Krutá krása

Krutá krása https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/bmid_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3 415 115

Krutá krása série

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty , 2014

Ninde
30.06.2018 5 z 5

Příběh se mi líbil.Až za se budu chtít si přečíst něco ve zvláštním stylu sáhnu určitě po této knize.

Ewilka
24.06.2018 3 z 5

Nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí. Některé věci se mi zdály na příběhu divné, hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale spíše se přikláním k těm, kterým se knížka líbila. Moc od ní neočekávejte, ale dle mého je to pohodová oddechovka.

AenSL
24.06.2018 5 z 5

Knihu jsem si kupovala jen jako oddechovou četbu plnou romantiky, avšak předčila veškerá má očekávání. Doporučuji všemi deseti!

lucie2952
21.06.2018 odpad!

Tak dle popisu jsem čekala něco úplně jiného. Vydržela jsem to do 70.strany. To se opravdu už nedalo číst...

Aires
21.06.2018 4 z 5

Krutá krása je další převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Retellingy mám ráda a tak jsem čekala docela hodně. Kniha mě bavila, ovšem měla i své nedostatky. Začátek je zoufale zmatený a celá kniha je zbytečně překombinovaná. Římská mytologie, pohádka o Krásce a zvířeti, Rampelníkovi, , Pandořina skříňka, hermetická magie. Byla to docela zajímavá splácanina. Největším problémem je samotný konec, který je rychlý a nepřinese pořádné vysvětlení. A přitom jsem se tak těšila na to, jak to dopadne.

Kromě těchto nedostatků to totiž bylo skvělé čtení. Bavilo mě jak se Ignifex (Laskavý pán) a Nyx kočkovali, bavila mě i ta romantická jiskra mezi nimi, toulání se po nebezpečném domě a odhalování tajemství. Kdyby se autorka více rozepsala a vše čtenáři lépe vysvětlila, mohla to být naprosto úžasná kniha.

Majesty_V
19.06.2018 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale...musím se přidat k většině, že to žádné wow dílo nebylo. První čtyři kapitoly bych vynechala, protože mi přišly zdlouhavé a o ničem a jen mě odrazovaly od čtení. Pak se ale konečně začalo něco dít, ale i tak byl celý příběh na mě moc překombinovaný. Místy se našly pěkné scény, ale jinak...za mě průměr.

Žožik
18.06.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Hlavní hrdinka mi připadala sympatická a příběh byl velice čtivý. Ale nejspíš by knize neuškodilo, kdyby se autorka trochu víc rozepsala a nemusela tak všechny informace vychrlit najednou. Trochu víc to popsat, aby to bylo pro čtenáře lépe pochopitelné. Ale i takhle mi to připadalo dobré.

keyboo
15.06.2018 5 z 5

Hrozně zajímavá, čtivá a hrozně osobitá. Tu knihu jsem si zamilovala

Ailee
11.06.2018 3 z 5

Až skoro do konce jsem nechápala slabší hodnocení knihy. Hlavní hrdinka mi sice lezla trochu na nervy svým "Jsem strašně zlá a sobecká a zároveň jsem hrozná chudinka", ale když to člověk prominul, tak byl děj celkem povedený. Nejlepší část byla asi v okamžiku, když si uvědomila, že Ignifexe miluje. Ale od okamžiku, kdy se vrátila navštívit sestru... BRR! To rozuzlení bylo fakt hrozné. Tak umělé. Hrdinka sice svého muže miluje, ale pokusí se ho zabít, protože z ní sestra vymámila přísahu, že to udělá? To je jako důvod dost málo. Čert to vem, že si v jejich světě lidé myslí, že bohové s křivopřísežníky zle naloží.

markulka
08.06.2018 4 z 5

Miluju krásku a zvíře, takže bylo jasné, že si tuhle knížku prostě musím přečíst. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Příběh měl rychlý spád, byl plný zvratů a překvapení. Ale na konci jsem si připadala trochu jako zmatená lesní včela. Autorka to na mě vysypala všechno najednou a já jsem doopravdy musela dlooouho přemýšlet, než jsem si vše poskládala dohromady… Možná mi to přišlo až trošku překombinované. Každopádně dost dobrá knížka :)

