Zvrat

Zvrat https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194650/bmid_frank-quinn-zvrat-SxZ-194650.jpg 4 132 33

Frank Quinn série

Když se z lovce stane kořist… Frank Quinn se stal živoucí legendou. Jako vyšetřovatel newyorské policie se specializoval na sériové vrahy a i teď, když má vlastní detektivní kancelář, bývá povolán k případům, které se nedaří oficiálně vyřešit. Tentokrát se však na něj s prosbou o pomoc neobrátili pouze bývalí kolegové, ale také vlastní neteř. Kdosi ji pronásleduje a policii se ho nedaří zastavit. Už to samo o sobě je dostatečně děsivé, ale Carliin strach umocňuje ještě další skutečnost: jako blonďatá modrooká kráska přesně zapadá do typologie obětí sériového vraha, který poslední dobou děsí New York. Ten zabiják má pečlivě promyšlený každý krok svého brutálního scénáře – vyhlédnuté dívky spoutá, dá jim roubík a pak je mučí s precizností zvrhlého operatéra. Quinn ví, že pokud chce Carlii před tímto hrůzným osudem ochránit, musí nastražit dokonalou past. Jenomže pak do té pasti bude muset najít dokonalou návnadu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Twist , 2013

Žanek_Hantec
06.04.2024 4 z 5

Autorův standard. Stará prézla nebyla žádná měkká Sašena. Blejzr minimálně 2x a područky aspoň 5x. Ale jo, lepčí než drátem do voka.

dominika2585
08.01.2022 5 z 5

Náš pachatel byl tentokrát opravdu zvrácený. Čtení mě bavilo, knihu řadím zatím k těm nejlepším ze série. K Lutzovým knihám mám jen jednu výtku. Moc mordů za sebou, téměř žádné důkazy, a pak najednou, jakoby zázrakem, dopadení pachatele. Je to něco, na co je potřeba si zvyknout. Mezi jednotlivými díly si raději dávám vetší pauzy.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

John Lutz opět dokazuje, že má vážně zvrácený smysl pro kruté zabíjení :-)
Doporučuji.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Johna Lutze (a také Franka Quinna) mám moc ráda! Pokud mám někdy chuť přečíst si knihu, ve které je hlavním antihrdinou sériový vrah – pak je Lutz záruka kvality! I zde se jí dočkáte, i když musím uznat, že v tomto případě jsem byla trochu zklamaná z konce. Toužila jsem se dostat hlouběji do nitra psychopata, kterého uspokojovalo vraždit ženy obzvláště zvráceným způsobem a ještě k tomu podle abecedy. Chtěla jsem lepší konec. Tady na mě působil hrozně kýčovitě. Kniha má přes 500 stran, ale četla se svižně, ostatně jako všechny Lutzovy knihy :)

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Quinn a jeho tým jsou prostě srdcovka. John Lutz se u tohoto žánru drží stejné, osvědčené stylistiky. Máme tady tým vyšetřovatelů sympošů v čele s elegánem Quinnem a dynamickou Pearl. Máme tady prolínání 2 časových, příběhových linií, no a samozřejmě sadistického psychopata coby vraha, který v dětství utrpěl nějaké trauma. Kniha, jako všechny od Lutze, čtenáře vtáhne do děje a nepustí.

moudivlacek
15.11.2019 4 z 5

Velice napínavý příběh o velice brutálním vrahovi. Ten má za sebou velice "neobvyklý příchod" na svět a ošklivé dětství, ale i tak ho nedokážu omlouvat. Od začátku do konce jsem se nenudila. Pro odlehčení tam pak jsou vsuvky rozhovoru matky Pearl s ní, či s vnučkou či neteří Quinna.
Jsem zvědavá na další díl.

