Mizerná karma

Nakladatelství Plus vydává první román německého spisovatele Davida Safiera Mizerná karma, který se díky svému humoru zařadil mezi bestsellery. Jak oznámilo nakladatelství Rowohlt na veletrhu ve Frankfurtu, Mizerná karma v Německu překročila magickou hranici jednoho milionu prodaných výtisků a byla již přeložena do 13 jazyků. Populární televizní moderátorka Kim Langová se nenechá jen tak něčím vyvést z míry. Má sice špatné svědomí, protože nebyla doma na narozeniny své malé dcery Lilly, ale šlo přece o předávání televizních cen - vrchol její kariéry. A potom, zítra je taky den, to si pro Lilly určitě vyhradí spoustu času. Pak se ale všechno semele úplně jinak. Ještě během svého velkého večera Kim umírá po zásahu padajících trosek ruské vesmírné stanice... Na druhém břehu se dozvídá, že během svého života nasbírala spoustu špatné karmy. Nejenže zanedbávala dceru a podváděla manžela, také spoustě ostatních lidí udělala ze života peklo. Za trest se teď Kim vrátí na svět jako mravenec. A jako mravenec toho moc nezmůže. Navíc musí přihlížet, jak jejího muže utěšuje jiná žena. Jediné možné řešení je získat co nejvíce dobré karmy, aby na reinkarnačním žebříčku poskočila o něco výš....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28779/mizerna-karma-uo4-28779.jpg 4.2112

Mieses Karma (2007)

Vydáno:, Plus

vipera
14.07.2017

Ani vlastně nevím, co říct...Knihu jsem přečetla, trochu se zasmála, odložila ji a teď na ni zapomenu.

lea735
29.05.2016

Knížka se mi líbila. Je vtipná , hl. hrdinka je zpočátku nesympatická, později ji člověk drží palce. Jsou v knize postřehy ze života , skoro nevěřím , že knihu psal muž, protože je tam celkem pravdivá ženská logika a uvažování. Casanova je skvělý, to je zase svět viděný z mužského úhlu...Je to sranda ,ale po přečtení zjistíte , že nad tím co jste četli , přemýšlíte..a to je účel

Tiffany
13.02.2016

milé, vtipné, originální... a možná i tak trochu k zamyšlení

Alienn
11.01.2016

Knihu jsem si vybrala, abych se odreagovala, případně i zasmála po dvou knihách, které pro mě byly dost náročné. A to se opravdu povedlo. Čte se velmi dobře, neotřelý nápad, humorné situace, rozhodně stojí za přečtení.

Beky
22.10.2015

Vtipné pojetí "karmy" :)) Super nápad, rychlý spád, spousta humorných situací :) Svým způsobem nutí k zamyšlení, ale zároveň pobaví. Doporučuji k přečtení! :))

Madame R
07.05.2015

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak zaujme ale opak je pravdou. Je to kniha, která nutí k zamyšlení ale přitom je i zábavná. Hrozně mě pobavil Casanova. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji :)

Ulriška
03.05.2015

Být doma se zánětem průdušek je vopruz. Dalo by se to přežít díky této knížce. Ale to bych ji nesměla přečíst za pár hodin. Co ty zbylé dny?
Pobavila mě velmi, nejvíc asi vzpomínky reinkarnovaného G. Casanovy. Už jenom ta představa!

Zrzavá_Tereza
12.04.2015

Já jsem si čtení téhle knížky vážně užila a pobavila jsem se! A celou dobu jsem tak trochu držela hlavní hrdince palce....:)
Rozhodně doporučuju na pobavení, ale i tak trošku na poučení o tom, že každý skutek se nám vrátí - obzvlášť ten špatný :)

Antoaneta
10.02.2015

Skvělá,vtipná kniha taková oddechovka- na odreagování a relax super.Rozhodně doporučuji stojí za přečtení.

ladydelicat
05.12.2014

Opravdová oddechivka. Zábavná kniha, sice mimo realitu, ale vtip ji nechybí.

mschmidtova
26.09.2014

U této knihy jsem se opravdu skvěle bavila. Místy je děj už opravdu hodně přehnaný, ale to je celá knížka. Opravdu stojí za přečtení, když si chcete zlepšit náladu.

