Pravidla péče o dřevěné podlahy

Sebevědomý skladatel Oskar, autor světově proslulých Variací na jízdní řády tramvají, je tak trochu pedant a puntičkář. Přesto nalezne odvahu poprosit svého bohémského kamaráda (a mj. také neúspěšného spisovatele), aby se mu nějakou dobu staral v jeho po všech stránkách dokonalém domově o kočky. V bytě uklizeném tak, že by zde šlo jíst z podlahy, mu zanechává manuál a na každém kroku nalepené papírky s instrukcemi, jak s čím zacházet a co dělat. Když spisovatel na druhý den ráno nachází na podlaze malou skvrnu, rozhodne se (jak už bývá jeho zvykem) samozřejmě udělat to nejhorší, co v dané situaci může – sám skvrnu zkusí odstranit. A pak už nic na světě není takové jako předtím… Debutový román Angličana Wille Wilese nominovaný v roce 2012 na National Book Award v kategorii „Objev roku“ v sobě mísí typický britský černý humor s gradovaným napětím, za které by se nemusel stydět lecjaký thriller....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231601/big_pravidla-pece-o-drevene-podlahy-xpN-231601.jpg 2.889

Vydáno: , Knižní klub

Care of Wooden Floors, 2012

Kniha Pravidla péče o dřevěné podlahy

Placinecka
15.06.2020

Do ruky se mi kniha dostala náhodou. Hodně netradiční příběh, tak absurdní, až se mi zdálo, že by se vlastně mohl přihodit každému z nás. Styl psaní hodně vylepšoval trochu jednoduchý příběh. Jestli to, co se v knize odehrálo, vůbec lze nazvat příběhem. Docela milá, průměrná, oddechovka, která místy překvapí, sem tam pobaví a občas nutí k přeskakování odstavců. Autora asi ale ještě v budoucnu vyzkouším.

ivana02
02.06.2020

Zvláštní kniha, která nebude pro každého. Je trošku absurdní, ale to já mám ráda. Zajímavá a originální, pro milovníky neotřelého čtiva.

DragonflyT
26.04.2019

(+ SPOILER) V knihkupectví jsem si řekla, že kniha s takovým názvem a obrázkem kočky bude jistě hodně vtipná. Ale už po prvních stránkách jsem zjistila, že ne. Že bude kniha o dřevěné podlaze, to by člověk očekával... Ale že bude o chlapovi, který se vlastně každý den opije a něco zkazí - nečekaně zpravidla polije podlahu vínem - tak to bylo hodně slabé. Poté, co umřela paní uklízečka, to už bylo při nejmenším podivné... Nazvala bych to jedním velkým zklamáním.

SSTknihy
11.02.2019

Vypadalo to na vtipné, sarkastické a černo-humorné čtení, ale ve skutečnosti to bylo zbytečně ukecané, nijak oslnivě vtipné, dost předvídatelné a ve finále takové podivné. Myslím, že tahle knížka je z těch, které by perfektně fungovaly jako film – zbavily se zbytečného nánosu rádoby uměleckých popisů, důraz by daly akčním a komediálním scénám a ještě by se divák mohl ztotožnit s hlavním hrdinou, pokud by ho hrál nějaký známý a sympatický herec.

hana8062
22.12.2018

To takhle jeden kamarád svěří hlídání svého bytu druhému kamarádovi a na čas odcestuje. Problém je v tom, majitel bytu je trošku pedant, zatížený na svou milovanou podlahu. Dočasný hlídač je naopak dost bohém se zálibou v červeném víně. Už asi tušíte, co bude dál, že? Když já nějak nevím, co to bylo za žánr, asi to měla být napínavá komedie? Jenže vtipné to zas jo moc nebylo, napínavé či skoro detektivní až v samém závěru. Bylo to zkrátka takové vyprávění...
O bezejmenném východoevropském městě, o zodpovědnosti, o kočkách, o víně, podivném přátelství a ještě zvláštnějším manželství ????. Ale dobře, že jsem vydržela, konec to trochu zvedl.60/%

miuk
23.10.2018

Od knihy jsem čekala více, docela zklamání. Jestli tohle má být humor, tak jsem princezna. Trapné, urputně trapné.

lenkaabooks
27.06.2018

Anotace lákavá, po přečtení rozpačitost. Puntičkář Oskar požádá kamaráda, aby mu na pár týdnů pohlídal byt. Byt je bez poskvrnky, všude Oskarovy instrukce, no ale kamarád se rád napije. A začnou potíže. První půlka knihy mě nebavila, druhá půlka a konec to zachránily, ale na víc jak 3* to není.

fifinka247
21.03.2018

Ohledně knihy mám rozpolcené pocity. Nebyla špatná, místy jsem se opravdu bavila, ale celkový dojem nic moc.