Po povrchu přehled

Po povrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462111/bmid_po-povrchu-q3l-462111.jpeg 4 235 235

Známý fotograf Tomáš Třeštík, trošku frajírek, trošku plachý introvert, hvězda i outsider, piják i abstinent se v knize Po povrchu zavrtal sám sobě pod kůži a konečně se podíval na své přátele zblízka a na sebe naopak z nadhledu… Ve svém debutu líčí dětství, kariéru, a především všechny ty, kteří ho ovlivnili na jeho cestě provázené úspěchy i přešlapy. „Dojímá mě, když se starý páry držej za ruce, dojímaj mě babičky, co nechtěj v tramvaji pustit sednout, protože vystupujou už za dvě stanice, dojímaj mě psi, co soustředěně čekaj nepřivázaný na páníčka před krámem, děti s okluzorem a děti, co vlastním nákladem vydávaj knihy svých rodičů. Mám rád, jak déšť na vteřinu přestane bubnovat do kapoty auta, když podjíždím na dálnici most. Mám rád vypít si ráno kafe předtím, než si vyčistím zuby. Mám rád, jak to voní v papírnictví a mix letní vůně posekaný trávy a spálenýho oleje ze sekačky. Miluju tulit se, snít a zapomínat na to hnusný. A taky v sobě mám bestii, kterou musím furt krmit – dárkama a pozorností ostatních. Nebo aspoň cukrem.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po povrchu. Přihlašte se a napište ho.

olivie303
02.05.2024 5 z 5

Pan Třeštík píše hezky, výstižně, lapidárně.
Myslím, že by se výborně uživil i jako spisovatel.
Dočkáme se brzy další povedené jednohubky?

MíšaKulička@
16.03.2024 4 z 5

Mile mě to překvapilo.
Na knihu jsem narazila v knihovně, když jsem hledala M. Třeštíka, jeho otce.
Na nic si to nehraje a přitom je to překvapivě vtipné, svěží, je tam dobrá sebereflexe. Jak píší ostatní, ideální oddechovka, knížka ke kávě na terasu. Nejvtipnější mi na tom připadá, že tahle malá knížka vydá za víc než celá tvorba jeho bývalé manželky Třeštíkové.

Veggi
01.10.2023 3 z 5

Po knize jsem sáhla čistě kvůli čtenářské výzvě. Každou výzvu si vybírám i knihy, které bych běžně neotevřela a někdy se dočkám i milého překvapení. Tady je to čistě 50 na 50.
Kniha je velice otevřená a autor se nebojí na sebe i řadu věcí "napráskat".
Je to taková jednohubka, nejlépe k moři na lehátko :)

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Kniha Po povrchu v seznamech