Nemilovaní

Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka. Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí? Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125407/nemilovani-Nu2-125407.jpg 4.2183
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Domino

The Unloved, 1988

Kniha Nemilovaní

Sany87

Hezky se četlo...

ladyxx
29.12.2020

Od autora se mi líbila série The Blackstone Chronicles, proto jsem si chtěla přečíst i jiné dílo. A byla to síla! Příběh je zasazen do ospalého zapadlého jižanského městečka s otrokářskou minulostí, jehož hlavním bodem je staré rozlehlé sídlo zakladatelů rodiny, které stojí na ostrově ovlivňovaném živly - velmi vděčné místo pro zápletku. Děj se rozebíhá pomalu, autor důkladně představuje místo a buduje vztahy mezi postavami. Příležitostně je tam náznak něčeho nadpřirozeného, který je však velmi nejednoznačný. Zhruba od poloviny už čtenář ví, co se odehrává, a může jenom zírat. Rozhodně se nejedná o odpočinkovou četbu, kniha je dosti deprimující, a při jejím dočítání je vhodné připravit si k ruce něco sladkého na zklidnění nervů.

Marekh
17.07.2020

Tato kniha se mi dlouho povalovala doma a knihu jsem získal tím způsobem, že jsem v minulosti provedl výměnu knih. Myslím si, že jsem výměnu provedl s Ivou Dudekovou. Knihu hodnotím na 100 %.

Kniha patří do žánru horor, takže jsem měl trochu obavy, aby mne kniha bavila. V minulosti se stalo, že pokud jsem se začetl do tohoto žánru, tak mne kniha neoslovila a jednoduše řečeno jsem se ztrácel v ději, neporozuměl jsem hororovým prvkům, které se v knize vyskytovaly. Tato kniha se četla dobře, všemu jsem porozuměl, v knize se vyskytovalo napětí a strašidelná atmosféra. Když se kniha blížila k závěru, odhadl jsem správně, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, což není vždy u mně pravidlem v tomto žánru. V závěru bylo všechno srozumitelně vysvětleno. Knize by se daly vytknout nějaké drobnosti, ale celkově se dá říci, že se mi příběh líbil.

Lasi808
13.08.2019

Má druhá kniha od Johna Saula zakoupená po dobré zkušenosti s Utrpením neviňátek. Velmi čtivě psaná knížka, která mne vtáhla do děje a nenechávala přestat číst. Doslova jsem se stala součástí příběhu rodiny - manželů se dvěma dětmi, kteří přijeli navštívit svou velmi svéráznou a nepříliš pohostinnou babičku a milou tetu, navíc do téměř strašidelného domu. Již na začátku je jasné, že jejich pobyt na tomto místě bude velmi zajímavý a nelehký, což se postupně začne také ukazovat. Oceňuji čtivost, napínavost a v podstatě reálné hororové scény. Na rozdíl od Utrpení neviňátek je závěr sice otevřený, ale pro čtenáře daleko jasnější. Skvělé počtení.

yandýs9
28.04.2019

Knihu jsem četla už dvakrát a pokaždé jsem chvilkami nedýchala. Má to děj, je to napínavé.

Katulinka69
20.10.2018

Bezva,ale Utrpení nevinatek nemá chybu.

beruska
09.08.2018

Příběh se moc hezky četl, měl takovou zvláštní strašidelnou atmosféru.. Jen jsem se bála, že autor nenechá nikoho naživu, ale naštěstí tomu tak není, ale nechci nic prozrazovat, přečtěte si knihu sami :) ... Dokážu si představit, že by byl příběh zfilmován jako horor :) ... Ráda dám 5 * a autora si dám do oblíbených autorů :) ....

daniska
22.06.2018

Kniha se mi líbila. Četla jsem i jiné knihy od autora. všechny se mi četly výborně. Kdo má rád horory, tak vřele doporučuji.