Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Nejdřív jsem se nemohla začíst...Ale pak joooo :) Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí, ale je to plné staříků a je to milé počtení! :) Rozhodně si přečtu další díl.

17.06.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Je to tak strašně moc ze života....až to chvílemi bolí.

10.06.2016 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Reality show plná krve na papíře. Ne taková, na jakou jsme zvyklí z televize. Ale taková, která nemá hranice a vy z ní nemáte šanci odejít.
Rozhodně doporučuju!

08.06.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nedočetla jsem těsně - před koncem...Tak strašně jsem se těšila! Fantasy v Londýně - tak lákavé téma!
Ale bohužel - dost často jsem se přistihla, jak mi myšlenky utíkají od knihy úplně jinam, takže jsem postupně zapomínala kdo je kdo a o co vlastně jde. Už jsem se nedokázala donutit to dočíst.
Ale v žádném případě tím knihu nezavrhuju - věřím, že se u někoho stane oblíbenou, jen ne u mě.

04.06.2016 1 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Tak já nevím... Nechci být za věčného kritika, ale mě tohle nenadchlo.
Ano - je to pochmurné, je to někdy nechutné, je to chvílemi bolestivé.. Ale tak nějak mám pocit, že tihle dva autoři se snaží člověka zaujmout spíš nechuťárnami než svým spisovatelským nadáním.
Ale když to tak vezmu kolem a kolem - jako výlet do duší narušených lidí dobrý. I když já radši to napětí, no.

30.05.2016 2 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

A mně se Jackaby hodně líbil! Jednoduchý, čtivý, zábavný. Navíc ve skvělém prostředí!

19.05.2016 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

No... nevím jak začít.
Téma - velmi lákavé. Ale prostě jsem se do toho nemohla začíst... Nevím proč. Už jsem se celkem těšila, až knihu dočtu - ne kvůli pointě (která mi ani nezpůsobila nějaký "wow" efekt), ale kvůli tomu, že se budu moct vrhnout na nějakou lepší.

14.05.2016 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Žeru tyhle zkažené hlavní hrdiny z knížek Gillian Flynnové!

14.05.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Olsen prostě nezklame. Napravuju se s ním po knihách, které se mi nelíbily a opět to zabralo.

30.04.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Prostředí nádherné, postavy sympatické. Ale stejně jsem se přistihla, že chvílemi nevnímám, co čtu... Tak nevím jestli se pouštět do dalšího dílu, uvidím.

27.04.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Souhlasím s tím, že konec byl trochu useknutý a možná bych ještě pár stránek na vysvětlenou chtěla..
Ale i přesto dokonalá kniha, kterou jsem ráno začala číst a pustila ji z rukou až večer po dočtení. Tom Rob Smith umí. Dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Hlavně to téma - s takovým jsem se ještě nesetkala.
Pokud chcete vědět trochu víc, u mě na blogu (link v profilu) jsem dnes o téhle knize zveřejnila článek.

25.04.2016 5 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Tak lákavý námět! Ale bohužel jsem nedočetla... skončila jsem po padesáti stránkách. Snažila jsem se, protože jsem byla na tuhle knihu vážně zvědavá, ale prostě to nešlo. Škoda.

25.04.2016

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Nechci nikoho napadat nebo urazit, ale pokud tohle někdo označí za thriller a ještě k tomu psychologický, tak neví o čem mluví a patrně se s tímhle žánrem při četbě ještě nesetkal.
Nic jsem od téhle knihy nečekala a i přesto mě zklamala. Napětí nulové, překvapení asi tak jedno, vyústění žádné...
Takže psychologický thriller? Ani náhodou. Jen rozvleklá rádoby detektivka se spoustou mrtvých.
(A to jsem člověk, který se snaží na každé knížce najít něco dobrého.)

22.04.2016 2 z 5

Hilda je boží prostě!

18.04.2016 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Řeknu to jednoduše - stane se zločin a vy čekáte všechno možné, promýšlíte různé varianty, podezříváte... ale tohle prostě nedokážete uhodnout. Takže doporučuju!

13.04.2016 4 z 5

Zvrat Zvrat John Lutz

Taková ta klasická americká detektivka s úchylným vrahem. Ale mě bavila a celkem snadno a rychle se četla.

06.04.2016

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Super námět, ale dávám jen tři hvězdy, protože k překvapující pointě jsem se prokousávala docela těžko... napětí žádné (anebo ten kdo to považuje za napínavé, asi nikdy napínavou knihu nečetl), některé dialogy mi přišly jak ze špatného filmu..
Ale patrně i přesto zkusím další knihu od tohoto autora.

01.04.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Až jednou přestaneme srovnávat mezi sebou knihy, možná si je pak dokážeme víc užívat.
Dívka ve vlaku se mi líbila. Snažila jsem se nebrat v potaz všechny ty řeči okolo, že je super, že je zklamání a tak dále a tak dále.. Užila jsem si ji a tak trošku je mi líto, že jsem ji před pár minutami dočetla... Rozhodně doporučuju.
Jen od ní nic nečekejte - zkuste si ji užít po svém ;)

24.03.2016 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádnou detektivku s Poirotem v hlavní roli nečetla, nemám s čím srovnávat a knížka se mi líbila. Přiznávám - ke konci jsem se do toho začala pořádně zamotávat :D Ale i přesto doporučuji! :)

23.03.2016 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Neuvěřitelná knížka.. řekla bych jediná svého druhu. Příběh vypráví pětiletý klouček. Že vás nebude bavit to číst? Jenže to nevíte, jak moc silné čtení vás čeká, když se se na lidskou tragédii budete dívat dětskýma a ne dospělýma očima.

21.03.2016 5 z 5