Dlouhá trnitá cesta z pekla

Dlouhá trnitá cesta z pekla

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku. „Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“ Marilyn Manson...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17181/dlouha-trnita-cesta-z-pekla-Uj7-17181.jpg 4.6233

The Long Hard Road Out Of Hell (1998)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, BB art

doktorking

Koukám že sem ještě nenapsal komentář k jedné z nejlepších autobiografii které kdy byli napsané tak to jdu hned napravit.Fascinujíci životní příběh jedné z nejzajímavějších hudebních celebrit.Je smutné že má Briana Warnera spousta lidí jenom za fetáka a sadistického magora,to jste o mísu někde mimo je důležité ho hlavně pochopit.Je to složitá osobnost ale jeho hudba a show které dělá na svých konzertech dokonce i některé jeho herecké výstupy(naposledy sem ho viděl v Californication a Salemu)patří mezi absolutní špičku.Poslední album Mansona-The Pale Emperor řadím mezi svoje velmi oblíbené.Jinak kniha je skandální,filozofická zpověd s místy velmi depresivních snětí myšlenek a nálad až do sarkastického inteligentního humoru...Prostě pecka stojí zato si přečíst.Koukal jsem že je konečně plánovaný i dotisk takže to určitě udělá velkou radost MM fanouškum.

MartinaNeumi

„Nejlepšího člověka hledej mezi těmi, které svět odsuzuje'' Nic víc snad ani napsat nemůžu.
Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

lil_monster

Marilyna Mansona jsem si vždycky vážila nejen jako umělce, ale především jako filozofa. Pod vší tou skandalitou se ukrývá nesmírně inteligentní člověk, který má ke stavu dnešní společnosti stále co říct. Legenda.

werriss

Nikdy bych nečekala, že mě zrovna tato kniha tak zaujme. Ani nejsem žádný velký fanda Marilyna Mansona, ale je to velmi originální, úchylné a přitom fascinující čtení a ještě k tomu výborně napsané. Kniha a ostatně i jeho hudba navíc vybízí k zamyšlení nad tímto světem a společností v ní žijící. Tento člověk dobře ví, proč a co dělá a za svými názory si stojí za každou cenu. Jen nevím, jestli jsem všechny ty perverznosti, o kterých píše, potřebovala vědět :-D

LordSnape

Mansonův životopis je zajímavý. I se vším tím ošklivým do sebe zapadá. Oceňuji, že se v knize objevilo i jeho psaní ve formě povídek a dopisů. Bohužel je to typický příklad puritánské Ameriky. Ty zvěsti kolem něj, povídačky a snahy o zdiskreditování mu zcela paradoxně pomohly tam, kde je teď. Kdyby se o něj americká společnost nezajímala, zřejmě tady asi nic nečteme. Ve své době, když začínal, bylo kapel podobného ražení dost, ale právě tahle měla to štěstí, že byla opředena oním oparem. Jeho vztahy s LaVeyem nebo druhými muzikanty také dělají své. Mansonovo vidění světa i názory naprosto chápu. Je to ztracené dítě, schovávající se v koutě, co trpí samotou a pocitem méněcennosti, kdy všichni na něj ukazují prstem, protože nezapadá. Osobně mě kniha nejvíce bavila v právě těch chvílích, kdy i on sám dokázal připustit, že by někoho bezmezně miloval a vážil si jej.

Barbara02

Pro lidi bez předsudků je to určitě hodně zajímavé a bezesporu nevšední, výborně napsaná kniha. Nejvíc získává kniha samozřejmě svou otevřeností, trochu šíleností, ale taky v tom můžeme vidět i to co známe, jak se lidé chovají a smýšlí. Jen škoda, že není ještě další pokračování, docela by mě zajímal další hlubší vývoj.

mala.katka
03.12.2016

Tak tomu říkám autobiografie!!! Parádní počtení!!!

NelleleBris
08.10.2016

Bezkonkurenční autobiografie!
(A brilantní překlad do češtiny knize možná ještě přidal na její jedinečnosti.)
Přečetla jsem hodně o MM, ale tato kniha je něčím, co nečekáte, i když očekáváte vše. Inteligence MM , resp. Briana Warnera propojená s jeho nesporným novinářským talentem a osobitým humorem nám pekelným jazykem vykresluje životní (pří)běh v celé své syrovosti. Místy jsem se hlasitě smála, místy mi "hořely" uši, ale celkově jsem lepší (auto)biografii nečetla. Četla jsem 2x, v r. 2009 a nyní a pokaždé jsem našla něco "nového".
Originál poslal do světa originál!
Když k tomu přičtu, že dělá dobrou hudbu, kdy základem je max pět tónů a umí sametovou basou udávat vodící podtón celým songem, který si nevědomky zamilujete, je tento obdivovaný i zatracovaný člověk zaslouženou ikonou nejen své doby. Knihu všem doporučuji!

