Dlouhá trnitá cesta z pekla

Dlouhá trnitá cesta z pekla

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku. „Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“ Marilyn Manson...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17181/dlouha-trnita-cesta-z-pekla-Uj7-17181.jpg 4.6294

The Long Hard Road Out Of Hell (1998)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, BB art

tomaserd

Nejlepší biografie kterou jsem četl :)

GOD-Complex

Konecne jsem se k tomu po letech dostal. Prekvapive chytlava a ctiva autobiografie, ktera me po vetsinu casu vylozene bavila, Manson je sice kapku magor, ale zajimavy magor. Preferoval bych trochu vic zamereni na samotnou hudbu a min drogovych silenosti z turne, ale to by pak nemelo potrebne shock values pro cilove publikum. Skoda, ze to zachycuje jen zacatek MM kariery okolo alba Antichrist Superstar, chtelo by to pokracovani, jsem si jisty, ze behem nasledujicich 20ti let nasbiral nejake dalsi zajmave stories. 8/10

Nikolas0311

Mansona miluju a tuto knihu jsem si chtěl přečíst už hodně dlouho, ale nebyla k sehnání. Konečně udělali dotisk a já jsem se vnořil do tajemného příběhu jedné z nejzatracovanějších celebrit. U této knihy jsem byl tak napjatý, že i napínavé romány oproti tomu vypadali jako čajíček. Sex, drogy, násilí...v knize je opravdu všechno. V jednu chvíli se nemůžete udržet smíchu a v jednu chvíli je vám na zvracení. Pokud
si chcete přečíst opravdu silnou biografii plnou emocí tak vám doporučuji Dlouhou trnitou cestu z pekla.

Darami87

Asi riskuju, že budu ukamenována, ale musím říct, že příliš nechápu to vysoké hodnocení.
První třetinu knihy jsem si užila a moc se mi líbily Marilynovi myšlenky a pohled na svět. Nicméně díky druhé třetině knihy Marilyn Manson v mých očích hluboce klesl. Byl to pro mě umělec, který má drsný způsob vyjádření, kterým umí člověka neuvěřitelně zaujmout a fascinovat. A najednou jsem četla životopis vyjeté pokrytecké fetky. Naštěstí to poslední třetina knihy zachránila a Marilyn se opět začal věnovat tvorbě tak, jak se patří. Ano, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, spoustu šokujících věcí, ale i tak jsem se občas musela do čtení nutit a chvilkama jsem si říkala, že knihu snad ani nedočtu.

Atuin

Do každé autobiografie vnese " autor" ( každý autor) jistou dávku epičnosti a napětí. Nakolik je zde vneseno fabulace lze jen těžko uhadovat. Jelikož Marylin Manson má na značné mystifikaci postavenou svou image , nemohu nevěřit že by něco z toho neprosáklo i na papír. Což není na škodu u někoho kdo je v tom mistr :-).

Ianrou

Otevřená a velmi vulgární kniha, která mě při čtení ani chvíli neodpuzovala.

endroo25

Po delší době jsem byl v knihovně a tato kniha mi hned padla do oka. Mansona jsem kdysi poslouchal a vždycky mě zajímalo, jaký to je člověk. Díky této biografii jsem pochopil řadu věcí o osobě a díle Marilyna Mansona. Velmi dobře napsáno.

Samaret

Nejlepší strany téhle knihy jsou ty černé, které od sebe dělí a obklopují ty bílé...

martunka

Co na to říct? Prostě velmi dobře napsaná kniha o inteligentním člověku, který toho hodně zažil. MM je prostě nejlepší.

devildeny

Nevšední náhled do jednoho neobyčejného života. V pubertě pro mě MM znamenal prototyp „božího antikristra“. Nyní po přečtení knihy ho vnímám především jako člověka z masa a kostí. Oceňuji jeho otevřenost a schopnost sdělovat celému světu své postoje, bez ohledu na zažitou morálku a „s kapkou“ obscénnosti, která lidi, i když si to někteří nepřiznávají, přitahuje, což svědčí o množství fanoušků. Jelikož příběh vypráví přímo Brian, je tak lehce uvěřitelný a velmi čtivý, i když v mnoha případech šokující, na druhou stranu je kniha plná životních mouder k zamyšlení. Jsem ráda, že v knize bylo vyvráceno mnoho obecně známých fám o MM. Str. 312 mě vážně pobavila, lze polemizovat, kdo je tady větší magor. Těším se na pokračování.

Ainslee

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy měla v ruce. Skvěle napsaná, úžasně čtivá. Ano,je kontroverzní, zvrhlá a pro někoho až nechutná, ale vzhledem k tomu jaké měl Brian dětství a jeho pohledu na svět je to pochopitelné. Alespoň pro mě. Manson je pro mě top1 a kniha jen dokazuje jak podceňovaný, nepochopený a inteligentní je to člověk.

