Mesiáš

Mesiáš https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105093/bmid_mesias-105093.jpg 5 551 122

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Messiah , 1999

Metroušek
17.03.2017 3 z 5

Velmi přeceňovaný spisovatel. Srovnávání s Thomasem Harrisem je podle mého názoru marketingová podpásovka. Jak v poslední době vidíme, samotná krutost neznamená vůbec kvalitu. Nemluvě o tom, že by kriminalisté takového vraha (nechci odhalovat pointu) odhalili z jistých pochopitelných důvodů daleko, daleko dříve.

Danago
16.02.2017 5 z 5

Už dlouho jsem knihu měla doma a vůbec se mi do ní nechtělo. Ale to by byla veliká chyba!
Perfektní psychologický thriller, který se četl jedním dechem . Konec byl naprodsto nečekaný a šokující.
Můžu doporučit všem, kdo mají rádi trochu více drsnosti, hodně napětí a skvěle vypracovanou detektivku.

francouz
25.01.2017 5 z 5

No musím uznat, že to nebyla běžná detektivka. To jak je vystavěná, to neskutečně frustrující tápání ve tmě, určitě všichni známe, když není vidět světlo na konci tunelu a hrnou se další a další úkoly, aniž bychom ten předcházející byli schopni vyřešit.
Krásný psychologický pohled na hlavního hrdinu a jeho temnou stránku duše, je opravdu velmi zdařilé. To čekání na další oběť, kdy to vidíte stejně jako hlavní vyšetřovatel, se Vám tlačí pod kůži.
Nemohu než jenom doporučit všem, kdo mají rádi trochu více drsnosti, otupělosti a malinké překvapení na konci.

SimonaP
23.01.2017 4 z 5

Knížka byla napínavá, vraha jsem odhalila až po jeho poslední vraždě. Nejsou tam žádná hluchá místa ani zbytečné popisy, takže určitě doporučuji.

Lucek
23.12.2016 5 z 5

Tak to je naprostá pecka! Vrním blahem - sice jsem vraha odhalila, ale ten konec, ten mě dostal!!!

jakub0085
04.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četl již dříve před několika lety, ale dojmy z ní ve mně zůstaly napořád. Doporučuji od knížky nic nečekat, nečíst si komentáře dopředu, prostě jít do toho s otevřenou myslí... a raději ani zbytek mého komentáře dokud to nedočtete :)

Nicméně díky tomuto předpokladu to byla pro mne jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Jsem fanouškem thrillerů stylu Mlčení jehňátek a tohle do toho jednoznačně spadá. Hlavní téma knihy bylo v daném období napodobováno a vzájemně kopírováno, takže někoho to může v současné době již brát jako ohrané, ale pro mne to bylo to první, první téma Mesiáše.... Dokonalé :)

JitkaHambi
01.12.2016 4 z 5

Kniha byla super, napínavá, o tom žádná, ale podle zdejších komentářů a vysokého hodnocení jsem tedy čekala mnohem, mnohem víc.Na zadek jsem si z ní tedy nesedla, ale za precteni urcite stoji :-)

klokan.1905
15.11.2016 5 z 5

Vážení,
jestli jste ještě tento kousek - Mesiáš, od Borise Starlinga, nečetli, tak si co nejdříve najděte chvíli času, protože to opravdu stojí za to!!! Mně opět nezbývá, než poděkovat lidičkám z databáze knih (jejich hodnocení a komentáře ke knize), protože bez nich by se mi tato knížka asi do rukou nedostala... Takže díky... ;-)
Ke knize... Detektiv Red Metcalfe se snaží odhalit několikanásobného vraha... Způsoby vražd jsou opravdu brutální... Závěr je famózní... Prostě a jednoduše, určitě si tuto knížku přečtěte... ;-) Nemůžu jinak, než za 5*, ale dal bych i víc...