Dindi
14.08.2016

Opravdu neskutečná kniha. Ke konci mě už trochu nudila, ale i tak určitě stojí za přečtení.

Lenka.Vílka
04.07.2016

O životě MM jsem znala jenom základy (nejsem fanda na 100%) a nikdy nezapomenu, jak jsem ho poprvé slyšela. Bylo mi dvanáct, hledala jsem se (ale věděla jsem, že pop už nikdy víc) a nakonec jsem se našla (správným směrem i zvukem, takže děkuju).
Celá kniha je prostě a jednoduše úchvatná a geniální. Jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla. Jenom to mohlo být dřív, ale co...

Aneliss
25.10.2015

"Je to pravda, Twiggy?" "Pravda je, že potřebuju whisky a speed." Kniha, u které se mi místy převracel žaludek naruby a místy jsem při jejím čtení v MHD málem nezadržela smích. Bezesporu velice originální čtivo, kde se určitě i největší fanoušci MM dozví něco nového.
Za mě by to určitě chtělo a) pokračování, protože děj této knihy končí v období Antichrist Superstar a od té doby už uplynulo hodně vody a b) druhé vydání, protože jak se zdá, tuto knihu každý shání a zároveň ji nikdo nemá.

cat5
02.07.2015

Po dlouhé době shánění a neustálému náporu slova "vyprodáno", jsem ji konečně držela v ruce a konečně se začetla. Zhltla jsem ji tak rychle,jak to jenom šlo. Stále se ale nemohu zbavit dojmu, že si Brian dost věcí pěkně přibarvil..nebo ne? :-) No ono je to v podstatě jedno. Kniha se čte sama a člověk se dozvídá přesně to,co chce. A kolikrát i to,co by nečekal. Velmi povedené, místy nechutné, ale to se zde musí očekávat.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015

Po přečtení téhle knížky člověk pochopí, proč asi MM je takový jaký je. Pokud by měl můj děda sklep plný "překvapení" jako děda MM, asi by to na mě taky nechalo následky :)

Dominik Fajkus
21.10.2014

Jednou jsem sledoval film Dům hrůzy, neuvěřitelný brak ( nemyslím úžasnou verzi, kde hraje hlavní roli Vincent Price ) a jediné co ve filmu stálo za řeč byl soundtrack.

Po čase jsem zjistil, že šlo o novější verzi skladby Sweet dreams od pro mě doposud neznámého autora MM. Stáhl jsem si kompletní diskografii a užíval si dny, měsíce plné morbidní, melancholické a pervézní zábavy.

Koupit a přečíst knihu byla milá povinnost a ačkoliv bylo něco přetažené přes vlasy na výsledném dojmu to nic nezměnilo.

Skvělá, vtipná a místy nechutná kniha by neměla chybět na poličce žádného fanouška tohoto umělce.

calipsso
30.04.2014

Škoda, že ji nikde nemůžu sehnat. Koupila bych si ji. Přečetla jsem během dvou dnů. Je úžasně napsaná, smála jsem se u některých pasáží. Je velmi zajímavá a dala bych ji přečíst mámě ( to se mi ale nikdy nepovede)..možná by po mě přestala ječet při nedobrovolném poslouchání MM co se line bytem... :-D
-jo sehnala po roce a půl :-D

Nelishka
25.03.2014

Kniha je velmi čtivá. Ačkoliv jsem ji přečetla v jeden velký nádech na konci se pro mě objevilo zklamání. Možná je to tím, že jména ve knize byli pozměněny a nebo byla starší než sám MM potkal Ditu von Teesi a Rose McGowan, kde jsem si naivně myslela jak se dočtu jak se s danými slečny potkal a jeho názor vůči nim.
Jinak kniha sama o osobě byla velmi zajímavá nejenom fotkami Mansona z dětství, ale i ve zralejším věku. Také mě na knize velmi zaujal příběh La Veye a Mansona :)
Kniha pro fanoušky MM určitě doporučuji.

regi1
24.02.2014

Sama jsem zatím nečetla,koupila jsem ji manželovi a ten z ní byl unešený ač to původně nečekal a dárek ho trochu překvapil.Takže za manžela dávám 5*

Freedyn
08.01.2014

Nejsem zrovna Jeho největší fanda, ale knížka stála za to :-)

Caithlyn
02.01.2014

určitě stojí za přečtení, i když nejste fanoušcí MM :)

