Pod kůží

Pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267106/mid_pod-kuzi-267106.jpg 4 231 80

Gaby Mortimerové na první pohled nic nechybí - je hvězdou populárního ranního televizního programu, matkou osmileté dcerky, s manželem Philipem, úspěšným finančníkem, vlastní luxusní dům na londýnském předměstí. Když však jednoho rána narazí při běhu v místním parku na mrtvolu neznámé dívky a uvědomí o nálezu policii, uvede do pohybu sled událostí, které její život nenávratně změní. Mohla za to skutečnost, že se těla dívky dotkla a pak policistům tvrdila opak? Nebo souhlas s tím, že bude vyslechnuta bez přítomnosti právníka? A kde se berou další a další stopy, jež naznačují spojitost zavražděné s Gaby a její rodinou? Zatímco šokovaná žena zjišťuje, že se v případu stala hlavní podezřelou, její svět se začíná hroutit: Philip, se kterým procházela v poslední době manželskou krizí, odjíždí narychlo na služební cestu do Singapuru, dům se ocitá v obležení senzacechtivých novinářů, v televizním programu je nahrazena moderátorkou, která o její roli už dlouho usiluje. Zachrání Gaby její pokus pustit se do vyšetřování na vlastní pěst? Psychologický thriller britské autorky, ve kterém nelze nikomu věřit a vše je jinak, než se na první pohled zdá, čtenáře nepustí až do poslední stránky a svého zcela nečekaného vyústění.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Paseka

Under your skin , 2014

kackamy
18.09.2023 1 z 5

Bohužel, tohle u mě nezabodovalo ani trochu. Polovina knihy je úplně o ničem, hlavní hrdinka nijak zvlášť sympatická.. nějak není, čeho se chytnout. Předvídatelné a hrozně zdlouhavé.

Pavlína2019
24.07.2023 5 z 5

Výborné, napínavé, nechtělo se mi od knihy odejít.
A závěr - to by mě vážně nenapadlo.
Kniha je psaná tak, že na to člověk během čtení nepřijde.
Doporučuji!

Annyshga
20.10.2022 3 z 5

Ze začátku jsem s knihou měla trošku problém, byla čtivá ale chyběl jí nějaký šmrnc. Zhruba tak do poloviny se v příběhu objevovalo moc zbytečností, které byly pro příběh nedůležité. Taková ta nezajímavá omáčka kolem kterou máte tendenci přeskakovat. Když se ale děj pořádně rozjel nevěděla jsem koho podezdřívat dřív. Něco mi nesedělo snad na každé postavě, to se mi ještě nikdy nestalo . I když vám už ke konci začne docházet kam to celé bude nejspíš směřovat, takový finiš co přišel prostě nečekáte. Závěr je navíc otevřený a nechává tak prostor pro vaši fantazii.

V knize bych uvítala nějakou pasáž z policejního vyšetřování. Ta tam prostě chyběla. Klidně mohla být zařazena na začátek místo zbytečných popisu a scén z práce Gabi.

Raddkaa
29.09.2021 5 z 5

Kniha je o úspěšné a známé televizní moderátorce, která počas svého pravidelného ranního běhu v parku nalezne mrtvolu neznámé ženy. I když ona tvrdí, že ji nikdy v životě neviděla, stopy postupně dokazují opak a Gaby se stává jednou z hlavních podezřelých. Kde je nakonec pravda? Hlavní motiv knihy je rozhodně zajímavý a příběh vás rychle polapí. Autorka odhaluje hlavní zápletku už na prvních stránkách knihy. Skvělý psychothriller, který mě bavil od začátku až do konce. Konec knihy byl strhující, překvapující a hlavně nečekaný.

Anavi8912
07.08.2021

Zajímavý příběh s nečekaným koncem. Přečteno jedním dechem. Za mě super.

Anitram11
03.01.2021 3 z 5

Místy mi přišla kniha nudná, nic moc se nedělo. Ale konec mě dostal a překvapil.

