Karmínové pouto

Rachelle vždycky bývala obyčejnou vesnickou dívkou. Teta ji učila, jak se stát lesodějkou, aby mohla svou vesnici chránit před temnotou Velkého hvozdu. Při cestách z tetiny chalupy domů se však v lese často zatoulala pryč od bezpečné stezky a pátrala mezi stromy po způsobu, jak zachránit svět před věčnou temnotou. Po jednom osudovém setkání je Rachelle postavena před příšernou volbu – zabít a zachránit si vlastní život, nebo zemřít? O tři roky později už se Rachelle odevzdala říši a bojuje s lesními monstry, aby vykoupila svou duši. Když jí král přikáže, aby strážila jeho syna Armanda, muže, kterého nesnáší snad nejvíc v celém království, rozhodne se ho Rachelle přinutit, aby jí pomohl s jejím plánem na záchranu všech. Podaří se jim najít legendární meče z pověstí a zabránit tomu, aby na svět padla věčná noc?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390943/big_karminove-pouto-vaa-390943.jpg 3.7111

Krutá krása 2.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Crimson Bound, 2015

Kniha Karmínové pouto

Suzanne07
23.01.2021

Kniha mi přišla celou dobu hrozně zvláštní. A ne že by to mělo znamenat něco dobrýho, třeba jako u Harryho Pottera. Nesedlo mi na ní skoro nic, hlavní hrdinka, vedlejší postavy, zápletka... A tak se sama sebe ptám: Proč že jsem to vlastně dočítala, když jsem se ke čtení musela nutit? Nečekejte nějakou závratnou odpověď, prostě nemám ráda, když něco nedočtu. Přemýšlela jsem, jestli mám dát knize 2 nebo 3 ⭐, a nakonec jsem jí dala jen 2.

Kathyana
12.01.2021

Kniha mi přišla zajímavá, děj má spád a dle mého i nečekané rozuzlení zápletky a jedno nečekané odhaleníčko. Jedíné, co mě zarazilo, byl "vztah" mezi Rachelle a Armandem. neproběhla tam žádná jiskra, nic. Prostě se najednou, lusknutím prstu, zamilovala jen že se postavila vedle Armanda. Přitom autorka tu jiskru napsat umí, ta jiskra mezi Rachelle a Erecem byla "skutečná" a dávala smysl a prostě tam byla. Já jsem jim teda fandila a Armand mi byl opravdu nesympatický.

Ketfl
19.11.2020

Jsem trochu na vážkách, jak knihu vůbec ohodnotit. Protože jo, na jednu stranu musím autorce uznat nápad. Téma bylo zajímavé, svět, kde se celý děj odehrával, se mi taky celkem dost líbil. Postavy byly sympatické a děj měl spád. Ale na druhou stranu tomu prostě něco chybělo. Nevím. Některé kapitoly byly dost zmatečně popsány a některé scény se vyřešily tak jednoduše, až jsem si říkala: "Jo, tak to bylo trapný." :-D Navíc mi chyběla nějaká jiskra mezi Rachelle a Armandem. Prostě si k němu jednou stoupnula blíž a už z toho byla láska jak trám? Opravdu? Přitom ta jiskra tam byla - mezi Rachelle a Erecem, takže víme, že autorka to napsat opravdu umí. Závěrem tedy jen to, že kniha je zajímavá, ale na plný počet to prostě není.

SBH
20.08.2020

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době držela v ruce. Děj byl trochu překombinovaný a legenda v podtextu by pro svou nejednoznačnost a složitost v reálu nefungovala, ale to byla snad jediná závada. Skvěle vykreslený svět včetně ironických narážek na křesťanské modly. Charaktery hrdinů a jejich vývoj představovaly asi nejsilnější klad knihy. S Rachelle bych nejradši zašla na kafe, Erec byl padouch tělem i duší a přesto až do konce neztrácel glanc. Na Armanda jsem měla chvílemi vztek, aby se nakonec ukázalo, že je to statečný a konzistentní chlapík. Prostě samé plusy a musím říct, že ten závěr všechno jenom ukotvil. Autorka netypicky, leč hodnověrně zobrazila, jak by asi doopravdy dopadly postavy v tak krizové situaci, a hlavně po ní. Ať žije posttraumatický stres.
Prostě za pět bez debaty.

temna.vila
19.08.2020

S autorkou už jsem se setkala prostřednictvím Kruté krásy a vůbec jsme si nerozuměly. Rozhodla jsem se přesto dát autorce druhou šanci, opět jsem se nechala zlákat zajímavou obálkou a zaujal mě i samotný nápad. Musím uznat, že se mi líbilo prostředí Temného hvozdu a Hvozdňané, ale to bylo bohužel všechno. Děj mě opět nedokázal plně zaujmout, k postavám jsem si neuměla vytvořit žádný vztah. Kniha je rozhodně vydařenější než autorčin předchozí počin, avšak stále se řadí k velmi silnému podprůměru.

viola5163
22.05.2020

Drsné, milé, dojemné, tajemné a akční.
Nemám co dodat. :)

Medasek
27.03.2020

Nebylo to špatné. Bylo to lepší než první díl. Ale na pět hvězd to hold nebylo.
POZOR SPOILER!!!
Jako trocha romantiky mezi Rachel a Armandem byla, ale prostě jsem jim tu nekonečnou lásku nijak zvlášť nevěřila. Mnohem víc by se mi líbilo kdyby skončila s Erecem. Připadal mi mnohem sympatičtější, i přese všechno co udělal.

denniys
04.03.2020

Z tohoto druhého dílu mám radost :) není to tak jednoduché a samé klišé, všechny hlavní postavy jsou fajn a prostě super pohádka :)