V měsíčním svitu

V měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83357/v-mesicnim-svitu-83357.jpg 4 68 13

Toho dne, kdy v motelu pouštního městečka aplikoval šílený doktor Frankenstein svou věc do žil protagonistů dalšího z Koontzových románů, se jejich životy od základů změnily. Nejprve plíživě a bez zjevných příznaků, s přibývajícími hodinami s čím dál hmatatelnějšími projevy této proměny. Malíř Dylan s autistickým bratrem Shepherdem a Jilly Jacksonová, která nesnila o ničem jiném než o úspěšné kariéře sólového komika, nedobrovolně směřují do nejisté budoucnosti, pronásledovaní účinky neznámé látky, nadupanými suburbany se stejně nadupanými řidiči a v neposlední řadě i vlastní minulostí. Shepovo odtržení od reality je nicotné v porovnání s tím, v jak podivnou skutečnost se vše kolem nich proměňuje. Koontzovo vyprávění balancuje na hraně možného a iracionálního, jak je jeho zvykem, a vtahuje čtenáře do světa, kdy se za měsíčního svitu, ale i v žáru letního slunce může stát prakticky cokoliv. Koontz jako vždy balancuje na hraně možného a neskutečného, prvky sci-fi roubuje na obyčejný, reálný svět a nenechává čtenáře ani na chvíli vydechnout.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , BB art

By the Light of the Moon , 2002

BariEli
BariEli
07.02.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Opravdu jsem si početla. Pořád nemůžu přestat žasnout nad tím nádherným stylem. Miluju ho!

aaalesss
aaalesss
15.01.2019 1 z 5

Tak tohle se Mistrovi opravdu nepovedlo.Děj je hodně utahanej,řeší se tam často absolutní banality a ty dlouhý a častý výlevy mimo děj si mohl autor odpustit.Za mě zatim nejhorší dílo od Mistra !!!

IWINDA
IWINDA
24.09.2016 5 z 5

super.

Zrzavá_Tereza
Zrzavá_Tereza
11.08.2015 5 z 5

Koontze mám moc ráda a tahle knížka je jedna z mých oblíbených, a to hlavně kvůli hlavním hrdinům. Dean je umí tak vykreslit, že si je zamiluju a těžko se s nimi loučím!

ferda
ferda
25.09.2014 3 z 5

Pro mě tato jeho knížka patří k těm horším. Dlouhé barvité popisování, málo akce.

soukroma
soukroma
22.08.2014 4 z 5

Příjemné počtení, od kterého se nedalo odtrhnout: první polovina napínavý thriller, pak očekávané mysteriozno a pohádkový konec... Zdařilý byl též výběr hlavních postav - žena, muž a autista. Humor a velmi pěkný smysl pro popis atmosféry a vůbec prostředí je další plus.

petrulka
petrulka
09.03.2014 4 z 5

Téma možnosti umělé změny lidské podstaty je nepochybně zajímavé, daleko víc se mi ale líbil náhled do světa autistů, kniha je napsaná se skvělým smyslem pro humor..."všechno jak má být, milorde" nemá chybu :-)

KKK
KKK
02.04.2013 4 z 5

Moc se mi líbila a na to povídání okolo jsem si u něj už zvykla.Napínavá,ale opět rychlý konec.

HonzaT
HonzaT
26.03.2013 3 z 5

Bylo to zdařilé. Pan Koontz dokáže vykouzlit nádherná přirovnání u kterých je třeba se i zamyslet. Ale myslím, že má na víc. Autisty používá často, pač se s nimi dá literárně hrát." Dort. Dort. Sheperd chce dort."

Mikisan
Mikisan
05.03.2012 4 z 5

Miluji jeho příběhy,jen do tohohle jsem se nemohl pořádně začíst.Po překonání několika stránek barvitého líčení to mělo nakonec spád.

astarte
astarte
18.01.2012 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, autor ( nebo překladatel? ) používal přílíš rozsáhlých větných spojení a barvitých popisů "všeho". Naštěstí to bylo jen v začátku a pak už příběh vystoupil na povrch a nabíral slušný spád.

minirock
minirock
14.01.2012 3 z 5

Několikrát jsem tuto knížku začal číst a několikrát skončil. Nemohl jsem se začíst, nechytlo mě to. Nakonec jsem knihu přečetl, ale na rozdíl od většiny Koontzových knih mě tahle příliš nezaujala. Podle mě jeho spíš slabší průměr.

fablen
fablen
28.12.2011 5 z 5

Další skvělý a poutavý román tohoto autora, kde opět obdivuji neuvěřitelné schopnosti postav, kdy jsem v příběhu s nimi na útěku a věřím, že se také umím přeložit do jiného času a prostoru.

autismus Arizona cesta, roadtrip

Dean Koontz
americká, 1945
2009  85%Intenzita
2005  84%Podivný Thomas
1994  85%Chladný plamen
1996  83%Přízraky
2019  69%Ashley Bellová

Kniha V měsíčním svitu je v