Tampa

Tampa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195800/bmid_tampa-N2R-195800.jpg 3 301 95

Celeste je šestadvacetiletá středoškolská učitelka. Její zálibou jsou nezletilí studenti. Při výběru ideálního kandidáta má určitá kriteria: Nesmí být moc sebevědomý. Nesmí mít vysportovanou postavu. Nesmí mít akné. A brzy se její představy splní… Kritika román ohodnotila termínem „sexuálně explicitní“, autorka dopodrobna popisuje všechny sexuální scény. Zároveň nastoluje jízlivou otázku: Kdo by v patnácti dokázal odolat svodům atraktivní učitelky?... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Tampa , 2013

kikibubu
29.09.2016 5 z 5

Za me teda bomba knizka.

katka2100
08.05.2016 odpad!

Otrasne, ledva som to docitala, veru ako spoved 13rocnej slecny.. Neviem mozno to autorka pisala ked mala tych 13..Obcas to bolo ako Nick Twisp v zenskom tele, ale tam sa dalo aspon zasmiat, tu bez sance..

sipkulka
23.04.2016 odpad!

Ani sem nedočetla jaksi jsem dle popisu čekala trošku jinou knížku :( . Ač nejsem puritánka a o sexu se dokážu bavit otevřeně tak na mě knížka působila jak laciné porno představy 12-leté puberťačky aneb milé bravíčko dnes mě napadlo že .....

jitka7655
07.04.2016 4 z 5

Podle předchozích komentářů jsem čekala porno maskované za hodnotný román, není tomu tak. Knihu jsem zhltla za jeden večer, sexuální scény a popisy jsou nutné pro vhled do zvrácené duše "hrdinky". Krutost, manipulace. Tvrdě si jde za svým cílem, zrůda v prvotřídním balení luxusního oblečení a krásné tvářičky. Příběh který nezapadne mezi mnoha ostatními.

Petruse21
20.03.2016 3 z 5

Čekala jsem to asi trošku "úchylnější". Jako náhled do mysli duševně nemocného člověka dobré.

Dousabel
16.09.2015 4 z 5

No, tak tahle zvrácenost mi dnes zabrala celý den:) Musím se přiznat, že asi do necelé tři čtvrtiny knihy jsem si říkala, že jsou ty předešlé komentáře nějak až moc kruté, vždyt se tam zase tak moc hrozného neděje, nikdo nikoho neznásilňoval, nevraždil, až na nějaké (uznávám nechutné) úchylnosti, to zase není taková hrůza, taková Lolita obráceně, ale v určitém místě musím všem dát za pravdu! Až s Buckem se projevila Celestina totální zrůdnost a úchylnost a pak už to jelo až do konce, to už jsem při čtení jen nevěřícně kroutila hlavou:) Už to asi nikdy číst nebudu, ale je pravda, že jsem se od Tampy nedokázala odtrhnout.

alibaba72
05.05.2015 2 z 5

Taková rychlá pornografie, co jsem čekal? Dle recenzí asi více. Zklamání.

Sarri
13.03.2015 5 z 5

Velice zneklidňující dílo. Nechci psát něco o sexuálním tématu téhle knihy, ale spíše o sociopatickém chování hlavní hrdinky. To je podle mého hodně zvrhlé samo o sobě. Celeste je evidentně závislá na sexu, ale ještě k tomu je schopna dosáhnout orgasmu pouze s dospívajícími chlapci - dobře, proč ne. Horší mi ovšem přijde, co všechno je schopná a ochotná udělat, aby dosáhla svých cílů. Jde doslova přes mrtvoly. Je nanejvýš sobecká, neempatická, ambiciózní, umanutá a krutá. Nebere ohled na druhé, o nějakém citu z její strany nelze ani mluvit. Teď si však představte, že by Celeste místo sexu toužila třeba po bohatství. Čeho všeho by byla schopná udělat pro to? Už se mi v hlavě honí dost hororový scénář. Tohle je podle mého poselství téhle knihy - uvědomit si vnímání a počínání chladnokrevného sociopata. Další věcí je už samo o sobě americké soudnictví, kdy je všechno jenom o show a ne o nějaké skutečné spravedlnosti - zkrátka ten, kdo předvede věrohodnější divadlo, ten vyhrává. Neuvěřitelné pokrytectví a přetvářka. A pravděpodobně nelze mluvit jen o tom americkém, dnes je to tak asi už všude. Avšak Američani pořád vedou, tam už z toho mají lukrativní a veřejně uznávaný sport.

