Noční host

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pětasedmdesátiletá Ruth se vypořádala se ztrátou manžela a nyní žije sama v domě na australském pobřeží. Společnost jí dělají jenom kočky. Špatně spí, a hlavně se jí zdává, že se jí v noci do domu vkrádá tygr. Když u ní jednoho dne zazvoní pečovatelka Frida, vítá ji Ruth jako spojence. Postupem času si však uvědomí, že je na Fridě závislá: přestane opouštět dům, spoléhá na ní s jídlem i s úklidem - a poslušně bere prášky, které jí ošetřovatelka dává. Jenže nic není takové, jak se zdá, Ruth se postupně začne zhoršovat paměť a tygr se objevuje čím dál častěji... Ač se nabízejí škatulky jako psychologický thriller, nebo dokonce duchařský román, Noční host není jednoduchým příběhem o zločinu a tajemství. Je to především uhrančivé vyprávění o stárnutí, lásce, závislosti, strachu a vnímání, o tom, s jakou vehemencí se minulost zmocňuje naší přítomnosti. A především je to strhující kniha o dvou naprosto rozdílných ženách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184273/nocni-host-184273.jpg 3.560
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Paseka
Originální název:

The Night Guest, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Noční host

sgjoli
19. března

Jednu dobu byla tato kniha v mé sociální bublině dost velkým hitem a mne přirozeně zajímalo, co na této knize všichni vidí. No, očividně jsem to nenašla, protože jsem knihu odložila jako nedočtenou. Nuda, nuda, nuda, šeď, nic neříkající popisy, děj naprosto o ničem a dost podivné postavy, k nimž jsem si za boha nedokázala najít žádnou cestu...
Vlastě mi doteď není jasné, co se u mne stalo, že zrovna mně kniha tak strašně moc nesedla, zatímco v mém okolí slavila takový úspěch...

Clair16
22.06.2020

(+ SPOILER) Podvědomě se spíš vyhýbám příběhům, v kterých je od počátku zřejmé, že to s hlavními aktéry nemůže dopadnout dobře, ať už z vlastní vůle nebo cizím zaviněním. Tady jde o druhý případ a zlo je vylíčeno ve vší jeho banalitě, která ho ovšem nijak neumenšuje. Hlavní hrdinka se pohybuje trochu mezi snem a realitou, což není pro čtení vždycky optimální. Přesto mě kniha zaujala a na mnohé z jejích momentů si vzpomenu i delší čas po přečtení.


Jája92
20.06.2020

Knihu jsem si vybrala náhodně, ale po přečtení komentářů jsem váhala, zdali knihu přečíst. Četla jsem už mnohem horší knihy. Styl vyprávění mi nevadil. Konec knihy mi přišel trochu uspěchaný. Anotace je trochu zavádějící.

ThrisaManx
15.03.2018

Tak toto byla zvláštní kniha. Takové to až lyrické vyprávění mám obvykle u knih ráda, ale toto byla nuda. Nebylo to čtivé, často jsem nevydržela knihu vnímat více než pár řádků a ke konci jsem se vyloženě nutila číst. Za celou knihu se vážně nic nedělo a ten konec? Naprosto nedostatečný, nevysvětlený. Autorka se na konci asi záměrně soustředí na nedůležité detaily a tu hlavní dějovou linku úplně vypustí, takže vše zůstane bez vysvětlení. Taky děj neodpovídá úplně anotaci, tygr se tam objevil všeho všudy třikrát a Ruth nijak závratně paměť neztrácela. Milostná linka byla v kniha nadbytečná. Možná kdyby tady někteří málo inteligentní jedinci neměli potřebu vyzrazovat děj, konec by pro mě byl možná i překvapením.

lucie1379
07.02.2018

Moc krásný, i když smutný příběh, který vás chytí za srdce. Jakmile jsem začla tuto knihu číst, nemohla jsem přestat, a tak jsem jí schlamstla během pár cest metrem. Je nutné se připravit na tvrdou realitu stáří a nemocí pojící se s ní.

linda0217
28.09.2017

Nejnudnejsi kniha, co jsem kdy cetla. Divné, nic nerikajici popisy, dlouhé pasaze, jez nemaji zadny smysl. Celou knihu se nic nedeje, takze neni mozne se do ni poradne zacist a na poslednich 30 stranach veskery dej bez dostacujich detailu. Za me velke zklamani.

Kaci90
18.08.2017

Krásná kniha. Zprvu mi dělalo problém začíst se, ale po překonání prvních asi 50ti stránek mě děj vtáhl. Nádherné popisy a přirovnání, celé takové, jak už tu bylo řečeno, snové. A smutné, ták smutné... zůstane v duši dlouho.

LiKa00
12.06.2017

Moc krásná knížka. Ta Frida mě ke konci fakt štvala, jak se někdo takhle může chovat ke staré paní, ještě když vím, že se v téhle době někteří lidé takhle chovají. Každopádně knížka pěkná, ale smutný konec :(

1