Tati, prosím ne!

Tati, prosím ne! https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42832/bmid_tati-prosim-ne-ovO-42832.jpg 4 199 76

Jednoho nedělního rána si osmiletá Barbara uklízí pokojíček a má radost, když jí přijde na pomoc tatínek. Vzápětí se stane něco děsivého - a Barbařin život se nadobro změní. U matky hledat pomoc nemůže, ta má ze sadistického otce strach. Jak dlouho ale dokáže zneužívání snášet? Týdny, měsíce, roky...?

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Daddy, Please Don't , 2008

zofie3000
30.11.2023 3 z 5

Příběh Barbary je určitě smutný a obdivuju ji, že tohle příšerné trauma byla ochotná sdílet v knize. O tomhle tématu by se rozhodně mělo víc mluvit, ale neprišlo mi to autentické zřejmě vinou českého překladu. Nedokážu si představit mladou holku která by použila slovo nazlobená. Ale chtěla chtěla bych vyzdvihnout druhou půlku knihy kdy je popsán soud a to co prožíva oběť potom co se rozhodne útočnika obvinit.

Damaj
04.09.2023 5 z 5

Hodně drsný a smutný příběh, nejhorší na tom je, že je to skutečný příběh.

metalan
26.02.2023

Knihu jsem přečetla jedním dechem,ale s hrůzou v očích,nevěřila jsem,že může VLASTNÍ otec tak surově ubližovat vlastním dětem..
Byl to totální magor, zaslouží si křeslo..a taky ta matka nebyla normální,že vůbec tohle všechno tolerovala.Je smutné,že i bratři,kteří byli taky surově bití,tak své sestře nepomohli.
Chudák holka,takovou tíhu si ponese až do konce života..bylo mě jí hrozně líto,čím si musela projít a na vše byla sama.
Byl to opravdu silný příběh..

veronika4001
24.02.2023 5 z 5

Po prologu jsem přemýšlela, zda v četbě pokračovat. Ten, kdo to neprožije, nedokáže si představit, jaké to je žít ve strachu - ve strachu z toho přijít ze školy domů, usnout, dívat se na televizi, hrát si s panenkami a s ostatními dětmi, jít do koupelny se umýt, anebo si jen tak sednout. Pro vás je to šikana, pro matku tichý a agresivní boj v sebeobětování. Jsou to ústupky zlu. Knihu doporučím, jen nevím, zda je vhodná pro slabší povahy a pro ty, co něco stejného nebo podobného prožili, protože asi ne každý se chce ve vzpomínkách vracet k takové minulosti.

Marcela303
28.01.2022 5 z 5

Život Barbary a jejich sourozenců vedle despotického, agresivního, zlého otce je hotovým peklem. S každou stránkou jsem čekala, kdy vyjde tyranovo chování najevo. Nemohu si pomoci, ale počínání matky bylo nepochopitelné. I když ji manžel surově bil, nedokázala svoje děti ochránit a odejít od něj. Rodina rozhádaná na všechny světové strany.
Příběh jen pro silné jedince.

Sasha001
26.01.2022 4 z 5

Velmi silný a smutný příběh.

DK197
05.12.2021 4 z 5

KNIHA: Silný příběh, kde sexuální scény nejsou nijak barvitě popsané, tudíž by to mohl číst i někdo s citlivějším žaludkem. Bohužel Barbařin otec je tyran ve vícero ohledech a jeho chování, které mě zvedalo ze židle, tento původní předpoklad zase zamítá. Není to pro slabé povahy. Ale děkuji autorce, že se o příběh podělila. To bylo tedy něco. Hvězdičku dolů si dovolím strhnout za to, že pár nedávných pětihvězdičkových knih se mi četlo lépe a občas jsem ze skladby textu cítila, že to nenapsal spisovatel. I tak působivé. A mé hodnocení vysoké.

zuzana4291
28.06.2020 5 z 5

Velmi emotivní kniha, která ukazuje, jak to mají oběti takového násilí těžké. Takovou knihu je velmi těžké hodnotit. Styl psaní mi připomněl, styl psaných knih od autorů, kteří si prošli koncentračními tábory.

