Řeky Londýna

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce. Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh. Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258789/big_reky-londyna-Koa-258789.png 3.41113

Řeky Londýna (Peter Grant) 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

Rivers of London, 2011

Kniha Řeky Londýna

E_Lan

Tak snad hodnocení knih čtenářů u tohoto autora odpovídá. Kniha je plná fantazie, chvilkami vtipná, ale jinak “nic moc”. Tak nějak to nikam nevede, nakonec je slušné rozuzlení, ale ani to mi nerozptýlilo takový smíšený pocit, tak trochu o ničem. Škoda, ale jinak zajímavé dílko.

hop65

Úžasný svět, dobře napsáno. Stále netrpělivě čekám na další knihy s Peterem Grantem.

Vera Silent

(+ SPOILER) Kniha mě celkem bavila, i když chápu rozladění mnohých čtenářů. Je to takový fantasy patchwork, některé postřehy a poznámky ani nejsou vysvětlene a na začátku to i vypadá, že spolu jednotlivé linky vůbec nesouvisí. Mám ráda i kriminální zápletky, takže myslím, že série mě bude solidně bavit. Historických reálií Londýna je trochu moc - jelikož to město neznám, je to pro mě jedním uchem dovnitř druhym hned ven, ale zároveň mě to neobtěžuje.
Jen škoda, že mi prostřelili v půlce mou oblíbenou postavu, hlavní hrdina se sám ve vší te magii pak dost placal. To mi přišlo na první díl jako zvláštní rozhodnutí. Zajímavé je také zohyzdeni jiné hlavní postavy, která se bude vyskytovat i v dalších dílech - co s ní na autor v plánu?

Také jsem četla v originále a musím říct, že se to čte tisíckrát lépe než překlad, ve kterém mi nesedí vtip (prostě to přefrazovani do češtiny je prkene a vynucené).

Meda77

Neskutečně nudný blábol o ničem, prvky fantasy minimální, jakékoliv napětí, mystično, nebo aspoň spádný děj naprosto nulový. Co strana to utrpení, přečíst tohle chce vážně nervy. Souhlas s uživatelkou theale , tohle má být úspěšná městská fantasy? Ty méně úspěšné vydávají asi na toaletním papíru. Nápad by mohl fungovat, ale musel by mít profi zpracování. Tohle je jen nudná fušeřina, hodna tak začínajícího autora po studiích. Doporučuji to nečíst. Pro mě ztráta životního času a fůra nudy.

Pítrs85

Tak nakonec za 3*, Řeky Londýna mají své světlé stránky, resp. Ben Aaronovitch do svého příběhu nacpal spoustu originálních nápadů, ale některé z nich mi přišly už tů mač. Ale rozjezd to má slušný, zvědavost, jak budou příběhy hlavního hrdiny Petera Granta pokračovat, to vzbudit dokáže. Navíc se celý děj odehrává v nejvíc cool městě na světě. K tomu odkazy na anglickou fotbalovou ligu, Audrey Hepburn nebo Doctor Who. To Pítrs může.

petgona

Za mna mila knizka. Trosku mi obcas styl vyjadrovania prisiel detinsky, az som mala miestami pocit, ze to, co drzim v ruke je skor pre mladez, ale odhliadnuc od toho som bola milo prekvapena. Prijemna urban fantasy zo sucasnosti, a hoci mam rada taku tu klasiku elf/trpaslik/carodejnik, potesilo ma, ze tu vidime nieco ine a neopozerane.

Ív688

Pokaždé dočtu další díl a shledám, že vlastně nevím o čem kniha je...a to jsem si koupila i audioknihy

charburor

Kniha by nebyla špatná, pěkný nápad - ale: jsou v ní úplně zbytečné sexuální narážky, zbytečně stále se opakující vulgární slovo "ku..a" - proto se mi kniha nezdá vhodná pro děti. Také je v ději dost vážná nelogičnost, která již byla v komentářích zmíněna: je vyvoláván duch, který vystupuje pod falešným jménem - v tom případě by magická formule přeci měla vyvolat podle jména úplně jiného zemřelého?!?