Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) Touhle knihou se Shari Lapenou asi končím. Četla jsem všechny, ale nic nového už mi to nepřináší.
Na začátku sice pěkně pojatý příběh a zajímavě vykreslené postavy, konec ale úplně ulítlý. Celou dobu se vlastně řeší jedno obvinění - abychom na konci zjistili, že je to tak opravdu bylo. Vlastně řádné překvapení, žádný zvrat, ale ani žádná velká logika. Od kdy se lidé vraždí aby nemuseli platit alimenty?
A pak ke konci ještě dalších pár nesmyslných vražd, bez zjevného motivu.

29.03.2022 2 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Tomáš Třeštík žije diametrálně jiný život než já, velmi zajímavý a možná takhle z dálky i záviděníhodný. Bylo pro mě poutavé do něj na chvíli nahlédnout. Ale díky téhle knize jsem zjistila, že mile ráda zase vystoupím, je mi z toho vlastně trochu smutno (ale to autorovi také). Řešit pořád jen peníze, značky, povrchní a bývalé kamarády a věci do sbírek, by mě asi dlouhodobě nebavilo.
Celá kniha působí dost sebestředně až arogantně, ale zase oceňuji Tomášův náhled, protože on sám sobě tak připadá taky a hodně nad tím přemýšlí.
Literárně se mi to líbilo dost, spousta zajímavých myšlenek, slovních spojení. Pointou pro mne však je, že pěkné místo k životu (jak už Letná nebo vymydlený byt) spokojený život nedělá.

27.06.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Knihy Ladislava Zibury mají všechno - vtip, nadsázku, poučení, zamyšlení, krásnou grafiku a zpracování, informace i hloubku.

12.10.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátké, melancholické, smutné...

07.01.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak žádnou zásadní újmu neutrpíte.
Trochu béčková, překombinovaná detektivka, která se snaží být strhující a překvapivá. Místy se jí to daří a místy vůbec.

03.09.2018 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mám pocit, že kdyby z knihy vypustili slovní spojení "detektiv šéfinspektor" a "detektiv inspektor", tak se rozsah stran sníží na polovinu. Jinak klasická napínavá detektivka, nic proti ničemu, pěkně se četla, ale za měsíc už si asi nebudu pamatovat zápletku.

31.01.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Jasně není to žádný Shakespeare ani Vonnegut, ale na knihu od dvacetiletého youtubera je to překvapivě čtivé, zábavné a otevřené.
Několik opravdu zajímavých a několik opravdu vtipných myšlenek.
Určitě není potřeba si knížku kupovat. Někde si ji půjčte a přečtěte za hodinku a půl.

14.01.2018 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Skvělý, zajímavý a autentický příběh. Ještě dlouho po přečtení na něj musím myslet - a přesně tak to má u dobré knížky být!

06.09.2011 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Když si koupím novou knihu tak se automaticky zařadí na konec dloooouhé fronty na přečtení. Tahle ale všechny přeskočila a pustila jsem se do ní hned po nákupu, protože jsem tušila, že to na lednové pošmourno bude ono. A bylo!
Ty tři ségry byly všechny na proplesknutí, ale všechny skvěle popsané a uvěřitelné. Brněnské reálie mě bavily velmi a obzvlášť oceňuji závěr příběhu s Kristýnou.

19.01.2024 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Byla to příjemná nostalgie do dětství v devadesátkách a zajímavé nahlédnutí do života aktuálních pražských třicátníků.
Postavy uvěřitelné, skvěle charakterově dotažené, ladily spolu jak dětské, tak dospělé osobnosti. Vedlejší postavy taky perfektní, zajímavé, velmi reálné.
Posloucháno jako audiokniha a zpracování je třemi písmeny "top". Hlasy vybrány geniálně!
Příběh jednoduchý - ale nejsou nakonec zrovna takové ty nejlepší?

04.04.2023 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Perfektní! Stejně dobré jako první díl a možná ještě o kousek lepší.
Strhující postupné pátrání, žádná hluchá místa, minimum faktických nesrovnalostí, extrémně zábavná forma.
Jsem fanouškem téhle série!

30.06.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Z knih Patrika Hartla - a přečetla jsem všechny - je tato jednoznačně nejlepší.
Jedna dlouhodobá sledovaná linka hlavní postavy knize svědčí, máme čas hrdinu poznat i pochopit a celé to funguje jako sonda do dlouhodobého vývoje jednoho netradičního rodičovství.

27.02.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Pro mě si v téhle knize všechno sedlo.
Jazyk, struktura, obsah, forma. Tvorba Miřenky Čechové mě bavila už v knize MISS Amerika a v Baletkách své kvality potvrdila. Tuhle knížku si budu s nadšením pamatovat.

07.02.2022 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Nemůžu si pomoct, ale mě to bohužel nebavilo. Děsně překombinované, neuvěřitelné, nepropracované, nesedělo mi prostředí, spousta náhod, ani nesympatický hlavní hrdina. ** dávám jen za humor a protože prostě Niedl, který je u jinak můj velký oblíbenec.

22.08.2019 2 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Musí se nechat, že Lukáš Hejlík vystihl trend a obrovskou díru na trhu.
A kromě toho, že je kniha velmi užitečná, je ti perfektně graficky zpracovaná. Plus prostor na sbírání razítek, za návštěvy podniků, podporuje u cestovatelů i gurmánů sběratelskou vášeň. Ještě bych klidně nechala u každého podniku řádek na poznámku data návštěvy, pokrmu či dojmu.
Co bych vytkla, je rozdělení do zbytečně mnoha (31) kapitol, které se dost překrývají, protože to, co je na "Na výlet" by často mohlo spadat i do kategorie "Z farmy na stůl" "Na maso" "Do rodinného podniku" nebo třeba "S dětmi". Takovéto kategorie mi přijdou celkem zbytečné a nepřehledné.
No a jako největší nedostatek GastoMAPY vidím chybějící mapu. Rejstříky na konci jsou sice přehledné, ale chybějící mapu prostě nenahrají. Protože kdo zná polohu všech vesniček a malých měst?
Přesto je to skvělý, inspirativní počin, kterému moc fandím a podle kterého mě baví jezdit na výlety.

22.08.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pořád mě to dost baví!

01.01.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Bohužel, mě tato kniha nezaujala. Severské detektivky mám ráda, ale tato na mě fungovala jak prášky na spaní. Odložila jsem ji po několika dnech trápení, asi v polovině a děsně se mi ulevilo, že ji vlastně nemusím dočítat...

24.05.2018 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Také určitě doporučuji číst první část Veroniky, na konci na mě čekalo příjemné rozuzlení.
I když jsem tam takových vsuvek, point a překvapení – která dávají smysl, až po přečtení obou částí, čekala ještě víc. S tímto si autor mohl více vyhrát, protože nápad oboustranné knihy je geniální.

24.02.2017 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Velmi průměrná detektivka. Nic na co bych vzpomínala. Nijaký hlavní hrdina, trochu překombinovaný děj a příliš náhod ke konci. Dobře se to četlo, ale jinak řadím do kategorie: neurazí, nenadchne.

18.12.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Šité trochu horkou jehlou, občas napínavé, občas překombinované, postavy nedostatečně vykreslené, neosobní a nezajímavé a někdy trochu odbyté, příběh plochý, hrozně průhledný a jednostranný. Občas docela zábavné, ale určitě nic, na co bych v budoucnu vzpomínala, nebo k čemu bych se chtěla vracet.

09.11.2014 2 z 5