Krutá krása

Krutá krása https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/bmid_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3 415 115

Krutá krása série

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty , 2014

Siiisiii
09.11.2018 5 z 5

Magický svět mohl být víc propracovaný, a nebo ho autorka měla udělat jednodušší. S hlavní hrdinkou jsem neměla žádný problém. Kniha se četla dobře, přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Doporučuji!

vivalamuff
09.11.2018 3 z 5

Četla jsem jen do poloviny, dokud jsem si neuvědomila, že je hlavní hrdinka silně nesympatická a svým způsobem i zlá - o čemž svědčí její rozhovor se sestrou na začátku knihy. Chápu, že to neměla lehké a určitě se bála svého nastávajícího, ale celé to mohlo být podáno trochu jiným způsobem. Jakmile přijela do paláce, ztratilo to pro mě kouzlo úplně. Škoda, fakt jsem se na tuhle knihu těšila.
Podle komentářů níže nejsem jediná, kdo není nadšený. Každopádně nechci nikoho odrazovat od čtení. Každá kniha by měla dostat šanci. Své čtenáře si možná najde :-)

lenka608
03.11.2018 3 z 5

Skvělá, čtivá kniha s dějem, který Vás pohltí. Ale posledních 30 stran bylo zklamání. Konec byl z literárního hlediska paskvil. Působilo to jako by autor nevěděl jak dál a tak to nějak splácal, utnul a bylo hotovo.

kristynkal
07.10.2018 3 z 5

Námět dobrý, ale za mě pokulhává to zpracování... Líbí se mi zasazení klasického příběhu do světa, který autorka vytvořila, ale pro mě to bylo hodně natahované a občas celkem dost propletené a složitě vysvětlované. Knihu jsem dočetla, protože měla necelých 300 stran, jinak bych ji nejspíš odložila.

SarahRoyalAss
24.09.2018 2 z 5

Tak moc jsem se na tu knížku těšila, až jsem se spálila. Obálka je krásně zpracovaná, ale... Sakra, tohle bylo špatný... Nápad jak "obohatit/ozvláštnit" klasický příběh, nebyl k zahození, ale nepovedlo se. Nebavilo mě to a bylo to páté přes deváté. Nyx mě celou dobu nehorázně štvala. Jako že, sakra HOOODNĚ.
Jediné, co mi tak nějak zaujalo, je připojení Řecké mytologie a její obohacení.

Ajwikus
12.09.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha. Tenhle námět mě nikdy neomrzí. I když někdy až moc věcí na jednou.

LilianaFalcon
05.09.2018 2 z 5

Nápad super resp. ne originální, ale takový ten druh příběhu, co mě nikdy neomrzí. Bohužel provedení se nepovedlo. Autorka se měla zaměřit na jednu věc a nepřehlcovat čtenáře informacemi, které jsou ve výsledku k ničemu.
A taky jsem nepobírala rozpolcenost hlavní hrdinky, chtělo by to dotáhnout psychologii postav.
Fakt škoda, protože kostra příběhu byla povedená.

narisa
24.08.2018 5 z 5

Velice pěkná verze tohoto příběhu. Hlavní hrdinové se mi líbily, hlavně Ignifex

SBH
14.08.2018 5 z 5

Velmi krásná kniha. Opravdu krutě krásná :-). Za zachycení psychologie nemilovaného dítěte, kdy je dotyčná osoba schopna milovat i ďábla za to, že on projevuje lásku vůči ní, zasluhuje autorka všech pět hvězd. Další lahůdkou byl euklidovský dům a odhalování jeho tajemství. Hrdinka byla odvážná, vtipná, obětavá a sebekritická. Problém hlavního hrdiny (schízy není nikdy dost) byl zřejmý poměrně brzy, na druhou stranu se jeho charakter logicky vyvíjel. Příběh byl napsaný bohatým jazykem, nechyběly moudré postřehy ani vtipné hlášky. Další palec nahoru dávám za neotřelou a (krásnou) obálku.
Dramatické vyřešení ústředního konfliktu přineslo velkou a zásadní nesrovnalost - změníme-li klíčový bod v historii, nelze posléze dosáhnout identických okolností jako v původním toku času. A pak mi vadilo, jak si hrdinka (sice logicky, ale stejně) pořád vyčítala, že není úplně nevinná a občas dělá chyby. Hm. Vítám ji tímto na Zemi mezi všemi ostatními lidmi. A přirovnání příběhu ke krásce a zvířeti je nejspíš pouze marketingový tah, osobně jsem tam paralelu neviděla.
Přes to všechno patří Krutá krása k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Doporučuji. A pozor, děti, nikdy, ale opravdu NIKDY neuzavírejte smlouvu s ďáblem.

