Mesiáš

Mesiáš https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1736/mesias-WLa-1736.jpg 5 551 122

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Messiah , 1999

janelka2
03.11.2023 4 z 5

Jako jó, kniha byla dobrá. Na můj vkus moc náboženského vysvětlování ale bez toho by to nešlo. A konec mi přišel trochu přez čáru. Jak tu už nědko napsal trochu styl Carter :-) Takže určitě nelituji, že jsem četla a podívám se jestli autor napsal ještě něco dalšího.

baji42
02.09.2023 5 z 5

Souhlasím s anotací knihy, že se jedná o jeden z nejlepších thrillerů od Mlčení jehňátek. I když je kniha poměrně rozsáhlá, stejně ji přečtete téměř na jeden nádech.

Radimka
05.08.2023 5 z 5

Čte se opravdu výborně, jen pořád někde hledám tu husí kůži. Jsem skoro v polovině a nic. Skoro bych řekla, že vsunuté kapitoly z minulosti vyšetřovatele mě napínají skoro víc, než vyšetřování vražd. Ke konci se to krásně pospojovalo, vraha jsem neuhodla, fakt dobrá detektivka. Ale že bych se bála?!

kap66
21.08.2022 2 z 5

(SPOILER) V létě mám čistší hlavu. Že bych zase jednou zkusila thriller se sériovým vrahem? Radši ale vyberu něco vysoce ceněného, řekla jsem si, majíc na paměti svůj závazek „vyhýbat se přílišné brutalitě a nelogičnostem v ději“.
Rok vydání Mesiáše mě vede k přidání jedné hvězdy. Možná teprve tehdy začali být spisovatelé zamilovaní do postav křesťanských psychopatů a vyšetřovatelů s děsivými traumaty. Možná byl Starling jeden z prvních, nechce se mi to zkoumat. Ani to, kdy si začali autoři libovat v detailních popisech zohavených lidí, což tvoří opravdu, opravdu velkou část knihy. Prostoru je na to dost, protože až do poloviny vyšetřovatelé tápou a jen sbírají mrtvoly - a to je to na pováženou, protože hlavní vyšetřovatel je prezentován jako kriminalistická hvězda. Pořád ještě beru detektivky a thrillery jako náhradu pohádek, proto v postavě hlavního kriminalisty potřebuji vidět dobro. Morální rozostřování je mi víc než nepříjemné. Dočítala jsem se znechucením; tohle a závěrečná akční scéna plná fyzických a fyzikálních nonsensů mi dodaly sílu: už jsem na samoúčelně úchylné knížky stará, končím s nimi.

lachtan77
08.04.2022 5 z 5

Dávám plný počet hvězd, protože příběh byl napínávý, čtivý a propracovaný. Za sebe si myslím, že zápletka mohla zůstat jen u vražd. Redova minulost tam vůbec být nemusela a i tak by to bylo výborné. Trochu mi to připadalo jako styl Cartera a to je za mě poklona

a.k
25.08.2021 5 z 5

Detektiv Red se musí popasovat s rostoucím počtem brutálních vražd, které nemají absolutně žádné společné znaky a chybí jakákoliv indicie, která by mohla pomoci určit směr vyšetřování. Množství vražd jak na běžícím pásu a člověk se nestačí divit autorově zvrácené vynalézavosti. Je to surové, krvavé, napínavé, ponuré a intenzivní. Moc dobře napsané, čtivé. Doporučuji.

Kniholapka
23.05.2021 5 z 5

Tak toto byla opravdu napinava smršť! Skvěle napsaný thriler. Úžasne navozena atmosféra a napětí až do konce. A když už jsem si myslela, ze mám jasno....přišlo další překvapeni. Vyborne napsane!

AnetaD.
17.12.2020 5 z 5

Skvělý thriller!

Jeanine8
10.11.2020 5 z 5

Tohle je jeden z nej thrillerů, který jsem kdy četla a pochybuji, že se to někdy změní. Kdo má rád film Sedm, tak tady si smlsne.

Olous1
22.06.2020 5 z 5

Super čtení, autora řadím do oblíbených. Mělo to spád, napětí. Po dlouhé době jsem si pěkně početla.Mohu jen doporučit.

sedw
26.05.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších knižních thrillerů, které jsem měl možnost číst. U mě na pomyslném vrcholu společně s knihami Chrise Cartera.

jankaander
05.05.2020 5 z 5

Konec výborný.....

Ava365
30.11.2019 5 z 5

Super!!!

sbijecka
31.10.2019 3 z 5

Celkem dobrý příběh i přes podivnou neschopnost vyšetřujících na něco přijít. Žel konec a pointa byla naprostá a nesmyslná patlanina, plná neuvěřitelných náhod.

JosefKomensky
01.10.2019 5 z 5

Fakt drsnaa, ale uuzasne promyslenaa kniha ve stylu sedmicky s Brattem Pittem a Morganem Freemanem - nemaam slov hltal sem dej a furt touzil najiit vraha a stejne tak jako komisar Red sem se vzdycky napaalil….. a mrtvoly se mnozily.

jprst
23.07.2019 5 z 5

Drsný detektivní thriller, který se autorovi skutečně povedl a vysoké hodnocení si skutečně zaslouží.

TerkaLangoš199
16.05.2019 5 z 5

Knihu jsem četla už dvakrát - poprvé asi před rokem v češtině, ale pak jsem ji viděla i za šíleně směšnou cenu i v aj, takže jsem ji musela mít. Upřímně jsem totálně zapomněla všechny detaily, takže jsem knihu mohla objevit znovu, jako bych ji nečetla předtím. Přestože jsem nikdy nečetla bibli a mé znalosti ohledně náboženství jsou velmi základní, kniha mne velmi bavila. Postavy jsou docela zajímavé, ale bavila mne spíš místa činu a celý průběh vyšetřování. Myslím, že se ke knize za pár let klidně vrátím. Doporučuji.

Twinny
17.04.2019 2 z 5

No, co na tuhle knihu říct. Začátek byl slibný. Dobře se rozjíždějící příběh. Asi tak v polovině mě napadlo, kdo by to mohl být. Pořád mi tam něco nesedělo. Došlo mi to těsně před odhalením.
Neskutečně mě dráždil nesympatický vyšetřovatel. Jak se vždycky o detektivy bojím, tady mi byl lhostejný. A čím dál víc jsem poznávala jeho minulost a myšlenky, tím víc mi byl fuk.

Těsně u konce jsem si řekla, že jestli to dopadne tak jak si myslím, dám jen 2*. Uhodla jsem to a jelikož ten konec byl opravdu zprasený, víc si Mesiáš ode mne nezaslouží.

Welinie
16.01.2019 3 z 5

Rozhodovala jsem se nad 4 nebo 3 hvězdičkama. A dávám 3, protože mě to vuuubec do poloviny nebavilo, pak se to teda trochu rozjelo a pak jsem zase věděla co a jak, v knížce se dalo předvídat.

moudivlacek
28.10.2018 4 z 5

Docela zajímavá detektivka, i když se přiznám, že volné pokračování Bouře se mi líbila mnohem více. Od poloviny jsem měla podezření na vraha, a bylo správné. Jen jsem jej nedokázala pochopit, je ale pravda, že jsem moc nemusela ani hlavního detektiva Reda, připadal mi takový "nadlidský", který musí být supermuž, i když i on měl svého kostlivce ve skříni. A ten konec... tak ten mě dorazil, i když jsem zase před rozhodnutím Reda musela smeknout.
Prostě - nevypočitatelný děj.

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy

Boris Starling
britská, 1969