Pedruska01
06.06.2018 4 z 5

Musím se nejspíš přidat k většině, která tvrdí, že to rozhodně žádné veledílo na samém vrcholu nebylo. Ne, opravdu nebylo. Obálka knihy je nádherná společně s anotací a dvou-větným popiskem na přední straně. Opravdu mě to nalákalo a já se dost těšila. Připomínalo mi to příběh Krásku a Zvíře, kterou mám ráda - další důvod, proč to přečíst, aniž bych vůbec věděla, že to k tomu opravdu mělo směřovat. Musím však poznamenat, že hooodně velkou oklikou. Nechci a ani nemůžu říct, že pociťuju zklamání, protože bych lhala.
Začátek příběhu mi přišel dost překombinovaný, respektive, až moc složitý. Člověku to ani nedávalo smysl, měl snad, dle autorky, číst i mezi řádky, ale nedokázal to. Nešlo to. Kdyby se autorka držela jedné věci, ale ona tam nacpala dalších deset. Copak neví, že v jednoduchosti je krása? Celkově Arkádie, hermetické věcičky, Srdce čehokoliv a i řecká mytologie? Muselo to tam být? Jeden velký binec!
Ano, je to taková fantas pohádka, ale i tak kapku přitažená za vlasy. Jistými prvky, zbytečnou komplikovaností a místy až hluchým a táhlým dějem - vážně divný příběh. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš bych si to užila daleko více a bylo by to jednoduše lepší.
Nemohu říct, že bych z postav neměla někoho vyloženě ráda. Vlastně, hlubší emoce jsem si prostě v tomhle příběhu nevytvořila. Možná až na Laskavého pána samotného. Poprvé jsem jednu formu z jeho mnoha jmen přečetla jako Idefix a nemohla jsem se toho zbavit. :D Každopádně bavil mě, líbil se mi tím určitým lišáctvím, a i když jsem neměla ani potuchu jaký směr vývoje to nabere, fandila jsem mu. To samé u Stína. Měla jsem z něj dobrý pocit. Trochu jsem v jedné chvíli nevěděla "který z nich" a taky mě šokoval svou zradou, ale dopadlo to nečekaně dobře s oběma.
Hlavní hrdinka Nyx mi nevadila, jen jsem měla občas pocit, že ve svém rozhodnutí či pocitu je silná jako skála a vzápětí se sype jako drolící se písek. Nic moc stabilní holka.
Příběh rozhodně nepovažuju za chabý průměr, je to víc, protože i přes mnoho výtek se mi to líbilo, ale na celé čtyři hvězdy to taky nedosáhne. Zpětně - velká škoda. Autorka to měla pořádně chytnout za pačesy a vykřesat z toho něco daleko skvostnějšího.

ElaMi
05.06.2018 4 z 5

Dobrá kniha, taká oddychová s prekvapujúcim koncom

pajka0071
30.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nic top. Očekávala jsem od příběhu víc. Občas jsem se musela do čtení nutit, ale děj to mělo pěkný a konec jsem si užila.

Knihomolka25
24.05.2018 4 z 5

Tahle kniha se mi opravdu velice líbila i když mi hlavní hrdinka někdy připadala velice otravná. Asi jsme měly odlišný pohled na situaci. Příběh byl odlišný od jiných knížek s tématem Kráska a zvíře. Autorka si velice vyhrála s některými scénkami a to se mi velice líbilo.

1259
22.05.2018 5 z 5

Sice je to na způsob Krásky a Zvířete, ale i tak byl příběh hodně odlišný. I když hlavní hrdinka byla strašná mrcha, tak se naprosto jasně hodila ke svému manželovi. Za mě se příběh líbil a těm co ne, tak si mají předem přečíst o čem kniha je, než si jí koupí a zkritizují ji.

wotana
21.05.2018

Já plně souhlasím s názorem Ree. Tato kniha byla strašná, po velice dlouhé době lituji, že jsem si ji koupila.

Kayla
20.05.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale hlavní hrdinka je pěkně sobecká mrcha. Ale příběh byl fajn.

Maky132
13.05.2018 3 z 5

Hodně lidí tu píše že je kniha na motyv "Kráska a zvíře". Je zde jistá podoba (napřed ho nenávidí, pak se zamiluje), ale příběh spíše připomíná Rampelníka (Rapelník, Rumpl Cimpr Campr, Pištivrátek různá jména stejná postava). V příběhu jsem vyděla potenciál, který spisovatelka nevyužila, coš je velká škoda. Nápad to byl opravdu dobrý.

Ree
12.05.2018 1 z 5

Kráska a Zvíře je moje oblíbená pohádka, takže jsem si říkala, proč nezkusit i tohle. Přečetla jsem tři kapitoly, než jsem začala přeskakovat celé stránky. Prakticky jsem četla jen přímé řeči, protože mě prostě zajímalo, jak příběh skončí.
Samotný nápad se mi líbil. Na retelling byl originální. Ovšem způsob, jakým byla kniha napsaná, mě rozhodně neuchvátil, a bylo to jako špatně psaná fanfiction. O postavách se nebudu ani zmiňovat - protivné mi přišly naprosto všechny a nějaká chemie mezi hlavními postavami? Naprosto žádná (i když to může být tím, že jsem přeskakovala).
Nechápu, jak to může být první díl série, leda by druhým dílem měl být retelling jiné pohádky, protože tady opravdu není čím pokračovat. A já si další díl rozhodně nepořídím.

Arianne
12.05.2018 2 z 5

Byla mi slíbena pohádka a tak jsem do toho šla. Nečekala jsem žádné veledílo, přece jen Kráska a zvíře? Už zase? Ale tak proč ne. Ale i přes nízká očekávání to nebyla žádná sláva. Námět byl překombinovaný, stylistika šílená. Romantika vlastně žádná, akorát neustálý výčet toho, koho všeho nenávidí a pak je najednou zamilovaná? Kdy? Jak? A konec, ten byl vůbec takový podivný, vyjednávání o ničem, které nedávalo skoro smysl.
Úplná ztráta času to sice nebyla, našly se i docela pěkné a čtivé momenty, ale celkově příběh dost pokulhává.