Helenicka
10.11.2016 5 z 5

Než jsem se nadála byl konec. A ještě k tomu nečekaný a šokující.

bookmania
26.10.2016 5 z 5

Asi nejlepší kniha jakou jsem četla v této oblasti. Já miluji brutální vraždy!!! Ne jako že bych ráda někoho zabíjela, ale že mě baví o nich číst, koukat na filmy a bát se. Ráda si představuji, jaké to je být v kůži člověka, kterého se někdo chystá rozřezat! Musím říct, že jsem si moc nechtěla představovat, jaké to je mít staženou kůži zaživa. Je pravda že se mi občas chtělo zvracet, ale ustála jsem to. Je to geniální a knihu jsem četla do jedné do rána, protože jsem nemohla přestat číst a protože jsem nemohla jít spát, aniž bych věděla, kdo je tak chytrý na to aby zabil tolik lidí. Dokonalé!!!!!!!!!!!!!!!

tibicards1710
08.09.2016 5 z 5

výborné a napínavé čítanie. miestami trošku masaker, veľa krvi, veľa obetí.... ale vrah má svoj systém a ten jednoducho nepustí.... no a úplný záver? výborné..... 5*

Aymira
13.08.2016 5 z 5

Tohle byla síla! Něco docela jiného než většina detektivek nebo thrillerů. Knihu jsem si pro sebe rozdělila do tří částí: zhruba první třetina je dost temná, psychologická, se spoustou retrospektivního vyprávění. Vraždy jsou neskutečně brutální, s trochou nadsázky se dá říct ve stylu Texaského masakru motorovou pilou. Druhá třetina už se začíná více věnovat samotnému vyšetřování plnému biblických příběhů. A poslední třetina míří opět na duše čtenářů. Pachatel mi vyplul na povrch již poměrně brzy a jsem ráda, že to nakonec byl opravdu on. Ale ten samotný závěr!!! Ten úplný konec celého příběhu, těch asi deset posledních stránek, ty stojí za to. Dozvíme se, co bylo skutečným motivem vražd. Donutí vás filozoficky se zamyslet nad smrtí a nad temnými stránkami osobnosti, které se skrývají v každém z nás. Přemýšlíte nad zločinem, trestem a odpuštěním a bojíte se vyslovit nahlas, že opravdu každý z nás by byl schopen zabít.

Mesiáš je kniha, která mi dlouho zůstane v paměti.

PAVEL z BRNA
02.08.2016

Perfektní psychologický thriller, který jsem četl jedním dechem a konec velmi překvapil.

martina.tim
24.07.2016 5 z 5

Neskutečně brutální počin tato kniha!! Dostala mě od začátku do konce. Skvěle napsané dílo s ještě brutálnějšími vraždami. A ten závěr byl exkluzivní. Vřele doporučuji.

SulfidSodny
18.05.2016 5 z 5

totalna pecka...zimomriavky

Acquenta
16.04.2016 5 z 5

Uf....tak tohle byla opravdu síla ! Přečetla jsem hodně kriminálek, ale u žádné jsem se nebála. Až na tuhle. Strach mi skoro nedal spát, prostě vynikající kniha ! Celou dobu jsem se marně snažila odhalit pachatele, ale nepodařilo se mi to. Konec mě dostal ...opravdu doporučuji

Zuzanka46
03.04.2016 5 z 5

Kniha je napínavá a dá se přečíst jedním dechem :) Jediné, co mě trochu zklamalo, byl samotný závěr knihy, ten mi přišel až moc překombinovaný... Kniha je skvělá a vřele ji doporučuji k přečtení, ale abych řekla pravdu, tak jsem od ní (po přečtení tisíců pochvalných kritik) čekala ještě o malinko víc...

Bruno21
15.03.2016 3 z 5

No. Eintopf, kde se jednotlivé části slily do zmatečné a místy nesmyslné směsi. Ale jako fantasy bez nároku na realističnost se to čte hezky.

olsmen1
21.02.2016 5 z 5

naprosto vynikající

Danago
30.01.2016 5 z 5

Mesiáš patří k top knihám žánru. Je dobře napsaný, má spád a napětí. Postavy jsou sympatické a případ je slušně šokující. Kniha se čte úplně sama, já osobně moc takových knih nečtu , ale tato byla tak zajímavá, že jsem nemohla přestat číst!!! Každopádně super kniha.

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy

Boris Starling
britská, 1969