Žožik Žožik komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Krásné zakončení série. Poslední díl se jako ostatní skvěle vyvedl.

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Další skvělý díl této série. Jako obvykle jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Hra Hra Leopoldo Gout

Tak tahle kniha je naprosto dokonalá. Jak grafickým zpracováním, tak úžasným příběhem. Jakmile jsem knihu začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. V poslední době mě knihy na podobné téma začínají hodně bavit. Už se nemůžu dočkat na další díl.

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Nebylo to vůbec špatné. Příběh byl nádherný, zpracovaní už trochu horší. Chtělo by to o něco víc propracovat.
Celkově se v knize vyskytovalo hodně věcí, u kterých jste museli hodně zapojit svoji fantazii, abyste si je představili. A k tomu by se podle mě hodilo, aby se autorka trochu více rozepsala, pospala, jak věci fungují, pomohla nám pochopit, jak Magonie funguje...
Co se mi ale líbilo, byly vlastnosti hlavních postav. Jejich povahy, pohledy na věc, způsoby myšlení. Ty byly pro mě téměř dokonalé. Jediné, co mi vadilo, bylo jak později Aze vůbec nic nedocházelo. Připadala mi jako velice chytrá holka, ale jak je potom možné, že nepochopila, co se v Magonii děje?
Jinak byla kniha velice čtivá a moc se mi líbila. Už se těším na druhý díl.

19.07.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Co dodat. Krásné doplnění knížek Harryho Pottera. Pro všechny fanoušky naprosto úžasné.

16.07.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Vzhledem k ne zrovna moc dobrým hodnocením jsem toho moc neočekávala. O to více překvapená jsem byla. V pozitivním slova smyslu. :D
Hodně lidí si stěžuje na způsob psaní. Dá se to pochopit - v knize bylo více dějových linií a chápu, že se v tom někdo nemusí vyznat. Mně osobně se tenhle styl ale líbil moc a přišlo mi, že se s ním autorka vypořádala celkem dobře.
Co tu tak pročítám recenze, tak zjišťuji, že je tu spousta lidí, kteří některé části vůbec nepochopili nebo je pochopili špatně. Takže pro všechny to asi zase tak jasné nebude. Ale řekla bych, že pokud se nad tím člověk aspoň trochu zamyslí, měl by příběh být snadno pochopitelný pro každého.
Hodně se mi líbilo smýšlení hlavní hrdinky. Uměla se dobře přizpůsobit situaci a dokázala přemýšlet logicky. A taky jsem zbožňovala její vztah k Lučištníkovi a k ostatním lidem. Celkově všechny postavy byly podle mne krásně zpracované.
Kniha byla pěkná a rozhodně patří mezi ty lepší, co jsem četla. Doporučovala bych přečíst každému, kdo má rád fantasy knížky.

15.07.2018 5 z 5

Velice krásná a zajímavá kniha. Pro fanoušky Harryho Pottera naprosto úžasné.

07.07.2018 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Pěkná, čtivá knížka. Stejně jako předchozí díly.

18.06.2018 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Na tuhle knihu jsem se docela těšila a od děje jsem si slibovala hodně. Hlavní postavy mi přišly celkem dobré - akorát se mi nelíbilo, jaký měl A názor na Justina nebo nedokázal pochopit pocity ostatních lidí. Ale ten děj se podle mě dal zpracovat i lépe. Téma bylo dobré, ale autor si s ním prostě nedokázal tak dobře poradit. Určitě se chci podívat i na film.

18.06.2018 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Kniha se mi velmi líbila. Hlavní hrdinka mi připadala sympatická a příběh byl velice čtivý. Ale nejspíš by knize neuškodilo, kdyby se autorka trochu víc rozepsala a nemusela tak všechny informace vychrlit najednou. Trochu víc to popsat, aby to bylo pro čtenáře lépe pochopitelné. Ale i takhle mi to připadalo dobré.

18.06.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

03.06.2018 5 z 5

Co dodat? Prostě další vynikající díl z této série.

03.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Zábavný děj, kniha je velice čtivá, asi nic co bych mohla vyčítat. A to, jak je vykreslený kouzelnický svět, je prostě úžasné.

03.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když jsem se okoušela číst Harryho Pottera dřív, nijak mě to nechytlo. Ale teď se mi knížky velmi líbí a řadí se mezi moje oblíbené.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Příjemné, oddechové čtení. Hlavní postavy začínám mít čím dál tím víc ráda. I když je kniha určena spíše mladším čtenářům, připadal mi příběh velmi zajímavý. Ale přijde mi, že se stále objevují noví hrdinové. To by mě zajímalo, kolik jich bude na konci série. :D

29.05.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Krásné zakončení této série. Všechno bylo dobře promyšlené, to, jak se celý příběh objasnil. Kniha se četla dobře, nemohla jsem ji odložit. Rozhodně nečtu naposled.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stejně jako první díl jsem ani tenhle nemohla odložit. I když ta první třetina by mohla být lepší. Hodně se mi ale líbily popsané pocity Katniss. A ten konec? Už se nemůžu dočkat na další díl.

29.05.2018 5 z 5

Opět napínavé a dobré čtení. Knižně je to asi můj nejoblíbenější díl z této série.

29.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další díl Harryho Pottera opět nezklamal. Kniha se četla dobře a rychle (i přesto jak je dlouhá), postavy byly příjemné a hezky vykreslené.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Příběh byl celkem hezky zpracovaný, ale zároveň také hodně předvídatelný. Od některých částí knihy jsem se nemohla odtrhnout, ale občas mi něco připadalo, že by to autorka mohla zpracovat trochu lépe. Celkově se mi ale kniha velmi líbila.

10.05.2018 4 z 5