Vraždy s monogramem

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. Knižní událost roku – vychází 9. září 2014 současně ve 28 jazycích a 50 zemích!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210015/big_poirot-vrazdy-s-monogramem-tme-210015.jpg 3.3320

Hercule Poirot (Sophie Hannahové) 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Monogram Murders, 2014

Kniha Vraždy s monogramem

strakoliber
včera

Kniha se mi líbila. Akorát se nemohu stále smířit s tím, že v této sérii Hercule Poirot pije kávu místo svého bylinného čaje.

MagrataC
předevčírem

Kolosální blbina. Précise moi

jaroiva
25.07.2021

No, to je teda pěkná slátanina. Tentokrát jsem nešla popořadě, takže mám srovnání se Zavřenou truhlou, která mě sice taky nijak zvlášť neuchvátila, ale měla trochu víc smyslu. Zatímco v Zavřené truhle mi Poirot pripadal spíš zbytečný, tady měl svoje standardní Agathovské sólo. Ale ani to nepomohlo, aby se mi knížka víc libila.

jprst
16.05.2021

Až příliš překombinovaná detektivka, navíc se spoustou zbytečné výplně spočívající v opakovaní již uvedených faktů, rovněž postava Hercule Poirota mi připadla značně odbytá. Mé hodnocení třemi hvězdami považuji spíše za hodně mírné.

MišusWinner
16.04.2021

Mám ráda serialy Poirota i Christie ale tahle knížka mi vůbec nesedla. Vůbec jsem se nějak nemohla začíst, přemýšlela jsem jak se vlastně dej odehrává a při rozuzlení jsem byla zmatená. Asi je pro mě lepší to vidět takové příběhy než je číst.

Bája89
22.02.2021

Jest to poněkud překombinované a zbytečně složité. V jednoduchosti a rafinovanosti "jest" krása. Šlo by vcelku o slušnou detektivku, kdyby tam nebyla ona komická parodie na Poirota. A proč tak divně mluvil? Je to vada překladu nebo ona zpitvořená řeč vznikla už u originálu? A proč pořád říkal "jest"?
Přiznám se, že jsem si Vraždy s monogramem střihla jako audioknihu, jsou věci, které snese ucho líp než oko.
Přitom k úspěchu tohoto příběhu stačilo, kdyby tam nebyl Poirot. Uznávám, že netuším, jak by se s tím Catchpool vypořádal sám, ale kdyby měl jiného parťáka, tak bych si celý příběh užila mnohem víc. Ale ať nejsem jen škarohlíd, byly momenty, kdy jsem byla opravdu napnutá jako struna.

tanja
23.01.2021

Kdyz dva delaji totez, neni to totez. Myslim, ze proto A.CH. napsala Oponu, aby uzavrela pribeh nejvetsiho detektiva. Vytahnout Hercula Poirota z hrobu se dost nepovedlo. Zdlouhavy rozjezd, netypicke chovani popularniho detektiva, chaoticke ukonceni. Myslim ze kdyby si spisovatelka vymyslela vlastniho detektiva, udelala by rozhodne lip. Davam dve hvezdicky za snahu

Nšo-či
10.01.2021