BlackFun
07.07.2019 2 z 5

Podle mého názoru velmi průměrná detektivka, která obsahuje v některých momentech absurdní až nereálné prvky. Za mě velké zklamání a do čtení jsem se musela nutit.

maličkán
22.10.2018 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu dobré, čtivé. John Lutz dokáže čtenáře držet v napětí.

alfinha2321
20.07.2018 3 z 5

Solidní detektivka s naprosto zvráceným pachatelem. Dobře se čte, jen po přečtení pár dalších knih z ní moc ve vzpomínkách nezůstane, jen mlhavá představa o ději.

ivoiro
03.07.2018 4 z 5

Ano, tohle bylo hodně dobré.

anája
19.06.2018 5 z 5

Napínavé ,čtivé,ten začátek a osud vraha originální,přečteno jedním dechem.

karantena
16.03.2018 3 z 5

Kniha by byla dobrá,ale méně někdy znamená více.Kniha,která vás nejprve uvede do naprostého napětí a pohltí vás se změní v táhlou nudu a potom zase napětí,ale to jste již otráveni tou nudou.Přeskakovala jsem celé stránky aniž bych přišla o něco zásadního.Nechápu,proč autor sáhodlouze popisuje telefoní rozhovory s babičkou Joly,když absolutně nedávají hlavu ani patu a s případem nemají nic společného.Protivná Pearl,která je afektovaná jako stará panna,nesnášenlivá jak hárající fena mi lezla neskutečně na nervy.A to nemluvím o policistech,kteří nechají zabít pro svou neschopnost spoustu žen a zaměřují se pouze na ochranu pro jednu potenciální oběť jelikož je to Quinnova neteř.Tak na závět asi toto:Bez 150 stránek bych se obešla a to je na plné hodnocení hodně.

Tammy11
07.02.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Dadulka85
08.08.2017 4 z 5

Bezva čtení

lenkavildomcova
28.05.2017 5 z 5

Jo, dobrá. Čtivá, napínavá. Konec rychlý.

Ajuszka
25.05.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora po ktere jsem nahodou sahla v knihovne.Stoprocrnznr jdu do dalsich.Tohle byla detektivka jak ma byt.

marketa9252
11.12.2016 5 z 5

Vraždění tímto způsobem naprosto šílené.
Kniha se čte dobře,rychle..

Aymira
04.12.2016 4 z 5

Buď psal Lutz v pozdější době lépe a zajímavěji, nebo už začínám být netečná k jeho stále se opakujícímu formátu a přestává mi tak vadit. Jinak si neumím vysvětlit, že se mi Zvrat líbil a hezky se mi četl, přestože se Lutz opravdu opět opakuje. Zase sériový vrah, minulost versus současnost, zase vyšetřování nikam moc nespěje a umírají další a další ženy... Hodně mě baví ty části z minulosti popisující vrahovo dětství, protože jsou zvrácené, překvapivé a tím pádem jiné. Úpím vždy, když taková část končí a děj se opět navrátí do současného New Yorku.

V čem je Zvrat přece jen malinko jiný oproti dřívějším Lutzovým knihám je fakt, že zde vrah jde od začátku za jednoznačným cílem a tím je sám Quinn. A také tím, že vrahovo dětství je natolik šílené, že nejen že vysvětluje, proč se vrah stal tím čím se stal, ale zároveň v čtenáři probouzí ochranitelské sklony do takové míry, že mu je vraha možná i trochu líto.

Andie022
24.07.2016 2 z 5

...knihu jsem právě dočetla a nevím co říct. Jsem zklamaná, moc. Opravdu jsem čekala, že když jsem na něco přišla předtím, než to v knize zmínili, přijde ještě něco dalšího, něco neočekávaného. Nepřijde. Příběh byl suchý a opíral se hlavně o "nechutnosti". Které jsou po chvíli ohrané a nezajímavé.

Moniks
01.07.2016 4 z 5

Kniha se rychle četla ...od 3casti víte jak to dopadne...to mě mrzelo ale....první kniha od Lutze ...dam jistě další.

John Lutz
americká, 1939 - 2021