Vraždy s monogramem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. Knižní událost roku – vychází 9. září 2014 současně ve 28 jazycích a 50 zemích!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210015/poirot-vrazdy-s-monogramem-tme-210015.jpg 3.3246
Série:

Hercule Poirot Sophie Hannahové (1.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

The Monogram Murders (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Kniha Vraždy s monogramem

Přidat komentář
Korsika
16. března

Nízké hodnocení musím udělit z několika důvodů ...
1) po 100 stranách jsem zjistila, že mě vůbec nezajímá, kdo je vrah ani proč vraždil, knihu jsem dočetla jen ze setrvačnosti.
2) Poirot byl v tomto příběhu, k mé trvalé nelibosti, vylíčen jako pořádný morous, kterého obtěžuje úplně všechno a všichni. Jeho kolegu ze Scotland Yardu, jehož bystrost a inteligence se snad stránku od stránky snižovala, ani nekomentuji.
3) Co mi v příběhu nejvíce chybělo, a co jsem našla v knize, kterou jsem četla před touto - Zavřené truhle - byla možnost nechat čtenáře samostatně uvažovat a logicky dedukovat, ve Vraždách s monogramem čtenář tuto možnost nedostává, Poirot tají tolik informací, že čtenáři přímo znemožňuje se případu účastnit a rozvíjet své vlastní teorie ...
4) Množství postav na spádu také nepřidává a při vrcholném závěru, kdy Poirot odkrývá pravdu, jsem 2x usnula, ač bylo poledne, protože jeho proslov byl neuvěřitelně dlouhý.

ZuzziŠ
21. února

Velice pěkná detektivka pracující s motivy Agathy Christie. Avšak obávám se, že autorka, na rozdíl od ACh některé detaily záměrně zatajuje, aby docílila jejího tajemna. (a za dané situace se srovnání neubrání).
Nicméně nový Poirot je trošku čitelnější než ten starý :-)

JAnD
26.12.2018

Slibně začínající kniha, která se nakonec zvrtne v překombinovanou zápletku. I když mne těší, že jsem na část nesrovnalostí přišel dřív, než Catchpool.

Siege03
28.11.2018

Slabý průměr s Christie se to nedá srovnat

VerJer
09.10.2018

Nečetlo se to špatně, ale na knize jde poznat, že není od Christie a dost tam chybí Hastings nebo Jepp. Konec byl takový všelijaký, ale ne moc dobrý...

Air15
02.09.2018

No, čte se to dobře... ale samotný případ je, s prominutím, absurdní. Překombinované, zdlouhavé, vyloženě až směšné (máme tady tři vraždy v jednom hotelu a jediný kdo to řeší, je Poirot, poté detektiv, kterému se skoro dělá špatně, když musí řešit vraždu a jeden strážník - kde je sakra Japp, Scotland Yard, houfy policistů, kdokoli? Vypadá to, že ty vraždy dohromady nikoho nezajímají). Nebo dále - Poirot s detektivem najdou na podlaze kaluž krve, nicméně žádné tělo, detektiv okamžitě předpokládá, že došlo k vraždě, ačkoliv technika rozlišení lidské a zvířecí krve je známa už od roku 1901, přitom děj knihy se má odehrávat někdy ve 20. letech...). Je to zdařilá kopie Christie, ale pitomá detektivka.

agatha2
19.08.2018

Od desíti let miluji knihy Agathy Christie, všechny, které u nás kdy vyšly, mám doma ve své knihovně a zaujímají tak její čestné místo. Proč to píši? Protože kvůli výše napsanému jsem nebyla moc nadšená, když jsem se dozvěděla, že potomci Agathy dali svolení k napsání dalšího pokračování. Ale nakonec jsem se do něj tedy po letech pustila. Pokud si knihu přečte někdo, kdo originální knihy s HP nečetl, může se mu kniha líbit. Skalní fanoušek Agathy bych ovšem řekla, že ten spokojen nebude. Kniha není zle napsaná, to říci nechci, ale můj názor je ten, že se na to měli vykašlat. Poirot prostě není ten Poirot, co ho známe, zápletka jako taková není špatná, ale myslím si, že kdyby stejnou zápletku psala Agatha, byla by kniha jinak napsaná. A když už tedy tahali z hrobu Poirota, proč neoživili i Hastingse a inspektora Jappa? Inspektor Catchpool mi vysloveně lezl na nervy. Mé konečné shrnutí je - kdo se dokáže oprostit srovnávání s ACH, určitě si knihu dokáže užít a bude se mu líbit, já toto bohužel nedokázala. A kdo knihy ACH nezná, určitě bude spokojen se solidně zpracovanou detektivkou.

konicekbily
22.06.2018

Podle mne se autorčin záměr pokračovat ve šlépějích slavné autorky nezdařil. Nevím, zda je to tím, že nemám rád, když někdo používá osvědčené postavy k dalšímu pokračování série, nebo to skutečně nový - pokračovatel - nezvládá. Nebudu to řešit - dále budu číst pouze originál a imitace vynechám.


Autor a jeho další knihy

Sophie Hannah
anglická, 1971

všechny knihy autora

Kniha Vraždy s monogramem je:

v Právě čtených4x
v Přečtených360x
v Čtenářské výzvě21x
v Doporučených8x
v Knihotéce138x
v Chystám se číst59x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech2x