Lékař od Stalingradu

Lékař od Stalingradu

Román o osudech lékařů - německých válečných zajatců v Sovětském svazu v druhé polovině 40. let 20. století. Román se soustřeďuje na podmínky života a práce skupiny německých lékařů, kteří jako váleční zajatci od Stalingradu přežívají v sovětských zajateckých táborech v Povolží. Za katastrofálního nedostatku všech lékařských potřeb a přísného dozoru ruských lékařů se snaží ulehčit těžké podmínky německých zajatců. Postupem času si svým etickým přístupem, zodpovědností, profesionální dovedností získají úctu sovětských lékařů, ale i lásku mnohých ruských zdravotnic, pro které se pak jejich odchod na počátku 50.let stává mnohdy životní katastrofou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33376/lekar-od-stalingradu-33376.jpg 4.542

Der Arzt von Stalingrad (1992)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, BB art

Len2očka

Knížku jsem přečetla a doporučila dalším čtyřem lidem.Na výsledku jsme se všichni bez výjimky shodli - max.hodnocení.

anko57
15.10.2017

K téhle knize jsem se dostala na dovolené, žádnou jinou jsem tam nesehnala. Začala jsem číst s velkým despektem. Kupodivu mě příběh pohltil, je to kniha plná lidskosti a citu, zároveň však i krutosti.. Je psaná z pohledu německého lékaře v zajateckém táboře. Kniha vás chytne a nepustí, musíte vědět, jak to skončí. Doporučuji.

nycol
06.07.2017

Dlouho jsem tuhle knihu měla v knihovně a přehlížela jí. Nakonec, když jsem jí otevřela, četla jsem celou noc, abych jí dočetla. Silný a strhující příběh, navíc brilantně napsaný.

veruskaveve
12.06.2017

Úžasná kniha, ani jsem tomu nechtěla věřit. Silný příběh.

Milos74
02.02.2017

Válečné knihy, a myslím především knihy pojednávající o dvou největších konfliktech dvacátého století, jsou mým šálkem kávy. Chladným mne nechávají knihy řešící strategické pohyby vojsk nebo velké bitvy, o to víc mě táhnou příběhy jednotlivců na okraji dění světové války. Tenhle román to zcela splňuje.

pif69
28.12.2016

Ke knize jsem se dostal před lety , úplně náhodou v nějaké čekárně . Od té doby jsem ji četl několikrát . Fascinující příběh německého lékaře v sovětském zajateckém táboře . Velmi poutavé jsou i příběhy tzv.vedlejších postav(milostná vzplanutí , přátelství navzdory jiné straně barikády atd.) Pohled na poválečný osud poražených, tak jak jsme ho nikdy neznali . Lze pouze doporučit .

Kulhavá
14.09.2016

Skvělá kniha, od první stránky mne chytla a nepustila. Rozhodně doporučuji.

Ali1960
05.11.2015

Na tuto knížku určitě brzo nezapomenu. Znovu mi potvrdila, že nemohu soudit člověka podle toho, jestli zrovna stojí na té ,,správné straně". Překvapí mě RESPEKT a OBDIV nadřízených (vítězných) ruských důstojníků k podrobeným (prohraným) německým lékařům - válečným zajatcům...Nedivím se LÁSCE mezi vítězi a nepřáteli...Obdivuji VÍRU A NADĚJI tak dlouho vězněných...Žasnu nad tím JAK TO VŠECHNO VYDRŽELI...

Nedaří se mi najít - cituji kruppe: ,,méně rušivých momentů sexuálních výstřelků ruského osazenstva"

Zrzavá_Tereza
23.04.2015

Skvělá knížka, doslova jsem ji hltala. Sice příšerné podmínky a tísnivá atmosféra zajateckých táborů, ale i přesto velice čtivé a zajímavé.

kruppe
19.01.2015

Výborná kniha. Skvělé popisy lékařských zákroků v nuzných podmínkách. Jen by mohlo být méně rušivých momentů v podobě sexuálních výstřelků ruského osazenstva. Ale tato kniha byla vy-ni-ka-jí-cí.

Targa Dall
11.11.2013

Dobrá kniha. Na můj vkus jsou popisy obsáhlejší, než je nutné, ale doporučuji. Mám teď docela živý obrázek, jak to tam asi tak mohlo vypadat..

evajs.evajsek
07.07.2012

Příběh lékaře-zajatce mě pohltil, přečetla jsem na jeden zátah, Skvěle napsáno.

Heinz Günter Konsalik

Heinz Günter Konsalik