Lutziana
18.10.2013

Životopisy celebrit obecně moc nečtu. Musí mě ta osobnost opravdu hodně zaujmout. Tohle byla po přečtení bia Aleistera Crowleyho (což je nepopsatelná esoterická bichle o cca 600strankách, přečtená v mých 17ti za 3 dny) druhá věc, dílo, co mě fakt plně chytlo. Je to fascinující, perverzní, umělecký a znovu fascinující. Přečteno za jeden a půl dne a hodně to člověku nastartuje přemýšlení, nevěřícné kroucení hlavou ,zamyšlení a možná i špetku pochopení některých myšlenkových pochodů a názorů na společnost naprosto geniální, nepochopený osobnosti (když odmyslíme všechno to fetování a prasárny, což je nevyhnutelná, druhá strana "mince"...). Hodně depresivní věc, která ale v úplný hloubi má nějakou tu skulinku světla. Pan Antikrist...Doporučuju ;)

Lucka66
21.09.2013

Úžasná knížka, dozvíte se o MM spoustu informací, zakroutíte si hlavami na jejich úletech ale hlavně vám tahle knížka vyvrátí ty nepravdivé kecy co kolují všude možně. Knížku jsme četla hned po podobné, a to byly Heroinové deníky a když je srovnám, Heroinové deníky dopadly u mě o trochu lépe.

Pitbullka
10.08.2013

Ta knížka je úžasná! Fotky, celkově příběh, prostě dokonalé a zvrácené!

audrey
30.07.2013

Přestože nečtu moc ráda autobiografie ani nejsem nadšenou fanynkou MM, kniha mě nepustila, dokud jsem ji nedočetla do konce.

Veru99
28.06.2013

Jsem velkou fanynkou Marilyna Mansona a tato kniha mi dala vše, co jsem od ní očekávala Je výborně čtivá, briliantně členěná, obrázky jsou úžasné. Celá je poutavá a člověka opravdu donutí se zamyslet, jak to v Americe chodí, že to tam opravdu není tak dokonalé, jak se zdá, ba naopak, zhoubné pro kohokoliv, kdo se odlišuje od všeobecného názoru společnosti.
O Mansonovi samotném kniha hodně vypovídá také. Ale podle mě je to jen dodatek, vysvětlení nebo obhájení pro lidi okolo něj, kteří ho soudí. On sám není výborný jen jako autor, je to především vynikající hudebník a při zaposlouchání člověk zjistí, že je to kvalitní hudba s neopakovatelným nábojem a, hlavně, velmi hlubokým smyslem, který se v dnešní době opravdu nenajde lehko. Jeho dílo je tedy spíše souhrnem toho, co ho poškodilo a proti čemu hudbou bojuje. Velmi poučné a smutně krásné.

Lucipher69
11.06.2013

Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst nejen každý velký fanoušek, ale také ti co Mansona odsuzují kvůli nepravdivým informacím a špinavostem, které si vymýšleli lidé kteří ho nemají rádi a křesťanské spolky.

pakoshka
22.05.2013

Surová biografie, bez servítek, bez zbytečných keců. A tak to mají fanoušci MM rádi!

DarlaW
23.01.2013

Na jednu stranu je dobře, že hoši už se trochu usměrnili, tímto tempem, které je popsáno v knize, by tady nejspíš dávno nebyli. Na druhou stranu, tohle bylo (aspoň pro mě) jejich nejlepší období, co se tvorby týče. Ale mám je pořád ráda :)

martickaJ01
19.09.2012

Nikdy jsem snad žádnou jinou knihu nepřečetla tak rychle jako tuhle..šlo to jedním dechem..něco tak zvrhlého,perverzního a odprného a zároveň něco tak vrušujícího,naučného a naplňujícího jsem opravdu dlouho nečetla...Manson je prostě pan umělec aa v mým srdci bude mít méstečko až do konce života ať si na něj říká kdo chce co chce .)

Otto von Pluto
14.08.2012

Překvapivě komorní biografie jedné z nejnenáviděnějších person této planety.

"Twiggy se několikrát vyzvracel sám sobě do klína. Robin, kytarista Nine Inch Nails, ten, jemuž jsem kouřil ptáka na podiu, seděl vedle něj. Udělal to, co by zřejmě udělal v jeho situaci každý: nabral zvratky a hodil je po mně…“

netty.vanity
21.10.2011

Tuhle knihu jsem si hodně dlouho přála a když se mi konečně dostala do rukou,přečetla jsem si raz dva.Rozhodně si nebere servítky,a pokud jste o Brianovi Warnerovi(alá MM)měli doteď nějaké iluze,přečtením je rozhodně ztratíte.Samý sex,drogy,násilí.Na druhou stranu se člověk konečně dozví,jakým famám lze věřit a kterým ne.Zkrátka životopisná kniha,která se vymyká svému žánru:)