Lil30
09.08.2018 3 z 5

Dost zamotaný příběh, kde jsem se chvílemi přestávala orientovat. Autorka to hodně překombinovala, protože smíchat Rampelníka, bohy, Pandořinu skříňku, démony, znaky, zakletí, živly a já nevím co ještě, bylo prostě moc. Ale líbilo se mi jejich škádlení, hledání v domě, postupné objevování pravdy a nakonec i happyend, bez něj by to nebylo ono. Takže ano, ale příště si ji nejspíše nepřečtu.

Hojuska
07.08.2018 3 z 5

Polovina historie země, učení se znaků a další věci, které do vás hustí prvních třicet stran je úplně k ničemu v porovnání s tím, co sebou děj přinese. Moc jsem nechápala hlavní hrdinku. Na jednu stranu ho milovala, ale na tu druhou ho chtěla zabít pro blaho rodiny, kterou nesnášela? A mstít se za matku? Dyť její otec si měl jinak přát.
Láska byla možná trochu zbrklá, ale chápu to. Jediné, co jsem tak nějak nepřežvýkala, byl konec. Ale aspoň to skončilo tak, jak to skončilo.

Sabishej
05.08.2018 4 z 5

Abych řekla pravdu, tak nevím, co si mám o této knize myslet. Nápad to byl rozhodně skvělý, ale postavy nebyly moc sympatické, a přesto tomu ještě něco chybělo. Nejspíš nějaká akce,.. Autorka mohla vymyslet nějaké pasti, popř. nějaké nebezpečnější místnosti, kde by Nyx mohla použít ty hermaglyfy. (Taky jsem čekala, že bude mít Nyx nějaké vyučení v boji a zabíjení, což nám kniha vlastně slibovala.)
Taky ten románek by mohl být trochu "vymakanější". Nechci spoilerovat, ale musím říct, že ten konec jsem moc nepochopila. {Jak se to všechno přetočilo}.Bylo to strašně zmatený...
Doufám, že pokračování (pokud bude), tak bude propracovanější. Ale jelikož mě knížka zabavila a chytla do děje tak dávám 4*.

MiraiYume
23.07.2018 4 z 5

Krutá krása mě vážně pohltila. Moc pěkně napsaný napínavý příběh, jedna z tisíce variací na původní Krásku a Zvíře, ale přitom tak odlišná od těch ostatních! Někde níže v komentářích jsem četla, že je Nyx protivná, zlá a "nadržená", já si ale myslím, že autorka hlavní hrdinku vykreslila bravurně. Uvěřitelně. No vážně, vezměte si, že váš celý život je jen čekáním na neodvratitelnou smrt, na niž vás posílá vlastní otec, zatímco protěžuje vaši sestru-dvojče. Jak byste se cítili? Mile, oddaně, smířeně? Měli byste čisté srdce bez zášti? To těžko. To nikdo skutečný. Mě naopak Nyx byla hodně sympatická. Uvědomovala si své chyby, snažila se je napravit, mnohdy i ospravedlnit. Byla prostě "opravdová". A její city ke Stínu a Ignifexovi? Vždyť je to mladá holka zavřená mezi čtyřmi stěnami s přitažlivým mužem. Kdo ve svých sedmnácti nebyl tak trochu nažhavený na polibky a objímání? Podle mě si autorka s povahami i prostředím velmi pěkně pohrála. A spojení s mytologií a vytvoření vlastního světa s minulostí a tradicemi tomu jen dodalo korunu. Dala bych skoro pět hvězdiček a určitě si ji zase někdy přečtu.