Vendulka
11.09.2014

Nejkrásnější ptákovina jakou jsem kdy četla. Pěkně jsem se zasmála :-)

soukroma
03.09.2014

Začátek fajn, zajímavý nápad a hlavně vtipné úvahy. Po poněkud nudnější střední pasáži pak přichází taková podivná pohádka, jakoby autor ani přesně nevěděl, jak celý příběh zdárně ukončit.

pocketka
20.08.2014

Knihu jsem přečetla během dvou dní, četla se opravdu snadno, zaujala hned od začátku stylem psaní, některé úseky byly opravdu velmi zábavné. Příběh byl zajímavý, neotřelý... Určitě můžu s klidným svědomím knihu dále doporučit.

Argony
15.08.2014

Správně praštěný. Každý knihu nevydejchá, ale já se bavila :-))

LBZ
04.08.2014

Oddechovka, která mi občas vykouzlila úsměv, což se mi moc často nestává. :-)

DaPo
02.07.2014

Vtipná, čtivá a rozhodně k zamyšlení... doporučuji !!!

jozanet
27.05.2014

Smála jsem se jak už dlouho ne.
Mravence, šneky a brouky zachraňuju od dětství až doteď. Ani mouchu nezabiju, raději otevřu okno...
Na podobné téma jsem už četla více knih, ale tuhle knížku určitě doporučím všem, kdo už mají až až krváků, hororů a detektivek, což jsem měla a konečně jsem si „odpočinula“. A i když jsem knihu přečetla na 1 zátah, nelituju času, usmívám se ještě teď, když koukám zde na obálku. Mám ji z knihovny, ale už se jdu podívat, jestli je k mání v obchodech.
Určitě po ní sáhnu za čas znovu, vůbec nevadí, že už vím jak to dopadlo. Dávám 5 hvězdiček :-))

hlenicka
11.05.2014

škoda, že v češtině nevyšla : 28 Tage , úžasně čtivá kniha, o ghettu, popisuje zoufalství, drsné a milé... Celkově smutná kniha,ale stojí za to mít přečteno!

amysa
11.05.2014

Taková příjemná a čtivá "blbina" na zlepšení nálady, nebudete se jen smát, najdete tady i momenty k zamyšlení... Jinak Kim jsem moc fandila a jsem ráda, že se "polepšila". Já jsem si díky ní moc hezky odpočinula:-)

gossipavlina
03.05.2014

Dávám 4 a 1/2 hvězdy. Ptákovina ze všech ptákovin nejptákovinovatější. V dobrém slova smyslu. Nahlas jsem se smála už při čtení anotace. A doslova jsem se prosmála až do konce. Vtipný příběh, (ráda bych věděla, při jaké příležitosti na něj autor přišel). Ale za střízliva to být nemohlo. Bezvadně jsem se odreagovala, přišla jsem na jiné myšlenky. Své okolí jsem velice pobavila, když jsem dostala možnost povyprávět, co zrovna čtu. Prostě originální.
A od dnešního dne už doma mravence netrávím. Co když mi doma leze Božena Němcová (i když, ta měla určitě dobrou karmu).

dubakm
30.04.2014

Hodně vtipná kniha, takový černý posmrtný humor. Asi bych se měla začít víc zajímat o mravence, morčata, kočky....Opravdu hodně dobrá životno-posmrtní cesta Kim , která končí.... No, to si přečtěte :-))))

playada
30.03.2014

nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaká ptákovina, ale nakonec se to ukázalo jako velmi vtipná kniha. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

Peace
18.03.2014

Skvělá oddychová knížka, u které se (nejen) člověk královsky pobaví :o)

jesterka.as
06.03.2014

Správně střelená knížka, báječně jsem se u ní bavila, fakt se povedla :)

hlina
29.08.2013

Na první pohled velmi lehké, oddychové čtení (přečetla jsem za chvilku), ale když se člověk zamyslí, kniha má velkou hloubku. Za své činy bude každý po zásluze "odměněn".

Elye
29.03.2013

Vtipná kniha o tom, že bychom měli dbát na své životy a být ohleduplní k ostatním, nebo se po smrti reinkarnujeme v utrápeného mravence nebo zmatené morče.... Kdyby Vás zajímalo, v co se reinkarnoval Hitler nebo Stalin, tak ve střevní bakterii... :)... Je to asi lehčí čtení, ale doporučuji...

Evelin
18.10.2011

Každý člověk má rozdílné priority a hodnoty, a dle toho v životě jedná...příběh o Kim a její rodině, o mizerné a dobré karmě od Davida Safiera se mi moc líbila, a proto jsem zvědavá a zároveň se těším na jeho další knihu :)

sanjay
30.08.2011

Tak takhle jsem se opravdu dlouho nezasmála :) Perfektní oddechová četba.

bai.Cerna
13.08.2011

Příjemná oddechovka k vodě:) Taková "jednodenní jednohubka":)