Han-nah
31.05.2020 5 z 5

Velmi emotivní, smutná kniha, která se čte těžce. Kolik takových případů existuje a neví se o nich. Domácí násilí, zneužívání, sadismus. Každé dítě přece čeká od své rodiny lásku, pomoc, pochopení. Zklamání z vlasního táty a rodiny, která ho kryla, provází Barbaru od dětství.

LyraBlack
09.03.2020 odpad!

Stručně řečeno - nečitelná klišé zbytečnost.

Katt15
05.03.2020 5 z 5

Strašně špatně se to četlo. Styl psaní mi nevadil,ostatně pojala jsem knihu jako zpověď. Bože ale člověk nechce ani pomyslet,že se ve světě toto opravdu děje. Vsichni to víme, ale nějak podvědomě se to snažíme ignorovat. Ne nadarmo se říká, že nejvíc znásilnění se odehraje v rodině. Ne na disco,nebo v parku,ale doma,kde má dítě být v bezpečí. Pro rodiče milující svoje děti je tohle naprosto nepochopitelne. Kniha za přečtení stojí,někomu třeba i otevře oči a donutí se víc dívat. Smekám před autorkou. Toto napsat nebylo jednoduché.

molisa
01.03.2020 5 z 5

knihu jsem přečetla, chvílemi jsem odkládala, silní příběh. Nám osmiletou dcerku a nepochopím, jak takhle blízká osoba, která by měla dítě chránit, může dítěti tímto způsobem ubližovat, vzít jí nejen dětství, ale takhle jí poznamenat na celý život. Chováním otce byla poznamenaná celá rodina.

vlad6485
28.02.2020

Sorry! ALE, už podle komentářů, a samotného názvu, nejsem schopen tuto knížku číst. Tuším o co vní asi jde, ale nemám na to emocionální kapacitu. Asi protože mám tři dcery, kterým bych za nic na světe nemohl ublížit.

Hospodyňka
06.02.2020

Byla mi doporučena...ale nešlo to...mám stejně starou dceru a hlava to nebere

Aranel15
24.01.2020 3 z 5

Velmi silná kniha, kterou jsem místy musela odkládat, protože jsem nemohla číst dál. Autorka v knize nemluví pouze o znásilnění, ale popisuje komplexně zlou povahu svého otce, který se neštítí ničeho...

BuchtaMaková
07.01.2020 3 z 5

Jsem z toho trochu rozpačitá. Příběh je samozřejmě hodně silný, ale to u knížky (dobré knížky) jaksi nestačí... Styl psaní mi přišel dost nevyzrálý, až bych řekla k této tématice nevhodný... Téma sice zajímavé ale dost špatně zpracované.

kakaba4818
03.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychle a příběh mě velice zasáhl. Po celou dobu mě rozčiloval ignorantní postoj Barbařiny rodiny, okolí, ale bohužel i lékařů, kteří stanovili všelijaké diagnozy a předepsali hromady léků!...ale základní informace o stavu dívky pominuli a podcenili, nedokázali je tedy spojit s příznaky zdravotních problémů! (není narážka na lékaře, pouze konstatuji danou situaci v příběhu!!!).
Trest pro otce?...směšné...pár let ve vězení a může vesele dál ničit životy všech okolo!

Ywonek
26.11.2019 4 z 5

Desivy. Jak toto muze nekdo udelat malemu diteti a spoustu let mu to prochazet......

LaCoccinelle
07.10.2019 3 z 5

Skutečný příběh o tom, jak jeden člověk dokáže zničit život tolika lidí... Smutná kniha.

kykiryki28
15.06.2019 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu hodně zasáhla. Bylo to zároveň příšerné, ale velmi dobře napsané. Od této chvíle budu jen vděčná, jak skvělý mám život, milující rodiče a přátele, o které se mohu opřít.

Pokud se rozhodnete knihu přečíst, rozhodně vám otevře oči...

zneužívání znásilnění podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Barbara Naughton
irská, 1979
2010  86%Tati, prosím ne!

Kniha Tati, prosím ne! je v