Vraždy s monogramem

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. Knižní událost roku – vychází 9. září 2014 současně ve 28 jazycích a 50 zemích!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210015/poirot-vrazdy-s-monogramem-tme-210015.jpg 3.3294

Hercule Poirot (Sophie Hannahové) 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Monogram Murders, 2014

Kniha Vraždy s monogramem

tanja
včera

Kdyz dva delaji totez, neni to totez. Myslim, ze proto A.CH. napsala Oponu, aby uzavrela pribeh nejvetsiho detektiva. Vytahnout Hercula Poirota z hrobu se dost nepovedlo. Zdlouhavy rozjezd, netypicke chovani popularniho detektiva, chaoticke ukonceni. Myslim ze kdyby si spisovatelka vymyslela vlastniho detektiva, udelala by rozhodne lip. Davam dve hvezdicky za snahu

Nšo-či

Skvělá kniha

daudurhundur

Agatha to není, ale číst se to dalo. Vadil mi uspěchaný konec (zejména v kontrastu s pomalejším rozjezdem) a zbytečně příliš okatá a neustále zdůrazňovaná "tupost" hlavního vyprávěče - inspektora Scotland Yardu - navíc ještě umocněná tím, že Poirot opakovaně zatajoval důležitá fakta a poznatky. V kombinaci s lehce překombinovanou zápletkou (nebo jejím závěrečným vysvětlením?) musím strhnout jednu hvězdičku.
Ale určitě dám šanci i dalšímu dílu.

JáŠárka

Knihu jsem přečetla, bohužel jsem měla díky reklamní masáži velká očekávání a tak následovalo zklamání. Pokud bych knihu brala jako někdo, kdo nikdy nečetl nic od ACh, byla by to dobrá detektivka. Bohužel pro SH je Hercule Poirot můj oblíbený detektiv, takže za mne opravdu velké zklamání.

Jenny055
15.12.2020

Nie. Myslím, že Agathu Christie by som urazila, keby sa mi táto kniha páčila. Tak niečo prekombinované, zápletka umelo naťahovaná do nekonečna, množstvo položených otázok bez odpovedí, o motíve vraždy ani nehovorím. Počúvala som audioknihu. (Dobrý prednes, za to 1*) Vydržala som do konca, lebo som bola zvedavá, čo sa z tej kraviny vyvinie. Ale nemala som to robiť. Strata času.

Misoso
10.12.2020

Osobne sa mi kniha páčila, no musíme ju brať inak ako A. Christie. Začiatok je trošku pomalší, no potom sa to začne. A koniec ? Koniec mi prišiel trošku zbytočne prekombinovaný. Ale kniha ako celok za mňa áno, no nebriem ju ako súčasť knih A. Christie, kdežto iba ako novú sériu H. Poirota.
Takmer by som bol zabudol, myšlienka, ktorá bola v tejto kniha a páčila sa mi. "Dvaja dobrí ľudia, ktorý sa navzájom milujú, by nemali zostať odlúčení, ak to nie je nutné." :D
Prajem príjemný zvyšok 2. adventného týždňa a príjemné čítanie. :D

iveta3689
28.11.2020

Autorka svym stylem dobre navazala na Agathu Christie. V ceskem prekladu je take odvedena spickova prace, je to Poirot, jak ho pamatuji a ocekavam. Pribeh samotny byl dobry, napinavy, tak akorat dlouhy a komplikovany. Jedine, co mi vadilo, bylo neustale opakovani celych jmen vsech obeti.

MarketJay
26.09.2020

Dávám plný počet hvězd. Velmi poutavý příběh, téměř do konce jsem nevěděla jak to vlastně dopadne a ač to není od A. Christie, kvalita je pořád stejná. :)