Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

No, tak od téhle spisovatelky jsem četla už dost knížek a radovala jsem se, když jsem objevila v knihovně tuhle s tím, že jsem ji ještě nečetla. Ale kdybych ji tam nenašla, o nic bych nepřišla.
Nad pointou a rozuzlením všeho jsem se ani nepozastavila. Prostředí, kde se příběh odehrával, mě ani nezaujalo (na rozdíl od ostatních knih, kde se mi moc líbí prostředí lesů a hor, které přímo vybízejí k nějakému tomu zločinu). Celkový průběh byl jen plný otázek, dojmů a žádného pořádného děje..
Takže za mě taková slabší "Jacksonovka".

05.08.2015 1 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje první setkání s Johnem G. A rozhodně ne poslední - dnes jsem si celá nadšená odnesla z knihovny Příliš mnoho Kateřin.
John G. mě prostě dostal. Jeho styl psaní je upřímný, milý, člověku blízký, poutavý. A já mám nového oblíbeného autora! :)

16.07.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Ne, ne, ne, ne a ještě jednou ne!
Nejsem ten typ člověka, co knížky, které se mu nelíbily, odsuzuje a znechucuje ostatním. Ale tahle prostě néé.
Žádný moment napětí, žádné překvapení.. a když už nějaké jakože překvapení nastalo, řekla jsem si "Hm." místo abych byla šokována a překvapena. Prostě nuda, no. Možná je to tím, že ta knížka nudná je. Anebo je to tím, že já mám hold větší nároky na knížky, zřejmě.

16.06.2015 1 z 5

Motýlí kůže Motýlí kůže Sergej Kuzněcov

Nešlo to. Mně to prostě nešlo číst. Vůbec mě nebavil ten styl, jakým je to psané. Snažila jsem se ho zkousnout a četla jsem co nejvíc, abych to neodložila jen po pár stránkách, ale prostě se to nedalo. Škoda, to téma je tak lákavé..

31.05.2015 1 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

No, tak rozhodně to nepovažuji za "Hrůzostrašný příběh", jak je napsáno na obálce a ani mi netuhla krev v žilách. Ale i tak se mi knížka líbila. Ještě jsem nečetla žádnou na tohle téma a musím říct, že při čtení jsem se sem tam přistihla, že se cítím nepříjemně při představě, že bych se měla octnout v podobné situaci jako hlavní hrdina Jack. Všechna ta zima a tma mi trošku naháněla hrůzu, i když to bylo jen v mých představách..
Takže ano, stojí za přečtení. Ale nečekejte nějakou velkou hrůzu, spíš trošku toho psycha.

15.05.2015 3 z 5

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Skvělá knížka, doslova jsem ji hltala. Sice příšerné podmínky a tísnivá atmosféra zajateckých táborů, ale i přesto velice čtivé a zajímavé.

23.04.2015 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tuhle knížku jsem si objednala po filmu pojednávajícím o vraždě Johna Lennona, protože její vrah ji údajně měl u sebe a byla jeho inspirací. Proč? To nevím a nepřišla jsem na to ani po jejím přečtení. Ale bavila mě a neměla jsem chuť nikoho zavraždit, takže dávám nejvyšší hodnocení. :)

23.04.2015 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Nepochopím, jak tuhle knížku může někdo odsoudit, aniž by ji přečetl a už vůbec, jak někdo může říct, že tyhle knihy by měly být zakázané. To, že je o zločinci, který má na svědomí mnoho lidských životů, nedělá ze čtenáře člověka smýšlejícího stejně.
Tuhle knížku považuju za takovou sondu do duše člověka smýšlejícího způsobem, který je pro mnohé šokující. Mě to nešokovalo, já už jsem na literaturu na tohle téma zvyklá.
Všechny ty hrůzy se prostě děly, tak to je. Pokud se chceme zajímat, zajímáme se. A rozhodně bychom neměli zapomínat.
Mě knížka bavila (nepleťte si to prosím s tím, že jsem se u ní bavila). Je zajímavé vidět všechny ty události z druhé strany. A né - opravdu nejsem příznivcem R. Hössa.
Pokud vám tohle téma vadí, nečtěte to. Ale nekritizujte a nechce ostatní udělat si vlastní názor.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížka mého dětství. Miluju atmosféru toho místa, kde se knížka odehrává. A teď v dospělosti se k ní hodlám vrátit, protože se chci vrátit i do svých dětských let a prožívat zase s hlavními hrdiny jejich příběhy všedních dnů :)