Awča
31.12.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, příběh mi přišel napínavý. Nešel moc do hloubky, spíš jen tak po povrchu, ale svižně.
Asi spíše čtení pro dámy.

PetrCepek
01.09.2020 4 z 5

Od příběhu napsaného v ich formě Londýňankou o Londýňance zejména pro Londýňanky jsem si coby pražský Pepík příliš nesliboval. Snad i proto jsem byl mile překvapen a neurazil mne ani čtenářkami často kritizovaný závěr. Pátou hvězdu nedávám proto, že londýnská policie určitě není na úrovni tříletého dítěte, jak je autorkou prezentována.

Liss93
24.07.2020 2 z 5

Budu se opakovat, ale když máte načteno, tak už po pár stránkách tušíte co se stalo a kdo za tím stojí. Je fakt, že já se trochu nechala zviklat a odklonila se od původního (a správného) tipu. Nebýt otravné hlavní hrdinky a konce, hodnotila bych asi lépe.

ninano
14.06.2020 5 z 5

Skvělý nápad. Překvapivý závěr.

jihej
14.06.2020 5 z 5

Velmi originální, překvapivá. Doporučuji!

Ava365
10.12.2019 5 z 5

Velmi originálně napsaná kniha.

Surikata369
28.08.2019 2 z 5

Dost nudná kniha. Nudný děj, nudně napsáno ( prý vtipně?? asi mám jiný smysl pro humor, tenhle ,vydřený´ mě moc nebere), nudné postavy, dokonce i rozuzlení mě nezaujmulo. K této knize se určitě nikdy nevrátím.

VIPmag
10.08.2019 5 z 5

Za mě perfektní, velmi čtivý příběh. Ač detektivky a krimi příběhy nevyhledávám, tato kniha mě bavila. Půjčila jsem ji už řadě známých a všichni byli spokojeni, kniha je vždy příjemně překvapila. Mohu tedy doporučit.

alzbeta2843
07.08.2019 2 z 5

Nasledujucí komentár obsahaju vyzradenie zápletky!!!

Musim povedať, že sa stotožňujem s ostatnými, komentármi. Kniha sa strašne vlečie. Vôbec ma nebavila. Musela som sa nútiť do čítania. Celý príbeh mi prišiel nezáživný. Dosť zbytočných strán na môj vkus. Ale čo ma najviac dostalo je to akoz formou je kniha písana. Čitateľ ma tendenciu veriť rozprávačovi, veď komu inému by mal už veriť. Ale poviem pravdu, že ak by to tak nedopadlo dala by som ešte hviezdu dole.

dzafik
25.06.2019 4 z 5

Musím říct, že tak do 100. stránky jsem se fakt přemáhala, abych pokračovala ve čtení. Příběh mě nebavil, příběh byl zdlouhavý a vůbec mě to nevtáhlo. Naštěstí se to tak od půlky otočilo a z původně zamýšlených 2 hvězdiček se vyšplhal na 4 (i když se cítím trochu podvedená, protože čtenář nemá vůbec šanci uhodnout konec, když je příběh psaný tak, jak je..)

Mindy
27.04.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Závěr mě překvapil, vraha jsem tipovala špatně (už zase). Překvapivě dobré čtení. Chápu i ty negativní reakce čtenářů, kteří se cítili podvedeni, mně "podvod" autorky nevadil.

Deniska147
23.03.2019 4 z 5

Po dočtení jsem byla příjemně překvapená. Kniha se mi líbila.

martinaandulka
02.03.2019 4 z 5

Chvílemi mi dělalo problém se začíst a několikrát jsem se musela vracet pro upřesnění zpátky,ale to je jediný výtka k této knize.Je to psychotrhliler s překvapivým závěrem,trochu mi připomíná knihu Zmizelá .

i.stefany
01.03.2019 4 z 5

Zajímavý psychothriller, který sice začíná trochu nezáživně, ale když to překonáte, pak už to opravdu jede a stojí zato dočíst. Strhující a překvapivý závěr knihy zvýšil mé hodnocení na 4*.

2015  77%Pod kůží
2019  62%Lži se mnou