Ďábel

Kdo vraždí nevinné stopaře? Je americký šerif skutečně ochráncem zákona a nedostudovaný kazatel ctnostným mužem? Jak silná je touha po spravedlnosti a jakou roli hraje v našem životě náhoda? Výjimečné krimi, thriller a velký americký román, který zobrazuje osudy několika bizarních postav, propojené ve strhující příběh z drsného amerického venkova, v němž nechybí ty nejhorší zločiny, jakých je člověk schopen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210177/big_dabel-jRS-210177.jpg 4140
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The devil all the time, 2012

Kniha Ďábel

Olous1

Tak to bylo opravdu drsné,jen pro otrlého čtenáře. Teď budu muset jít na trochu klidnější knihu.80%.

Wladimirski

Moje druhá kniha od Pollocka, již dle hodnocení jsem tušil, že nebude tak dobrá jako Nebeská hostina. Jistě Pollock není čtení pro každého, jeho knihy jsou drsné, naturalistické, mnohdy vulgární a syrové. Ale i takový styl psaní může mít hlubší myšlenku, symboliku, obraz určité časti společnosti, jistou vypovídací hodnotu, být sondou do lidských duší. To se v Nebeské hostině podařilo sice o trochu lépe, ale ani Ďábel není nezajímavou knihou. Byl jsem zvědav, jak se jednotlivé dějové linie protnou a ten závěr skutečně gradoval.

petrarka72
23.08.2021

Fascinující, makabrózní, kruté. Obávám se, že identifikačních postav je tam několik... alespoň postav se záblesky lidskosti, které člověk uzná za pochopitelné. Užila jsem si , pravda, lehce zvráceným způsobem každý řádek. Ale film rozhodně vidět nechci...

tonysojka
17.05.2021

Přehlídka zvrhlosti,krutosti,násilí a beznaděje.Tohle čtení není pro starého Tony sojku.Předpokládám,že cílem napsání byla autorova snaha ukázat Ameriku bez pozlátka a iluzí.Jenže to já už dávno vím,četba mě nepřekvapovala,jen znechucovala.Subjektivně hodnotím nízko,objektivnost přenechávám literárním odborníkům.

Sallka
23.01.2021

Kniha stejně výborná jako film. Doporučuju.

Yummymoon
18.09.2020

Výtečně napsaná jižanská gotika. Mozaikovitej styl vyprávění mi ohromně sedí a všechny postavy mi přišly skvěle vykreslený... nicméně pro pátou hvězdu mi chybí nějakej větší přesah a něco, kvůli čemu bych se chtěl k tý knize znovu vrátit.

jelad
02.09.2020

Ďábel na začátku zaváněl velkým generačním románem jako od Johna Steinbecka – ale k Na východ od ráje má nakonec sakra daleko. Pollock vytvořil jednoduchý osudový mechanismus – lidem se stanou špatný věci a budou špatní, rodiče zemřou na svou naivitu – a jejím následkem umřou i děti – silnější a násilnější vítězí. Chápu destrukci systému a hodnot v době okolo a po Druhé světové válce – ale zasadit zlý lidi do zlé doby nestačí. S žádnou z postav se nedá ztotožnit, ani ji se zaujetím sledovat – autor nedokázal vykreslit psychologii aktérů. Buďto jde o vraždící a sexuální maniaky, nebo o naivní chudáky. Finální propojení hlavních postav navíc působilo dost těžkopádně a násilně. O „velkém americkém románu“, který kniha nese v popisku, nemůže být řeč.

Jap
10.07.2020

Četlo se to dobře. Pollock se s tím nepárá. Jestli je tolik zvláštních figurek mezi náma, pak potěš . . . . .