23.04.2015 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Strašně, strašně ráda se ponořím do takového příběhu, jako je právě tenhle!
V jednu chvíli se směju, v druhé chvíli jsem dojatá.. Tohle prostě Sophie umí! :)

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Velmi pěkný příběh a hlavně poučný.
Říká se, že láska nezná hranic. Tahle knížka je toho důkazem. Nebo to možná nebyla ani tak láska, jako spíš pobláznění a touha po něčem novém v podobě exotického muže.
Pro mě to byl zajímavý pohled do jiné kultury. Mimochodem - když jsem viděla v knížce, jak vypadal ten muž, kvůli kterému hlavní hrdinka všechno zahodila, celkem jsem se zhrozila :) Za to ve filmovém zpracování se na něj dá dívat :)

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Ačkoliv tuhle knížku příznivkyně S.K. spíš zatracují, protože není tak veselá, mně se ale líbila. Jak styl psaní, tak i ten příběh.

23.04.2015 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Moje první knížka od S.K.
Má skvělý nevtíravý humor a samozřejmě zdravou dávku lásky. Nadchla mě natolik, že jsem si pořídila i další knížky od téhle spisovatelky.
Pokud čtete detektivky, thrillery a né moc veselé lidské příběhy jako já, určitě vás styl psaní a humor téhle autorky pohladí po duši, tak jako mě! :)

23.04.2015 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Tuhle sérii mám tolik ráda, ale tahle knížka už pro mě nebyla to "pravé ořechové"..
Předchozí díly s Becky jsem četla před lety a vážně jsem se u nich bavila. Asi to bylo tím, že jsem byla mladší a nyní, při čtení tohohle dílu, jsem už starší a už jsem se tolik nebavila a Becky mi připadala vážně jednoduchá a místy jsem jí měla už i plné zuby... Ale přečetla jsem, protože čtivé to prostě je a zajímalo mě, jak to dopadne.
To ale neznamená, že se k téhle spisovatelce nevrátím, ostatní knihy se mi líbí a těším se na těch pár, které ještě přečtené nemám! :)

23.04.2015 3 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

O Laskavých bohyních mi řekla mamka, že by si je chtěla přečíst, a tak jsem jí tuhle knížku koupila k narozeninám. Vrhla jsem se na ní s obrovskou chutí se začíst, protože to téma je víc než lákavé. Bohužel jsem nedočetla... nepotřebuju ke čtení ty nejpromyšlenější zápletky, ani dojemné příběhy a nechutnosti mi vážně nevadí. I přesto mi to tak nějak nešlo.. Ale chci se k téhle knize vrátit a zkusit to znova a tak trochu se i těším, jak bude mé druhé setkání s J. Littellem vypadat.

15.04.2015

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Je to takové...zvláštní. Trochu smutné a zvláštní. Čte se to dobře, takže tenhle příběh jsem měla přečtený rychle.
Nešla jsem do téhle knížky s nějakým očekáváním, ale i tak jsem trošku zklamaná. To téma bylo dobré a podle mě by se z toho dalo "vycucnout" ještě víc... Ale možná to tak právě má být, abychom přemýšleli nad tím, co v té knize je a co si z Leonarda vezmeme. Mě totiž některé myšlenky Leonarda opravdu zaujaly a donutily mě zapřemýšlet nad některými věcmi.

15.04.2015 3 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Já jsem si čtení téhle knížky vážně užila a pobavila jsem se! A celou dobu jsem tak trochu držela hlavní hrdince palce....:)
Rozhodně doporučuju na pobavení, ale i tak trošku na poučení o tom, že každý skutek se nám vrátí - obzvlášť ten špatný :)

12.04.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Severský psychothriller pro silné povahy...no nevím. Trošku přehnané pojmenování. Četla jsem daleko horší věci.
Knížka se mi jinak líbila, ale četla by se mi lépe bez všech těch upozornění jak hrozné to je - tu knížku bych si totiž užila takovou jaká je a nečekala bych něco víc a něco hrozivější, protože to něco hrozného se někde ztratilo.. Ale možná změním názor po dalším dílu, který mi doporučila kamarádka s tím, že je lepší než první. Tak uvidíme.

12.04.2015 3 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Už bylo na čase, aby se po Lisbeth Salanderové objevila další žena, která to dokáže všem ostatním pořádně nandat! Protože proč by měli být drsní jen muži? My ženy to taky umíme a proto víc takových knih! :)

12.04.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Pro mě jednoznačně nejlepší knížka od DB. Absolutně mě dostala a to hlavně tím, že co kdyby to tak opravdu někdy mohlo být... Ale to už je na každém, čemu věří :)

11.04.2015 5 z 5