Krutá krása

Krutá krása https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/bmid_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3 415 115

Krutá krása série

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty , 2014

eva4036
15.06.2021 3 z 5

Strašně jsem se na tuhle knížku těšila, když vyšla v češtině a musela jsem si jí hned koupit. Mám ráda příběh krásky a zvířete, nápad knížky nebyl špatný, jen hlavní postava mi byla dost nesympatická.

padajicidvere
31.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Mix příběhu Kráska a zvíře a Staré řecké báje a pověsti. Dost oddechové čtivo. Zajímavá hlavní hrdinka, která je už od začátku příběhu "poskvrněná". Svět není jen černý a bílý, stejně tak není ani Nyx a její manžel. Škoda, že v příběhu nebylo více romantiky mezi hlavními hrdiny. Ke konci jsem se trochu ztratila..na jakou hádanku narážel ten vrabec? Pak ta logika poslední dohody s Vlídnými mi nedávala moc smysl. A jen doufám, že poslední věty byly míněny ironicky. Samotnou mě mrzí, že nejde o sérii, klidně bych příběh natáhla na tři díly, aby se jejich vztah pomalu rozvinul, pátrání bylo napínavější a bylo i více prostoru pro drama, kdy chce zabít vlastního manžela.

Knihom_olka_
01.04.2021 4 z 5

Kniha určitě nepatří k nejlepším, kterém jsem přečetla, přesto se mi líbila. Konec byl uspěchaný a docela nepochopitelný, ale zato dojemný. Za polovinou jsem přišla na chuť hlavní postavě, která měla občas i dobré hlášky. Styl autorčina psaní je zvláštní, ne úplně špatný, ale na jiné autory zkrátka nemá...

Anne123
14.03.2021 3 z 5

Po spoustě rozporuplných recenzích jsem se taky rozhodla přečíst Krutou krásu. Příběh byl určitě zajímavý. Někdy zmatený. A konec jsem moc nepochopila. Takže za mě tři hvězdičky za nápaditost.

ifulda
31.12.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, myšlenka nebyla špatná. Jen některé věci podle mě nebyly dostatečně vysvětleny a konec se rozuzlil během pár stran, což byla škoda.

ElessaRiverbow
27.12.2020 2 z 5

Jak začít, no... Pokud by se nejednalo o knihu do štafety, pravděpodobně by se mi pod ruku asi nedostala. Po přečtení anotace a pár recenzí jsem si raději nedělala žádné velké naděje - a to bylo dobře. Nesedl mi styl psaní, minimálně polovina knihy byla pro mě nezáživná a nemohla jsem se začíst, konec byl uspěchaný a asi nejhorší ze všeho mi přišlo opakování slov (jestli ještě někdy někde uvidím spojení 'pergamenová obloha', tak tu knihu půjdu upálit). Dále tu byla, nebo podle mě spíš nebyla, chemie mezi Nyx a Laskavým pánem. Ona ho nenávidí, několikrát ho praští, on to bere ze srandy a najednou bum a strašně moc se milujou. O náznaku milostného trojúhelníku raději pomlčím... Ale abych tady neříkala jen samé negativní věci, i když jich mám v rukávu ještě několik, jako milovník řecké mytologie jsem velice potěšena, že byla v knize použita. Pak se mi také líbí, že hlavní hrdinka není ta dokonalá krasotinka, ale má i spoustu špatných vlastností jako normální člověk.

Mikuše-Ivet
25.11.2020 1 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo. Nápad na příběh nebyl špatný, ale styl jakým to bylo napsané už ano. V knize se hodně věcí opakovalo. Než jsem se dostala za půlku chtěla jsem to vzdát, ale pak za půlkou už to začalo být o trochu lepší, ale i tak jsem se do čtení nutila.

Ketfl
17.11.2020 4 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem neměla nijak přehnané očekávání, ale v závěru musím říct, že se mi kniha docela dost líbila. Sice mě úplně nezaujal svět, kde se děj odehrával, ale jinak musím vyzdvihnout hlavní postavy. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není vykreslena jako ta nejkrásnější s nejúžasnějšími lidskými vlastnosti, jako to normálně bývá. Naopak byla dost obyčejná a měla spoustu špatných lidských vlastností - prostě normální člověk. Navíc ta jiskra mezi ní a Laskavým pánem mě bavila od začátku do konce. Děj měl dle mého spád a moc mě to bavilo.
Ale ten konec? Autorka se evidentně sama těšila, až knihu dopíše, protože nic tak odfláklého jsem dlouho neviděla. Vůbec jsem nepochopila, jak se v závěru dostali z toho "zajetí"? Za to rozhodně ubírám jednu hvězdičku, protože je to škoda. No, nic. Každopádně knihu si ráda někdy v budoucnu přečtu znovu.

magda.h
18.10.2020 4 z 5

Super čtivé, poutavý příběh. Knihu jsem úplně hltala, jen ten závěr byl na můj vkus poněkud příkrý.

