Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnina prostě miluju a pokud bych někdy měla mít sluhu - byl by to právě on!
Kniha s báječným a vřelým vtipem, který už v dnešní době moc knih bohužel neobsahuje.

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Už je to delší doba, co jsem tuhle knihu četla. Byla to jedna z mých prvních od Deana. Ale rozhodně jsem při ní byla napnutá a když jsem ji četla večer, kdy jsem byla sama doma, neměla jsem zrovna dobrý pocit. Navíc mi přišla strašně podobná s hororem Noc s nabroušenou břitvou (možná se tvůrci hororu touto knihou inspirovali?), takže mě z ní mrazilo ještě víc.

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Pro mě příjemná oddechovka. Je fajn se jednou za čas ponořit do světa bohatých a úspěšných žen, do světa plného obchodů, restaurací, módy, ale i problémů, které asi neminou nikoho.

11.04.2015 3 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Po přečtení téhle knížky člověk pochopí, proč asi MM je takový jaký je. Pokud by měl můj děda sklep plný "překvapení" jako děda MM, asi by to na mě taky nechalo následky :)

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já ty seveřany prostě poslední dobou žeru! A tahle dvojka pod pseudonymem LK mě vážně baví. Pointy, prostředí, hlavní postavy - peckovní! :)

11.04.2015 5 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Šla jsem do knihkupectví jen tak se podívat s tím, že si nic kupovat nebudu. Ale pak jsem zahlédla slevy, tahle knížka byla za stovku, tak jsem si řekla - zkusím to.
Je pravda, že začátek se vlekl a čekala jsem, co se z toho vyvrbí. No, nebyl to zas takový zázrak, ale pointa se mi celkem líbila, i to téma komuny, o které jsem zatím žádné knížky nečetla.

11.04.2015

Už jsem toho četla dost o "věcech", které se děly v koncentračních táborech, takže mě tohle ani nějak nešokovalo. Ale jedno jsem si z toho vzala - jsem šťastná za svůj svobodný život a vážím si toho, že jestli budu mít jednou děti, bude jen a jen mé svobodné rozhodnutí a nikdo mi ho nevezme.

Sex v Praze Sex v Praze Jana Collins

Snažím se knížky neodsuzovat, protože si říkám - když se nelíbí mně, líbí se někomu jinému..
Ale tohle? Je to vážně děsné a je to snad první knížka o které si myslím, že se moc líbit nebude :D

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Taková ta knížka, po jejímž přečtení na ní jen tak nepřestanete myslet... Nebylo z té knihy dobře - už jen kvůli tomu, že se takové věci dějí a dít budou. Bohužel.

11.04.2015

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

A víte co? Mně se tahle knížka líbila! A líbila se mi moc a líbily se mi i další díly. Čtu všechny možné žánry, fantasy, válečnou literaturu, detektivky, thrillery, lidské příběhy... A tohle byla příjemná změna, taková oddechovka, zasnila jsem se u čtení, prožívala všechno s hlavní hrdinkou.. zkrátka jsem to prožívala jako správnou "romanťárnu".
Víte, všichni se ohání tím, že v reálném životě to tak nefunguje, jako v té knize. Jenže - je to kniha a v té je dovolené přece všechno, nebo ne? Nebo vadí snad někomu z vás, že Harry Potter lítá na koštěti? To jsem teda taky v reálu ještě neviděla :) Knížky jsou tu přece od toho, abychom se ponořili do jiného světa, třeba i lepšího, abychom se zasnili...:)
Neřadím to sice mezi literární skvosty, ale čtení jsem si užila, stejně tak jako vyvíjení vztahu hlavních hrdinů ve všech třech dílech.

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Přesně ta knížka, která mě nenechá v klidu a nutí mě číst dál a dál a přemýšlet nad tím, jak to vlastně je a kdo je kdo... Napínavá, se skvělým námětem. Víc takových!

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Pořád ještě nevěnujeme lidské duši takovou pozornost, jakou bychom měli, a lidi s jakoukoliv duševní chorobou nazýváme blázny. Tahle knížka ale dokazuje, že jsou to někdy silnější osobnosti než my a že bychom je neměli odsuzovat, protože oni si tenhle život nevybrali. Pro mě silný a neskutečně inspirativní příběh. Díky téhle knize mají můj velký obdiv i ti, kteří si jako povolání vybrali pomáhat právě lidem s nemocnou duší.

11.04.2015 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Tohle pro mě byla pecka! Po tom co jsem viděla seriál, jsem se rozhodla si pořídit i knížky. A hned tenhle první díl mě dostal - hlavně tím závěrem, kam se na něj hrabe seriál!

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Tahle knížka je pro mě taková srdcovka. Dostala jsem ji jako dárek, strašně jsem se na ni těšila a zhltla jsem ji za chvilku. Bohužel jsem ji už od začátku četla s tím, že jsem věděla, kdo je vrah a znala jsem tak celou pointu knihy, protože mi to prozradila (nemožná!) knihovnice, i když věděla, že jsem jí ještě nečetla. Ale zkousla jsem to a knížku jsem prožívala a moc jsem si oblíbila hlavní hrdiny. Pochmurná atmosféra a vrah, který se inspirovaný vrahem skutečným, dávají tomuhle příběhu šťávu.

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Tohoto autora jsem objevila teprve nedávno, ale okouzlil mě. Má takové to "něco", kterým dokáže člověka zaujmout, nechat ho nad knížkou přemýšlet, nechat ho přemýšlet nad hlavními postavami... A tahle knížka se mi líbila moc, líbilo se mi strávit s hlavními hrdiny pár dní ve sklepení starého, velkého a krásného domu, jak jsem si ho ve svých představách vykreslila.