Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Nedočetla jsem... tak slibné téma! Ale než se to rozjelo, tak mě to unudilo...

12.03.2016 1 z 5

Zimní evangelium Zimní evangelium Brendan Kiely

Strašně moc zvláštní knížka... Nečekejte přímý popis něčeho, co by vám mohlo být nepříjemné a co byste nechtěli číst. Spíš pocity. Pocity a způsob vyrovnání se s něčím, s čím se snad ani vyrovnat nejde.

08.03.2016 3 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Musím dát jen jednu hvězdičku...za mě tenhle díl prostě ne. Květy z půdy - pecka, šokující, dramatické, smutné. Ale tohle?
Už jsem měla hlavní hrinky i plné zuby, protože koho potkala, toho "milovala" a s tím se hned vyspala. Spíš červená knihovna než nějaké drama... Jsem zvědavá, co se v dalších dílech bude odehrávat, ale ani se mi do nich moc nechce... :(

04.03.2016 1 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tenhle díl mě absolutně vyšťavil. Strávila jsem u něj dva dny, dva dny plné emocí. Harry je moje doživotní láska.

26.02.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Ano - možná už na začátku známe vrahy, takže nás nečeká napětí, na jaké jsme zvyklí. Ale i přesto jsem tuhle knížku zhltla a téma mě zaujalo - nic podobného jsem ještě nečetla. A rozhodně si půjdu pro další díl, páč Carl s Asadem - to jsou prostě moji oblíbení borci :)

21.02.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Seveřané prostě umí! A já si rozhodně koupím další díly.

01.02.2016 5 z 5

Tak strašně zvláštní knížka... Ale moc se mi líbila. Vlastně mě i svým způsobem nadchla, nic podobného jsem nikdy nečetla.

15.01.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Je to milé, zasněžené, zamilované, vánoční... A já tuhle knížku asi zařadím do každoročního vánočního čtení.

31.12.2015 5 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Tahle knížka byla prostě... zvláštní. Pochmurná, pro někoho možná trošku nechutná, nenapínavá... Ale i tak jsem ji dočetla, i když si myslím, že by se z toho tématu dalo "vymáčknout" víc.
Rozhodně to ale byla moje první knížka, kde není snad jediná pozitivní osoba. A musím přiznat, že to prostředí, kde se knížka odehrávala, se mi líbilo - i přes ty nehezké věci, které se na něm odehrávaly.

01.12.2015 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Vůbec jsem se ze začátku nemohla začíst, ale vůbec... a to proto, že hlavní hrdinka mi ze začátku byla nesympatická a až děsivě se mi chvílemi podobala.
Nakonec jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Vynikající. Depresivní, ale vynikající.

15.11.2015 5 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Dean Koontz

Taková slabší Koontzovka řekla bych...
Ale jelikož jsem milovnice Deana, zakousla jsem se do knížky a přečetla. Jen ten konec jsem už skoro nevnímala, protože mě to čím dál víc nebavilo... Prostě Dean má lepší knížky :)

18.10.2015 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Silný příběh z drsného prostředí.
Agnes mi přirostla k srdci - jak kniha, tak i hlavní hrdinka.
Doporučuji!

11.10.2015 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Trochu lásky, trochu toho tajemna, trochu tragédie v podobě války a smrtelné nemoci a je z toho kniha, do které jsem se nejdřív nemohla začíst, ale nakonec ji hodnotím velice dobře!
Hlavního mužského hrdinu Stephena jsem si zamilovala a z atmosféry z období 1.světové války, ve které se kniha odehrává, mě chvílemi opravdu mrazilo.
Za mě palec nahoru!

01.10.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mě boží!
Stalkera jsem doslova zhltla a jen těžko, těžko jsem se po dočtení knihy rozloučila s Joonou Linnou...

08.09.2015 5 z 5

Čarovný les Čarovný les Johanna Basford

Zamilovala jsem se! Do omalovánek....:)

04.09.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Moje první Kingovka - a bohužel nic moc... A to jsem se tak těšila na toho tolik opěvovaného Stephena! Ale možná jsem jen sáhla po slabší knize...

04.09.2015 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Po přečtení téhle knihy by si měl člověk opravdu dobře rozmyslet, s kým bude sdílet svoje bydlení..
Věděla jsem o čem knížka je, protože jsem kdysi viděla film, ale i tak mě bavila. Hlavně ten námět je perfektní, protože když se někdy podívám kolem sebe, připadá mi, že sem tam se někde nějaká Hedra objeví a je jen otázkou času, kdy někoho dostane...:)

27.08.2015 4 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Už od prvního setkání s matkou hlavního hrdiny jsem z ní měla husí kůži a okamžitě jsem ji začala nenávidět. Dlouho jsem v knize nezažila tak nesympatickou hlavní hrdinku!
Ale knížka super, příběh i prostředí se mi líbilo.

27.08.2015 4 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Koontze mám moc ráda a tahle knížka je jedna z mých oblíbených, a to hlavně kvůli hlavním hrdinům. Dean je umí tak vykreslit, že si je zamiluju a těžko se s nimi loučím!

11.08.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Moje druhá Greenovka a opět se mi líbila.
Víte, tak nějak už bychom si měli zvyknout, že knížka nemusí pokaždé k něčemu spět a mít velké finále a překvapující rozuzlení. Alespoň já to nepotřebuju - Johna Greena jsem si zamilovala pro jeho styl psaní, který je plný přátelství, lásky, cest, ale i zklamání.
Těším se na další jeho knížky!

11.08.2015 5 z 5