Bouře

Starlingova druhá kniha získala ocenění W. H. Smith Thumping Good Read Award a také New York Times Bestseller, což bezesporu značí o její kvalitě. Bouře vyšla pouhý rok po Mesiášovi, na který mírně navazuje. Hlavní postavou je vyšetřovatelka podílející se na dopadení „Stříbrného jazyka“. Jako jedna z mála přežívá ztroskotání trajektu při návratu do Aberdeenu, kam se přestěhovala z Londýna. Aby přetrpěla zažité trauma, pouští se do pátraní po sériovém vrahovi, jenž se svými oběťmi nemá žádné slitování…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26716/boure-26716.jpg 494

Storm (1999)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

jprst

Po Mesiáši velké očekávání, při četbě docela zklamání. Začít Starlinga touto knihou, asi bych další nezkoušel.

hana4834

po dlouhé době kniha kterou jsem nedočetla celou. asi v třetině jsem to vzdala

allyce

S Mesiášem absolutně nesrovnatelné. Tentokrát se připojuji k těm méně pochvalným komentářům, protože mě některé pasáže opravdu nebavily.

moudivlacek

První setkání s autorem, a už teď vím, že rozhodně ne poslední. Fantasticky vylíčený příběh, zase jeden příběh, kde detektivka je opravdu "člověk" - takže se bojí, snaží se vyrovnat s posttraumatickou poruchou, dělá chyby při vyšetřování, ale také má v sobě vůli dostat toho šílence, co vraždí. Já osobně se modlila, aby to nebyl její přítel.

Astarothh
22.08.2017

Vcelku povedená. Trochu jsem se prokousávala úvodem, ale brzy jsem se do děje dostala. Není to kniha, kterou bych četla bez dechu a na jeden zátah, ale je čtivá, semtam i napínavá. Mesiáš byl lepší. Těším se na Vodku :-)

CharlesWard
05.07.2017

Klasický šablonovitý thriller. Jenže tenhle pro změnu doplňuje alespoň zpočátku nesmyslné vyšetřování nesouvisející události. A samozřejmě nesmí chybět ani klasický vrah, zdánlivý vrah a možný vrah. Zív...

keiko33
06.04.2017

Bolo to slabsie ako Mesias, ale nebolo to zle. Vrah bol pre mna prekvapenim, niektore postupy boli podobne s Mesiasom, napriklad, ze tercim vraha sa stal detektiv. A ten koniec mi k takemu tipu knihy nepasuje, ale nevadilo mi to, mam rada stasne konce. Mozno keby som najprv necitala Mesiasa, bavilo by ma to viac, kedze to bolo slabsie.

Metroušek
17.03.2017

Velmi přeceňovaný spisovatel. Srovnání s Thomasem Harrisem je podle mého názoru marketingová podpásovka, která je dnes bohužel běžná.

kyssling
16.11.2015

Zklamání ... Úvodní sekvence pro mě vylíčená velmi slabě, závěr odbytý a krimi nebo thriller trochu připomíná prostřední část knihy. Jako by autor zabrousil i do červené knihovny (vztah s otcem a jeho vyřešení po 20 letech, úplný závěr s jedním podezřelým) ...
Mesiáš je imho kvalitou ZCELA jinde ...

Magrata Mauritz
08.02.2014

Naprosto skvělá kniha, pro mě mnohem lepší než Mesiáš. Skvěle vystavěný děj, výborná zápletka, dobré postavy a vraha jsem zde odhalila až téměř na konci, na rozdíl od Mesiáše, kde to bylo jasné již zhruba za polovinou.

Lucka385
15.09.2013

Mesiáš - naprosto geniální kniha, skvělý, strhující příběh. Od Bouře jsem čekala totéž. Bohužel mě čekalo zklamání. V knize bych se klidně obešla bez námořní katastrofy. A i když vrah a soukromý život detektivky Kate spolu souvisejí, byla bych spíš spokojená, kdyby se autor věnoval více případu. Tři hvězdičky dávám za strhující konec.

LG73
06.06.2013

olné pokračování románu Mesiáš mě zaujalo a překvapilo. Opět skvěle vystavěná zápletka, neobvykle pojaté vraždy a nečekaný závěr příběhu.

dalimoni
26.06.2011

Má druhá kniha po Mesiáši a opět nezklamala, děj výborný a fascinující závěr, kdy mi mráz běhal po zádech a vrah, kterého jsem čekal to nakonec nebyl. Starling je opravdu mistr zápletky a nečekaných konců.

thrillery sérioví vrazi

Boris Starling