Lusius
23.09.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Styl hodně alá kráska a zvíře jen je to mnohem víc zmatené. Ke konci už sem měla problém se trochu orientovat, ale to může být třeba překladem... možná by to chtělo zkusit číst v aj.

andrejci
10.09.2020 1 z 5

Já jsem se tak moc těšila, ale tohle byla hrůza. Děj nebyl vůbec zajímavý. Svět byl na mě moc komplikovaný. Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. No prostě děs a hrůza. Styl psaní autorky se mi vůbec nelíbil. Knížku jsem ani nedočetla po 70 stránkách jsem ji musela odložit. Dávám jednu hvězdičku a to za tu obálku, která se mi líbila a kvůli které jsem po knížce sáhla. Ještě si rozmyslím jestli si přečtu další díl.

temna.vila
19.08.2020 1 z 5

Na Krutou krásu jsem se opravdu moc těšila, přeci jen se jedná o retelling na Krásku a zvíře a to je přesně něco pro mě. No, bohužel tohle pro mě vůbec nebylo. Děj mě nebavil, ukrutně jsem se u čtení nudila, hlavní hrdinka mi byla úplně ukradená a vlastně mě vůbec nezajímalo, jak příběh dopadne. Jednou hvězdičkou hodnotím pouze velmi krásnou obálku, obsah stojí za starou bačkoru.

mrousek
30.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě upoutala hnedka, ale sotva jsem se do ni začetla, nebyla jsem tak ohromená. Přišlo mi, že svět je příliš složitý na to, aby byl popsán pouze v jedné knize a příběh měl celkově spoustu mezer. A to ani nemluvně o postavách. Nyx byla vychována jako zbraň? Povězte mi prosím, kde přesně tak moc zabíjela.
Hele já nevím. Dobrá, dobrá, musím uznat že Laskavý pán mě zaujal a velice ráda jsem o něm četla, ale tím to celé haslo.
Za mě 3/5.. Jednoduše nic moc.. nenadchne, ale ani neurazí.
(a ten konec byl jeden velký nepořádek)

Malinali
01.05.2020 3 z 5

Jak už tu někdo psal, taková zmatená Kráska a zvíře. Moc smíchaných věcí, chvilku tak pak jinak... Jako když má někdo oblíbené hodně různé potravinya namixuje koktejl ;o) přesto fajn oddechovka a přečtu si i druhý díl / i když to je nenavazující série/

Medasek
21.03.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Příběh hezky plynul a svým způsobem byl i originální. Ale něco tomu chybělo.

šneki
28.02.2020 3 z 5

Pomyslných 3,5* protože: hlavní zápletka je velmi neotřelá, ač se jedná o retelling. Hlavní postava je morálně šedá, prostředí zajímavé, ale nedokázala jsem se do něj úplně přenést - možná tam toho bylo na mě trochu moc (hermetika, bohové, démoni, Vlídní...). Určitě doporučuji knihu přečíst, ale nezaručuji, že se bude líbit každému, ani ne většině.

denniys
28.02.2020 3 z 5

Ano i ne..mohlo to být lepší, ale podle komentářů jsem to čekala horší..prostě pohádková oddechovka..

Talys
23.02.2020 2 z 5

Taková zmatená Kráska a zvíře.

viola5163
21.02.2020 5 z 5

Ohromila mě už když jsem jí držela v ruce. Ze začátku jsem měla obavy, ale ukázalo se, že předčila má očekávání. Vložila tam řeckou mytologii o kterou se zajímám od mala. Také se mi zamlouvala dějová linka hlavních postav. Na knize se mi líbí to, že je tam skutečně určitá krutost a zároveň něha ve vztahu hlavních postav. Správný reteling na Krásku a Zvíře, podle mě je pro ty co mají rádi normální i temnou fantasy.

CampHalfBlood
16.02.2020 4 z 5

Skvělá kniha! Zaujala mě hned od začátku, dost jsem se ztotožnila s hlavní postavou, takže se mi kniha četla jako jedna báseň