Veruu95
22.07.2018 1 z 5

Bohužel tohle mě nezaujalo, nedočetla jsem.

Anne Leyyd
20.07.2018 4 z 5

Tak tohle bylo... nečekaně zajímavé. S knihou Na lovu je Krutá krása podle mě nejlepšími retellingy Krásky a zvířete. A tento příběh v sobě navíc, měl něco navíc :-) Více v recenzi.

Jajibloguje
15.07.2018 4 z 5

Po knihe by mali siahnuť milovníci rozprávok, osudových lások a dobrých koncov. Ak je vám blízky príbeh Kráska a Zviera, toto je to pravé pre vás. Možno vás kniha v ničom novom neprekvapí, ale výborne si pri nej oddýchnete a možno aj zamyslíte. Láska medzi Nyx a Ignifexom nie je vôbec sebecká alebo zlá. Niekedy mi tohto démona dokonca prišlo aj ľúto, pretože svoju ľudskosť stratil už dávno, no pri svojej kráske ju znovu získal.

Percabethka
15.07.2018 odpad!

Uff, tak mám pocit, že se nám ty retellingy Krásky a zvířete rok od roku zhoršují... Dvůr trnů a růží byl super, Na lovu celkem fajn, ale tohle...
První část knihy Nyx přemýšlí jenom tom, že "bude zneuctěna" pánem démonů a když zjistí, že se to nestane, je z toho na prášky, protože teď po něm najednou hrozně mooc touží. Pomoc! K tomu stačí přidat všemožnou magii, mýty, trapné scénky a naprosto nesnesitelnou hlavní hrdinku a tadá, Krutá krása je na světě!
A já vážně doufala, že se konečně najde nějaký retelling, kde bude "Belle" stejně hodná jako v té původní pohádce, bude mít ráda knížky a nebude zase lovkyně nebo vražedkyně (jako ve Dvoru a Na lovu). Lovkyně Nyx sice není, ale je zlá a hloupá - i když to je asi z části zaviněno i nelogičností a zmateností celé knihy - a ostatní postavy jsou naprosto ploché a bez charakteru. Upřímně, jediné, co tuhle knížku trochu zachraňuje je ta nádherná obálka...

ladyfromskye
03.07.2018 5 z 5

Podobně jako Píseň zimy je i Krutá krása knihou pro náročnější čtenáře, kteří se nebojí ponořit hluboko do spletí vět ne nepodobných chodbám v Ignifexově domě. Odměnou za vynaložené úsilí jim bude ojedinělý příběh, ke kterému se budou s radostí i očekáváním znovu vracet. Protože všechna tajemství tohoto příběhu nelze rozluštit ani napoprvé, ani napodruhé. Je to totiž příběh takřka na celý život.

Vikos
02.07.2018 5 z 5

Mě se knížka tedy líbila. MOC MOC MOC. Takové milé čtení, ve kterém je mnoho nečekaných zvratů. Nemyslím si, že je knížka podobná Krásce a Zvířeti, naopak.
Zaslouží si pět hvězdiček.

sgjoli
01.07.2018 2 z 5

Jednu hvězdu si nechávám pro knihy, které byly tak děsné, že jsem je ani nedočetla. Tohle jsem nakonec dočetla, byť se sebezapřením, takže jen proto povýšeno na dvě hvězdy.

První půlka knihy je kostrbatá, chaotická, ne moc dobře stylisticky zvládnutá. Postavy protivné. Chemie mezi hlavními hrdiny takřka nulová. Vyústění knihy nesmyslně nahuštěné na pár závěrečných stran, zatímco první půlka knihy je zbytečně rozvleklá a plná zbytečných pasáží. Ach jo! Inspirace řeckými legendami a historií byl sice zajímavý nápad, ale ve výsledku chaoticky zpracovaný a nepřehledný. V knize se špatně orientuje. Kniha mne zklamala. Nápad dobrý, ale zpracování dost špatné.