Krutá krása

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/big_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3.5397

Krutá krása 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty, 2014

Kniha Krutá krása

M.C.SMITH

Tahle kniha mne bavila od začátku do konce. Pán démonů byl super. Měla jsem trochu problém s Nyx ale nakonec musím říci, že to dobře ladilo a celý příběh fungoval.
Tyhle příběhy mám ráda, takže jsem spokojená a časem si knihu ráda přečtu znovu.

jana1874

Asi jsem od knížky podle anotace čekala víc. Hezká obálka knihy a dobrý nápad, ale málem jsem to nedočetla. Hodně jmen bohů, hodně legend k nim, trochu chaos

LenkaPet

Mě se příběh moc líbil, jen kdybych tak mohla číst dál, o tom, jak to bylo dál.
Mám ráda tyhle příběhy, kdy někdo miluje tak, že by se pro něj obětoval, je to jen v pohádkách a proto je tak miluji.

Domča153

Nebylo to špatný, mohlo to ale být mnohem lepší.

Fidibus
21.11.2022

Parafráze krásky a zvířete s antickým podtextem s trochu nečekaným rozuzlením. Originalita byla zajímavá, i psychologie postav a prostředí, akorát té teorie mohlo být míň.

evineckY
01.05.2022

Mně se to líbí dost na 4 hvězdy. Ikdyž mi tam něco chybělo, příběh krásky a zvířete je pěkně vymyšlen a vyprávěn.

„Uvědomuješ si, doufám,“ prohlásil, „že si nevzpomínám, jak být někým
jiným než pánem démonů a jeho stínem.“
„Mně se zatím daří být jen zlou sestrou.“ Vzala jsem ho za druhou ruku.
Hrst laskavosti, řekl vrabec a my teď každý měli dvě.
„Oba budeme blázniví,“ řekla jsem, „a zlomyslní a krutí. Nikdy nebudeme
jeden před druhým v bezpečí.“
„Nesnaž se tak moc být veselá.“ Jeho prsty se propletly s mými.
„Ale budeme předstírat, že víme, jak milovat.“ Usmála jsem se na něj.
„A jednou se to naučíme.“
A společně jsme prošli branou.

adrianna0305
10.02.2022odpad!

Asi je mé hodnocení moc kruté, ale jinak to nešlo. Bylo to děsně chaotické, nemělo to hlavu ani patu, připitomělá jména postav, člověk se v tom balastu ztrácel. No, krásný byl jen obal knihy, který mě nalákal ke čtení.

Dym
09.02.2022

Příběh je zasazen do úžasného světa, moc se mi líbí nápad pergamenové oblohy a stínů. Také vyřešení zápletky mě mile překvapilo. Přes to přeze všechno mi kniha přišla průměrně napsaná, ale její čtení jsem si poměrně užila.