mazlak
01.03.2015 2 z 5

Tato kniha je pro mne velkým zklamáním. Ukazuje pouze to, čeho všeho je žena (zde učitelka) schopná pro dosažení vlastních zájmů a cílů. K manželovi chladná jak psí čumák a teprve když jí teče do bot tak předstírá zájem jen aby dosáhla toho co zrovna nutně potřebuje pro svoje vlastní pohodlí.

Kárl777
30.01.2015 4 z 5

příjemný román, který ukazuje ženskou sexualitu jako zbraň. Samozřejmě diskuze o genderové nerovnosti, kterou četba knihy nabízí je spíše kontraproduktivní a ženám spíše ubližuje, neboť ve čtenáři evokuje nerovnost ve prospěch žen. Jinak řečeno, člověk by knihu mohl shrnout větou: ženskejm projde to, za co by šli chlapi vyset. Ovšem kniha implicitně poukazuje na úplně jinou nerovnost, a tou je, jak mají ženy omezený manévrovací prostor pro vymáhání moci.Tento prostor je totiž většinou omezen pouze na jejich sexualitu, díky níž mohou dosahovat svých cílů. Samozřejmě netvrdím, že tento model odpovídá skutečnosti, jedná se spíš o stereotyp, který kniha předkládá a který je v naší společnsoti hluboce zakořeněn (přeci každá dobrá manažerka si svý místo musela vyš.kat, ne?). V knize pak vidíme, že hlavní hrdinka využívá svou sexuaitu ke všemu, k získání svých obětí, k napravení vztahů s manželem a dokonce i k zvládnutí běžné výuky. To je ještě umocněno faktem, že její ošklivé kolegyni, která svou sexualitou v tomto slova smyslu disponovat nemůže, se celý svět postupně hroutí pod rukama. A právě kdyby hlavním hrdinou byl muž, jak je nastíněno v anotaci, pak by sexualita v jeho akcích hrála roli podstatně nižší a své nároky by v rámci stereotypu uplatňoval z pozice autority, síly, či citové manipulace. Neútočil by na dívčí libido, ale na její konformitu, obavy či empatii. Právě tento steretyp podle mě ukazuje, jak dlouhou cestu pře sebou ještě ženy mají, než přestanou být považovány za občany druhé kategorie, kdy nebudou moci svcýh cílů v očích veřejnsoti dosahovat pouze přes postel.

Disease
07.01.2015 4 z 5

Nejen sexuálně, ale především psychologicky explicitní příběh sociopatky s pedofilními sklony. Čekal jsem víceméně opakující se scény a byl jsem příjemně překvapen. Navíc se jako bonus v rámci očekávaného konce dostavil "cimrmanovský krok stranou".

Další přidanou hodnotu tvoří pohled na genderovou nerovnost, ovšem poněkud opačný, než je zvykem.

KriKri
08.12.2014 2 z 5

Kniha se čte dobře a rychle, mít víc času, tak je za dva večery přečtená, ale... ač nejsem žádný puritán, erotickou knihu si občas ráda přečtu, tak tenhle příběh byl i na mě trochu moc. Zkrátka mě jaksi nevzrušuje představa souložícího čtrnáctiletého chlapce. Knihu jsem si dost dobře nedokázala v hlavě vizualizovat, vlastně jsem ani nechtěla a tím se požitek z četby dost vytrácel. Za mě jednou a dost..

dubakm
13.10.2014 3 z 5

Ou, je těžké hodnotit tak kontroverzní knihu když na jednu stranu hltáte děj a čekáte co bude dál, a přitom vám děj v mysli zanecháva slizkou a odpornou cestičku jak od hlemýždě. Kniha je opravdu čtivá, ale přijde mi, že autorka až moc negatívně vygradovala hlavní postavu za účelem absolútního a maximálního znechucení z jejího chování, což účel splnilo, ale pro mně tím znížila zážitek ze čtení. Myslím, že kdyby občas prosvětlila chování Celeste tak by se čtenář dokázal líp ponořit do děje. Takhle jsme se svezli po hladině Celestině černé duše bez ochoty do ní nahlednout. Proto jen 3 hvězdičky a rozhodně se k dílu už vracet nebudu.

