wiwi wiwi komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Děkuji za české zdravotnictví, i když si nedělám velké iluze, že je to o moc jiné. Veselé i méně veselé příběhy ze života britského doktora a jeho pacientů.

21.08.2019 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Příběh syna, matky a babičky, každý má svůj pohled na život a na to, co je pro něj nejlepší. Občas bylo hodně smutné číst jak se Hana se synem míjí.

21.08.2019 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Odpočinková kniha na dovolenou, nemusíte přemýšlet jen se necháte unášet příběhem a představami.

21.08.2019 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Zajímavé čtení, jen mi chybělo víc z osobního života Elona, ale asi bylo složité získat informace, které v knize jsou.

21.08.2019 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Není to klasicky mrazivá Camila, ale kniha není špatná. Připomínalo mi to trochu film Klub odložených žen. Děj ubíhal lehce, nikde se nezadrhával. Je zvláštní, jak se hlavní hrdinka dokáže měnit, z cílevědomé mladé ženy na ušlápnutou puťku a zase zpět.

22.05.2019 3 z 5

Nejpovedenější ze všech dílů, ideální oddechovka, smála jsem se i v tramvaji.

22.05.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od této autorky. Na příběhu tří generací ukazuje jak dlouhou cestu ženy ušly a co všechno se změnilo k lepšímu. U některých věcí mrazí, ale je dobré o nich vědět. Kniha se četla sama a stránky mizely závratnou rychlostí.

22.05.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Další pokračování příběhu se známými postavami, poutavější než předchozí díl, je to i věkem Eleny a Lily.

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Knížka bezpochyby nutí k zamyšlení. Samostatné příběhy, které spojují včely. Některé pasáže jsou rozvolněné. Určitě si udělejte na knížku čas a vychutnejte si ji.

16.04.2019 3 z 5

Rozhovory se samotáři byly zajímavé, každý byl jiný. Není to mainstream, ale o to zajímavější je nakouknout do života těchto lidí.

16.04.2019 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

milé krátké oddechové čtení, někdo se v ní najde, někdo se pousměje. Ideální čtení na léto. Některé pasáže jsou k neuvěření.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

"tuhle knihu si musíte přečíst"... tohle zaznělo na našem posledním "dámském dýchánku". Po 100 stránkách , kdy se mi pletla jména jsem si říkala, odložit, neodložit, což obvykle nedělám. Zvrat nastal až u cca 150 stránky, možná to bylo i tím, že popis přátelství kolem 6-10 roku života není tak zajímavý, pak věci nabraly spád a děj začal ubíhat rychleji. Čtení je to příjemné, bez velkého napětí a zvratů. Wow efekt se nekonal, nicméně další díly čekají v čtečce :o)

04.12.2018 3 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Láska, intriky, napětí, Paříž. Báječná kombinace, doplněná na okraj trochou historie. Četla bych klidně dál a dál, stránky mizely závratnou rychlostí.

20.11.2018

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Kaden, Valyn a Adare, tři císařské děti, tři různé osudy. Ráda bych více četla o Adare, ale třeba dostane prostor v dalším pokračování tohoto barvitého příběhu, který se četl takřka sám.

20.11.2018

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nevím, z knihy jsem poněkud rozpačitá. Četla se snadno, líbil se mi i popis mezilidských vtahů, jen zápletka se mi jeví poněkud překombinovaná. Nicméně Loutkaře už mám nachystaného v čtečce, jen si tam asi chvilku počká...

08.10.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi příjemné čtení, pohled na dobu nedávno minulou i z jiné strany - odsun Němců. Židovská tématika je jen na okraj na rozdíl od Hany. Knížka se krásně četla, události plynule navazují a není natolik smutná jako Hana. Doporučuji k přečtení

26.09.2018 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Erika a Patrik - manželská dvojce a příběhy jejich rodiny. Ty jsou však jen na okraj, ale baví mě sledovat jejich osudy. V knize najdete 3 detektivní příběhy každý z jiné doby a přece mají něco společného. Mellberg mi je nesympatický, nechápu jak by mohl šéfovat oddělení. Nicméně kniha je velmi čtivá a snadno se u ní zapomenete. Kniha se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, autorka vždy situaci popíše a vysvětlí.

11.09.2018 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Ideální knížka na letní dovolenou, příběh není složitý a rychle vás vtáhne do děje. Ocitáte se v Anglii a na Srí Lance, a to v různých dobách. Kniha se četla skoro sama.

21.08.2018

Irské báje a pověsti Irské báje a pověsti Michael Scott

Ocitnete se v pohádkovém světě a zatoužíte se vydat do Irska. Útlá knížka ideální na cesty.

07.08.2018

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Velmi čtivá kniha, není všechno zlato co se třpytí, zdánlivá dokonalost může být nedokonalostí. Určitě doporučuji

07.08.2018