramatického oblouku způsobují, že jde nakonec o celkem zapomenutelný text. Což je u takto výrazného námětu prostě škoda.

Dáma s hrnstjm
30.05.2014 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, zaujalo mě téma podle anotace – vztah mladšího muže (kluka) se starší ženou. Sama jsem v takovém vztahu už hodně let, protože mi to tak vyhovuje. Měla jsem velká očekávání, podpořená vlastní zkušeností. Ale už po pár prvních stránkách jsem byla v šoku, úchylnější knihu jsem snad nikdy nečetla, zvrácenost postavy Celeste mi byla tak odporná, že jsem chvíli bojovala s tím, jestli knihu rovnou neodložím. O odložení knihy jsem přemýšlela pak ještě několikrát, bylo to na mě prostě moc vulgární a až příliš to zavánělo pedofilií. Nicméně dočetla jsem, po literární stránce je příběh opravdu skvěle napsán – tak akorát napínavý a dost silný na to, aby nebyl přebit všudypřítomnými obscénostmi.
Snad takové „Celeste“ v reálném životě ani neexistují... ale už to, že obsah knihy se všemi detaily se vyrojil někomu (autorce) v hlavě, mě docela znepokojuje.
Po dlouhém váhání dávám hvězdičky za příběh, za postavu Jacka a za to, jak to s tou mrchou dopadlo. Pojetím tématu jsem ale v podstatě zklamána.

e-Čtenář
27.05.2014 2 z 5

Kniha o učitelce, která má ráda hošíky těsně před dosažením jejich 15 narozenin. Tato učitelka nemá téměř žádné emoce, je sice empatická, tuší co se sluší a patří, ale jinak působí studeně jako psí čumák. Rozpálit se dokáže jen sexem s těmito samečky případně sama. Toť vše. Celek nic moc.

calibre44
25.05.2014 3 z 5

Hlavní hrdinka je mrcha, která využívá své žáky k uspokojování svých sexuálních potřeb a při tom neváhá jít přes mrtvoly. Občas mě knížka štvala, hlavní hrdinku jsem neměl rád, ale knížku jsem přečetl za dva dny. Takže buď je krátká, což si nemyslím, nebo je fakt dobře napsaná.

evafort
22.05.2014 5 z 5

Šokující kniha o nymfomance, která si potrpí na dospívající chlapce.

JitkaJak
20.05.2014 5 z 5

Vtipné mistrovsky napsané dílko, které mi v mnohém připomíná Smrt Zajdy Munroa Nicka Cavea. Tou genialitou a poselstvím, co se skrývá za brilantními popisy odsouzeníhodných zvrhlostí...

Basti06
06.05.2014 4 z 5

Za skvely styl psani rozhodne knizku doporucuji. Celeste je tak chladna a nelidska a stejnym zpusobem i pise. Clovek se kvuli tomu neni schopen do ni vcitit a asi je to tak dobre. Obsah knihy neni zdaleka tak poburujici, jak by se mohlo zdat, pro me bylo daleko vetsi sousto prave ten chladny styl psani. Obcas me trosicku vadila jakasi denickova posloupnost deje, ale na druhou stranu Celeste si nehraje na to, ze pise neco jineho nez vzpominky. Zazitek!

evasamankova
27.04.2014 4 z 5

K této knize jsem přistupovala se značným odstupem. Erotické knihy mě už díky své podobnosti přestaly bavit a rádoby šokující témata tolik nemusím, protože finální výsledek mnohdy působí spíš lacině. Ovšem Celeste mě po několika stranách dostala a knihu jsem přečetla ani ne za dva dny. Kniha je pobuřující, svádí k morálním dilematům, ale autorka vypráví natolik skvěle, že mi to přišlo místy neskutečně zábavné. Celeste je zkrátka unikát. Prvotřídní mrcha posedlá sexem se zajíčky a její neustálé myšlenky tomu odpovídají.
Celé to bylo občas natolik absurdní, že to bylo téměř dokonale humorné.

Babouš
14.04.2014 5 z 5

Dostal jsem se k ní díky zdejší rubrice Obálka pod lupou a ona na oplátku dostala mě. Příběh je totiž ještě lepší než obálka. Téma je poměrně vážné - nakolik je v pohodě, když žena sexuálně využívá své mladé studenty, kterým to je příjemné, ale samotné by je to nenapadlo? Zpracování v tomhle případě ale vede: kniha je sexuálně otevřená, na rovinu popisuje všechno, ale přitom si hlavní hrdinka a vypravěčka zachovává drsný vtip a humor. Je to zábava, i když by to zábava být neměla. Člověk se při čtení cítí provinile, ale přitom si to vychutnává. Bavilo mě to. Za téma a zpracování dávám 5 hvězdiček.