Mesiáš

Mesiáš https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1736/mesias-WLa-1736.jpg 5 551 122

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Messiah , 1999

Rihatama
27.08.2018 5 z 5

Chytrá, napínavá, ne extra příšerně brutální, ale brutální mně úplně stačí, zajímavá, překvapivé zvraty, překvapivý konec. I když hlavní vyšetřovatel byl se svou občasnou nechápavostí na facku. Mě ještě žádný thriller o klidný spánek nepřipravil. A neučinil tak ani Mesiáš. I tak soudím, že je napsaný velmi dobře. Až tak, že jsem o návštěvách až neuctivě opomíjela své hostitele a uklízela se do koutů, abych si mohla v klidu číst. A to jsem se pokládala za dobře vychovanou. Až doposud. Proto přečteno s velkým zájmem a zaujetím, nikoli však asi zcela bez následků ;-).

encyklopedie
18.08.2018 5 z 5

...tak tohle se točí na špici mezi thrillery! Dal jsem si to znovu ....protože tohle nemá chybu
Mých oblíbených 321%

ZlýJabko
01.08.2018 5 z 5

Jedna z knih, které jsem si půjčil z knihovny jako jednohubku a skončil jsem podrobným rozborem religionistiky nad Gombrichem a poslechem Wagnera.
Výtečně napsaná detektivka napínavá jak kšandy.

Fixa08
19.07.2018 1 z 5

Vzdávám to, nedočteno. Po přečtení komentářů jsem se na čtení těšila, ale bohužel kniha se táhne, je to nezáživná nuda, jednou jí možná dočtu.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak ještě se mě nestalo , aby mě moc nesedl hlavní hrdina - vyšetřovatel . Jeho povaha a chování mi prostě nesedělo .
Jinak kniha se velice dobře četla . Vraždičky byly slušný a dobře vymyšlený. Pachatele jsem si typla a trefila jsem se . Takže určitě doporučuji velice slušná vyvražďovačka.

Rad.Una..
24.03.2018 5 z 5

Snad můj první thriller co jsem četla. Už je to dlouho, ale do dneška na něj zapomenout nemůžu a doporučuji ho kudy chodím :)
Vážně pecka!

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Jedna z těch knih, která vás chytí a nepustí až do konce.

Vesina
12.01.2018 5 z 5

Bomba, od začátku až do konce !!

slunicko1958
29.12.2017 4 z 5

Silná káva a já mám ráda silnou kávu. Napínavý příběh, ale na mě přece jen hodně brutální...

Agatha84
25.12.2017 3 z 5

Tak nevím,na jednu stranu super zápletka,všechno do sebe zapadá jak ozubená kolečka,ale něco mi prostě nesedí.. Vrazdícího psychopata je možné odhalit docela dlouho před samotným koncem,takže zarytá slepota hlavního vyšetřovatele,který má být chloubou Scotland Yardu,je nervy drásající a těžko pochopitelná. Prostě jsem čekala něco víc ...

MartyManCZ
14.11.2017 5 z 5

U téhle knihy jsem se dověděl, jak některé thrillery přeceňuji, jelikož téhle knize nesahají po kotníky. Naprosto skvělé, chytré, brutální, propracované a se skvělým ne-dobrým koncem. Chvílemi se možná zdá, že děj trochu tápe ale je to jen zdání, vše skvěle zapadá. Kniha se čte velmi dobře a ten konec je epickej :)
Jediné co mě tu štve je popření Locardova principu, je to vysvětlené jak k tomu došlo-nedošlo, ale pro mě prostě ne. Není to možné :) Čili než genialita pachatele spíše nedůslednost vyšetřovatelů...Lincoln Rhyme by Vám dal :))

Co se týče brutality, tak si definitivně můžu říct, že se mnou nic nedělá. Tolik barvitě vyjádřených vražd a jejich bestiálních způsobů, ve mně nevyvolávají hnus, odpor ani strach, asi už jsem definitivně otrlý čtenář :)

anko57
16.10.2017 5 z 5

Jestli máte rádi brutalitu a rádi se bojíte-čtěte. Za mě fakt dobrá detektivka, která se čte jedním dechem.

Roubas
15.10.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem ve škole četl tajně o hodinách pod lavicí a která odstartovala moje zapálení pro žánr thrillerů. Četl jsem jí snad před šesti lety a dokážu si vzpomenout na její nejzásadnější momenty, jako bych jí četl před týdnem. Jeden z nejlepších thrillerů s bravurní pointou na konci.

Janeee
14.10.2017 5 z 5

Tak tady mohu říci jen WAUUU!! Skvělá napínavá kniha. Bylo to vážné silné čtení, které Vás nenechá v klidu! Doporučuji!

JPART
21.08.2017 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších Thrillerů co jsem četl.

Don-Leo
02.08.2017 4 z 5

Celkem napínavý thriller. Nakonec vyjdou najevo zvláštní souvislosti. Dokonce i hlavní hrdina má za sebou velkou životní kaňku. jenže přeci není možné, aby bral spravedlnost do svých rukou nějaký pomatený úchyl ☺️

KaiShun
30.05.2017 4 z 5

Urcite bych nesrovnaval s THarrisem po precteni jednoho dila od Starlinga. Toto byla skvela kniha zvladnutelna za par hodin, zajimava pointa jak pro koho, ja to treba cekal ale jinak stoji za precteni, doporuceno.

hs777
06.05.2017 5 z 5

Opět jedna z knih, které by mi zůstaly utajeny, nebýt doporučení uživatele klokan.1905. Brutální psychothriller od začátku do konce a to myslím doslova - do úplně poslední stránky. K tomu flashbacky do minulosti, kdy přemýšlíte ...má to souvislost....ne nemá ... přece to nebude tak jednoduché... tohle jako fakt?...a stále dokola a mrtvých přibývá. Navíc krátké kapitoly, které jsou pro mne vražedné, protože neustále zvyšují můj spánkový deficit. A ten konec - nečekaný a naprosto geniální!

kata5121
05.05.2017 5 z 5

Tahle knížka ve mně zanechala to šílený mrazení do dneška. A to jsem ji četla asi před osmi lety.

keiko33
31.03.2017 5 z 5

Na zaciatku si hovorim, taka priemerna detektivka, no asi od polovice za zacalo mat grady, vrazdy boli dost zvratene a hlavne vrahov motiv. Vraha som zacinala tusit az ku koncu, ked obvinili nespravneho, neslo mi to proste do hlavy. Ocenujem hlavne autorovu znalost biblie, teda podrobny opis. Koniec ma sice prekvapil, ale vlasntne dostal kazdy to, co si zasluzil.

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy

Boris Starling
britská, 1969