Mesiáš

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105093/big_mesias-105093.jpg 4.5530
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino

Messiah, 1999

Kniha Mesiáš

lachtan77

Dávám plný počet hvězd, protože příběh byl napínávý, čtivý a propracovaný. Za sebe si myslím, že zápletka mohla zůstat jen u vražd. Redova minulost tam vůbec být nemusela a i tak by to bylo výborné. Trochu mi to připadalo jako styl Cartera a to je za mě poklona

a.k
25.08.2021

Detektiv Red se musí popasovat s rostoucím počtem brutálních vražd, které nemají absolutně žádné společné znaky a chybí jakákoliv indicie, která by mohla pomoci určit směr vyšetřování. Množství vražd jak na běžícím pásu a člověk se nestačí divit autorově zvrácené vynalézavosti. Je to surové, krvavé, napínavé, ponuré a intenzivní. Moc dobře napsané, čtivé. Doporučuji.

Kniholapka
23.05.2021

Tak toto byla opravdu napinava smršť! Skvěle napsaný thriler. Úžasne navozena atmosféra a napětí až do konce. A když už jsem si myslela, ze mám jasno....přišlo další překvapeni. Vyborne napsane!

AnetaD.
17.12.2020

Skvělý thriller!

Jeanine8
10.11.2020

Tohle je jeden z nej thrillerů, který jsem kdy četla a pochybuji, že se to někdy změní.

Olous1
22.06.2020

Super čtení, autora řadím do oblíbených. Mělo to spád, napětí. Po dlouhé době jsem si pěkně početla.Mohu jen doporučit.

sedw
26.05.2020

Jeden z nejlepších knižních thrillerů, které jsem měl možnost číst. U mě na pomyslném vrcholu společně s knihami Chrise Cartera.

jankaander
05.05.2020