Bouře

Starlingova druhá kniha získala ocenění W. H. Smith Thumping Good Read Award a také New York Times Bestseller, což bezesporu značí o její kvalitě. Bouře vyšla pouhý rok po Mesiášovi, na který mírně navazuje. Hlavní postavou je vyšetřovatelka podílející se na dopadení „Stříbrného jazyka“. Jako jedna z mála přežívá ztroskotání trajektu při návratu do Aberdeenu, kam se přestěhovala z Londýna. Aby přetrpěla zažité trauma, pouští se do pátraní po sériovém vrahovi, jenž se svými oběťmi nemá žádné slitování…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26716/boure-26716.jpg 4104
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Storm, 1999

Kniha Bouře

pydla
14.05.2020

Autor Boris Starling je zárukou napětí a gradovaného děje. Kdo četl Mesiáše, ví, že laťka je nasazena vysoko a bude těžké ji tam udržet. V případě knihy Bouře se to nepovedlo. Kniha začíná potopením lodě. Na té plula i hlavní hrdinka inspektorka Kate Beauchampová, která na lodi málem zemřela. Proč kniha začíná právě nehodou lodi, o které se půl knihy píše a působí spíše rušivě a pro případy vyšetřování brutálních vražd, které Kate vyšetřuje, spíše nepodstatně, se dozvíte až skoro na konci knihy. Dle mého je to jen nepovedený oslí můstek k vylepšení vtahu mezi Kate a jejím otcem. Vyšetřování vražd dívek už má grády, na které jsme u Borise Starlinga zvyklí, a děj má spád a švih. Škoda jen odfláknutého konce, kdy Kate poráží vraha v souboji o vlastní život. Knihu můžete s klidným svědomím v knihovně minout a sáhnout po autorově lepších počinech.

Vesina
16.01.2019

Začátek trochu slabší, ale pak se to rozjelo a super.

potok
07.01.2019

Pokud je Bouře pouze "slabým odvarem" Mesiáše, pak si ho musím taky přečíst.

jprst
03.06.2018

Po Mesiáši velké očekávání, při četbě docela zklamání. Začít Starlinga touto knihou, asi bych další nezkoušel.

hana4834
21.05.2018

po dlouhé době kniha kterou jsem nedočetla celou. asi v třetině jsem to vzdala

allyce
04.04.2018

S Mesiášem absolutně nesrovnatelné. Tentokrát se připojuji k těm méně pochvalným komentářům, protože mě některé pasáže opravdu nebavily.

moudivlacek
05.03.2018

První setkání s autorem, a už teď vím, že rozhodně ne poslední. Fantasticky vylíčený příběh, zase jeden příběh, kde detektivka je opravdu "člověk" - takže se bojí, snaží se vyrovnat s posttraumatickou poruchou, dělá chyby při vyšetřování, ale také má v sobě vůli dostat toho šílence, co vraždí. Já osobně se modlila, aby to nebyl její přítel.

Astarothh
22.08.2017

Vcelku povedená. Trochu jsem se prokousávala úvodem, ale brzy jsem se do děje dostala. Není to kniha, kterou bych četla bez dechu a na jeden zátah, ale je čtivá, semtam i napínavá. Mesiáš byl lepší. Těším se na Vodku :-)

thrillery sérioví vrazi

Boris Starling