KuroHaru

Myslím, že i Satan by se při četbě této biografie červenal. Odporné a (právě proto) zároveň fascinující.
MM najel už v raném mládí na vlnu "sex, drogy a rock'n'roll" a kniha je přesně taková, jako Manson sám: drsná, obscénní, ale také inteligentní a místy sarkasticky humorná, naplněná vskutku svéráznou životní filozofií. Je to smršť všelijakých obskurních perverzností a věřím, že Marilyn všechno popsané skutečně zažil, i když úplně nechápu, kde se v člověku taková "sodoma gomora" vezme. To, co MM předvádí na pódiu, není jen perverzní show na oko, je to přesná demonstrace toho, jak MM doopravdy žije.
Ať už se to někomu líbí či nelíbí, Manson je legenda (ať už v pozitivním či negativním významu) a tato kniha to jen potvrzuje.

Mini.Baby
26.12.2017

Hooodně sexu, hooodně drog, hooodně rock'n'rollu. Zvrácený a šokující! Horší je snad už jen de Sade :-D

Nikusha
11.12.2017

Je mi ho docela líto, protože podle toho, čeho jsem se v knize dočetla, nezažil v životě nic moc pěkného. Kniha plná deprese, zvrácenosti (té je tam opravdu opravdu dost) , vzteku a pohrdání vlastně všemi. Kniha je to skvělá, ale pro mé empatické srdce příliš velká nálož negace. Nicméně dávám 5z5, jelikož kniha sama o sobě stojí za přečtení.

zlatkr
09.12.2017

Čtivá kniha,která prokazuje to,že Marilyn Manson není to za co ho většina populace považuje,nýbrž velice inteligentní člověk

Scathia
22.11.2017

Skvělá biografie, neotřelý design i vnitřní členění textu, prokládané dopisy, povídkami, plakáty a fotkami. Marilyn Manson je jedna z nejrozporuplnějších osobností, které znám a při příležitosti jeho koncertu v ČR jsem se chtěla náležitě připravit. :-) Fanoušci rozhodně ocení propojení různých informací a zážitků, které si mohou spojit s jednotlivými alby - písněmi. A ne-fanoušci minimálně mohou objevit fantastického filosofa, který má v sobě víc lidskosti, než je běžné, ačkoliv sám sebe se často snaží napasovat do bezcitné bestie.

doktorking
15.09.2017

Koukám že sem ještě nenapsal komentář k jedné z nejlepších autobiografii které kdy byli napsané tak to jdu hned napravit.Fascinujíci životní příběh jedné z nejzajímavějších hudebních celebrit.Je smutné že má Briana Warnera spousta lidí jenom za fetáka a sadistického magora,to jste o mísu někde mimo je důležité ho hlavně pochopit.Je to složitá osobnost ale jeho hudba a show které dělá na svých konzertech dokonce i některé jeho herecké výstupy(naposledy sem ho viděl v Californication a Salemu)patří mezi absolutní špičku.Poslední album Mansona-The Pale Emperor řadím mezi svoje velmi oblíbené.Jinak kniha je skandální,filozofická zpověd s místy velmi depresivních snětí myšlenek a nálad až do sarkastického inteligentního humoru...Prostě pecka stojí zato si přečíst.Koukal jsem že je konečně plánovaný i dotisk takže to určitě udělá velkou radost MM fanouškum.

MartinaNeumi
11.09.2017

„Nejlepšího člověka hledej mezi těmi, které svět odsuzuje'' Nic víc snad ani napsat nemůžu.
Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

lil_monster
12.02.2017

Marilyna Mansona jsem si vždycky vážila nejen jako umělce, ale především jako filozofa. Pod vší tou skandalitou se ukrývá nesmírně inteligentní člověk, který má ke stavu dnešní společnosti stále co říct. Legenda.

werriss
19.01.2017

Nikdy bych nečekala, že mě zrovna tato kniha tak zaujme. Ani nejsem žádný velký fanda Marilyna Mansona, ale je to velmi originální, úchylné a přitom fascinující čtení a ještě k tomu výborně napsané. Kniha a ostatně i jeho hudba navíc vybízí k zamyšlení nad tímto světem a společností v ní žijící. Tento člověk dobře ví, proč a co dělá a za svými názory si stojí za každou cenu. Jen nevím, jestli jsem všechny ty perverznosti, o kterých píše, potřebovala vědět :-D

LordSnape
15.01.2017

Mansonův životopis je zajímavý. I se vším tím ošklivým do sebe zapadá. Oceňuji, že se v knize objevilo i jeho psaní ve formě povídek a dopisů. Bohužel je to typický příklad puritánské Ameriky. Ty zvěsti kolem něj, povídačky a snahy o zdiskreditování mu zcela paradoxně pomohly tam, kde je teď. Kdyby se o něj americká společnost nezajímala, zřejmě tady asi nic nečteme. Ve své době, když začínal, bylo kapel podobného ražení dost, ale právě tahle měla to štěstí, že byla opředena oním oparem. Jeho vztahy s LaVeyem nebo druhými muzikanty také dělají své. Mansonovo vidění světa i názory naprosto chápu. Je to ztracené dítě, schovávající se v koutě, co trpí samotou a pocitem méněcennosti, kdy všichni na něj ukazují prstem, protože nezapadá. Osobně mě kniha nejvíce bavila v právě těch chvílích, kdy i on sám dokázal připustit, že by někoho bezmezně miloval a vážil si jej.

