Vodka

V Moskvě se změnilo úplně všechno – a zároveň se nezměnilo vůbec nic. Je mrazivý prosinec 1991 a po pádu komunismu vládne všeobecný chaos. Moskvané už uvykli nekonečným frontám a prázdným obchodům, ale nyní se musejí vyrovnat i s mocenským vakuem a brutální válkou gangů, které usilují o kontrolu nad městem. Když je za této situace nalezeno v řece Moskvě mrtvé dítě, nepřipoutá to žádnou větší pozornost. Vzápětí je nalezeno druhé. A třetí… Naopak v centru pozornosti se ocitá moskevský lihovar Rudý říjen. Noví vládci Kremlu chystají demonstrativní privatizaci této vlajkové lodi ruské ekonomiky, a proto pozvou do Moskvy renomovanou americkou bankéřku Alici Lidellovou, která má na celý proces dohlédnout. Alice se s vervou pustí do práce, ale brzy zjistí, že ředitel továrny Lev se staví proti jejím plánům – a navíc je šéfem jednoho ze znesvářených moskevských gangů. Z nesnadného úkolu se stává úkol nesplnitelný… Ani Lev nemá snadný život. Jeho úhlavní nepřítel mu přísahal pomstu – a nyní se zdá, že s tím zřejmě souvisí i vraždy dětí. Za těchto okolností je mu silně proti mysli, že se v samotném srdci jeho obchodního impéria pohybuje jakási naivní Američanka. Ale budou Lev a Alice nepřátelé, či spojenci? A až bouře pomine, kdo zůstane naživu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3588/vodka-3588.jpg 470
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

Kniha Vodka

čef
30.08.2019

Do této knihy se toho vešlo opravdu hodně. Nejen o všeprostupující vodce, vodce léčivé i smrtící, všudypřítomné, ovlivňující veškeré dění v Rusku. Není to historická kniha, ale autorovi se zde povedl zhustit známý politický vývoj po rozpadu SSSR, neúspěšnou privatizaci, atd. do několika měsíců. Postavy i děj jsou samozřejmě fiktivní, ale kdo by nepoznal např. ožralu Jelcina, že. Zároveň je zde i náznak detektivky, souboj zločineckých gangů a také tragická láska. Opravdu vynikající náhled na rozervaně opravdovou ruskou duši - děkuji.

jprst
23.07.2019

První kniha, kterou jsem od tohoto autora zhruba před deseti lety přečetl. A hned trefa!

Reacher
19.02.2018

Skvěle vystižená atmosféra Ruska po perestrojce. Kniha je čtivá, vůbec mně nevadilo, že má 600 stran.

anko57
16.10.2017

Po Mesiáši jsem se těšila na Vodku. Ale je to úplně jiná kniha, popisuje Rusko a všemocnou vodku. Určitě musím souhlasit s ostatními,že je to zajímavá kniha, ale pro mě už asi ne.

guru
25.04.2015

Pekný obraz ruskej kultúry, ale na môj vkus príliš rozťahané a postavy si ma nedokázali získať, tak som sa knihou skôr vliekol, ako si ju užíval.

Lenka Žofka
01.11.2012

jak jinak si udělat představu o Rusku v době rozpadu? a vubec o tom kdo to tam ovladal, ze nejvetsi komoditou je prave vodka...a mnoho dalsiho zajimaveho. Hodne mile prekvapeni!

Moňula7
25.10.2012

Moje první kniha od Starlinga a rozhodně ne poslední . Kniha je napsaná skvěle.

dalimoni
26.06.2011

Je to má čtvrtá kniha od Starlinga, z těch co jsem četl je nejslabší, ale i tak jí hodnotím vysoko. Je pravda, že je v příběhu hodně postav a orientace je ze začátku komplikovanější. Nejvíce hodnotím velmi reálné popsání situace Ruska na začátku 90. let, které se v něčem dost podobalo i Československu v té době. Přiznám se, že v průběhu hlavně první poloviny knihy jsem dost často dostal chuť na Vodku, hlavně při pasážích, kdy hlavní hrdinové ochutnávali nové příchutě. Starling velmi čtivě popsal stavy alkoholika, situaci v Rusku......, kniha určitě stojí za přečtení.

thrillery

Boris Starling