Schullerka
30.09.2014 1 z 5

Čekala jsem opravdu něco jiného, možná nějakou knihu o pedofilii z psychologické stránky? No každopádně pro mě bylo čtení zklamáním, nebylo tam sice nic extrémě šokujícího, co by mi přišlo extra odporné, ale na to bohatě stačila hlavní postava. Celeste se chovala opravdu úchylně, až mi to hlava nebrala. Až do úplného konce si představovala různé zvrácenosti, což mě donutilo k ní cítit odpor ještě víc. Konec mě rozčílil a hodnotím jednou hvězdou proto, že nápad to mělo, ale kdyby to bylo psychologické a ne něco na způsob pedofilního a naprosto nechutného rádoby erotického příběhu, tak by se to třeba dalo číst.

Wyder
29.09.2014 4 z 5

Tak, je to kontroverzní dílo, to samozřejmě. Když se člověk po čase přestane pohoršovat nad tím, nad čím by se pohoršovat měl, tak se to i dá číst. Zklamal mě konec, čekal jsem něco trochu jiného. Mimochodem, postřehl někdo (to není spojler!), kdo teda volal na to tajné číslo? Ford, Jack? Nějak mi to uniklo.

Jinak doporučuji nečíst doslov od Richarda Olehly, který mi po dočtení akorát zkazil náladu. Fakt nevím, co tenhle pseudointelektuální průjem na konci knihy má za význam? Působil hodně nepatřičně.

ailleen
21.09.2014 1 z 5

Naprosto o ničem, bez atmosféry, šokujících popisů i příběhu, celkem nechápu zdejší vysoké hodnocení. Ztráta času.

gumkacik
12.09.2014 4 z 5

Tahle kniha mě překvapila. Čekala jsem úplně něco jiného - víceméně romanci, kde by vyzněly postavy učitelky i žáka jako oběti společenské konvence, které nedělají veskrze nic nepatřičného. V tomto duchu jsem ke knize zezačátku přistupovala, než mi došlo, že tudy se cesta opravdu ubírat nebude. Učitelka byla představena jako opravdový záporák: osobnost skrz naskrz perverzní, chladná, vypočítavá a nesympatická. Jakoby ji autorka chtěla vykreslit jako dokonalé monstrum, jehož jedinou životní náplní je hystericky skrývat známky svého stárnutí, tolerovat s nechutí svého bohatého manžela a ukájet své pedofilní sexuální touhy za všech okolností. Konec samozřejmě nebudu prozrazovat, ale podle mě byl dobrý a umocňuje čtenářův odpor k hlavní postavě. Každopádně je to kniha na zamyšlení a stála za přečtení.

Miru
01.09.2014 3 z 5

Mně se celou dobu honila v hlavě myšlenka, odkud autorka čerpala - ze stránek Blesku nebo že by snad autobiografické prvky? Protože upřímně - koho "normálního" napadne zpracovat podobné téma tak naturalisticky, kdy věříte, že si autor psaní určitých pasáží jednoduše užíval?

Merynkaw
10.08.2014 2 z 5

Myslela jsem, že knihu nedočtu, nakonec mi to nedalo a přečetla jsem si. V závěru knihy jsem si říkala, že "na každého jednou dojde", bohužel z toho vyšla "hrdinka" nakonec dobře a ve svůj prospěch... :-(

Honzina
09.08.2014 3 z 5

Třetí hvězdičku dávám za přebal (a to jsem četla e-knihu :), který sympaticky napovídá, co za typ čtiva v knize najdete. Včera jsem doskákala na poslední stránku, a maraton to rozhodně nebyl. Příběh nula nula prd, vývoj postavy žádný, na konci je Celeste stejná, jako na začátku, jako by ji nic z toho, co se semlelo, nepoznamenalo. Bloncka myslící pipinou. A její choutky na ochmýřené mladíky prostě knihu neutáhnou - zpočátku mi obočí sice vylítlo nahoru, ale po pár stránkách furtnajednobrdo spadlo zpátky a tlačilo na oční víčka tak, že jsem měla co dělat, abych u čtení neusnula. Netřeba číst dvakrát...