Barbara02
11.01.2017

Pro lidi bez předsudků je to určitě hodně zajímavé a bezesporu nevšední, výborně napsaná kniha. Nejvíc získává kniha samozřejmě svou otevřeností, trochu šíleností, ale taky v tom můžeme vidět i to co známe, jak se lidé chovají a smýšlí. Jen škoda, že není ještě další pokračování, docela by mě zajímal další hlubší vývoj.

mala.katka
03.12.2016

Tak tomu říkám autobiografie!!! Parádní počtení!!!

NelleleBris
08.10.2016

Bezkonkurenční autobiografie!
(A brilantní překlad do češtiny knize možná ještě přidal na její jedinečnosti.)
Přečetla jsem hodně o MM, ale tato kniha je něčím, co nečekáte, i když očekáváte vše. Inteligence MM , resp. Briana Warnera propojená s jeho nesporným novinářským talentem a osobitým humorem nám pekelným jazykem vykresluje životní (pří)běh v celé své syrovosti. Místy jsem se hlasitě smála, místy mi "hořely" uši, ale celkově jsem lepší (auto)biografii nečetla. Četla jsem 2x, v r. 2009 a nyní a pokaždé jsem našla něco "nového".
Originál poslal do světa originál!
Když k tomu přičtu, že dělá dobrou hudbu, kdy základem je max pět tónů a umí sametovou basou udávat vodící podtón celým songem, který si nevědomky zamilujete, je tento obdivovaný i zatracovaný člověk zaslouženou ikonou nejen své doby. Knihu všem doporučuji!

Dindi
14.08.2016

Opravdu neskutečná kniha. Ke konci mě už trochu nudila, ale i tak určitě stojí za přečtení.

Lenka.Vílka
04.07.2016

O životě MM jsem znala jenom základy (nejsem fanda na 100%) a nikdy nezapomenu, jak jsem ho poprvé slyšela. Bylo mi dvanáct, hledala jsem se (ale věděla jsem, že pop už nikdy víc) a nakonec jsem se našla (správným směrem i zvukem, takže děkuju).
Celá kniha je prostě a jednoduše úchvatná a geniální. Jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla. Jenom to mohlo být dřív, ale co...

Aneliss
25.10.2015

"Je to pravda, Twiggy?" "Pravda je, že potřebuju whisky a speed." Kniha, u které se mi místy převracel žaludek naruby a místy jsem při jejím čtení v MHD málem nezadržela smích. Bezesporu velice originální čtivo, kde se určitě i největší fanoušci MM dozví něco nového.
Za mě by to určitě chtělo a) pokračování, protože děj této knihy končí v období Antichrist Superstar a od té doby už uplynulo hodně vody a b) druhé vydání, protože jak se zdá, tuto knihu každý shání a zároveň ji nikdo nemá.

(Edit: Satan vyslyšel má přání a poskytl náklad druhého vydání)

cat5
02.07.2015

Po dlouhé době shánění a neustálému náporu slova "vyprodáno", jsem ji konečně držela v ruce a konečně se začetla. Zhltla jsem ji tak rychle,jak to jenom šlo. Stále se ale nemohu zbavit dojmu, že si Brian dost věcí pěkně přibarvil..nebo ne? :-) No ono je to v podstatě jedno. Kniha se čte sama a člověk se dozvídá přesně to,co chce. A kolikrát i to,co by nečekal. Velmi povedené, místy nechutné, ale to se zde musí očekávat.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015

Po přečtení téhle knížky člověk pochopí, proč asi MM je takový jaký je. Pokud by měl můj děda sklep plný "překvapení" jako děda MM, asi by to na mě taky nechalo následky :)

Dominik Fajkus
21.10.2014

Jednou jsem sledoval film Dům hrůzy, neuvěřitelný brak ( nemyslím úžasnou verzi, kde hraje hlavní roli Vincent Price ) a jediné co ve filmu stálo za řeč byl soundtrack.

Po čase jsem zjistil, že šlo o novější verzi skladby Sweet dreams od pro mě doposud neznámého autora MM. Stáhl jsem si kompletní diskografii a užíval si dny, měsíce plné morbidní, melancholické a pervézní zábavy.

Koupit a přečíst knihu byla milá povinnost a ačkoliv bylo něco přetažené přes vlasy na výsledném dojmu to nic nezměnilo.

Skvělá, vtipná a místy nechutná kniha by neměla chybět na poličce žádného fanouška tohoto umělce.