Císařovy čepele

od:

Císařovy čepele

První kniha epické fantasy o intrikách a říši, pro příznivce George R. R. Martina a Douglase Hulicka. Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí… Císař byl zavražděn a ponechal císařství Annurian ve zmatku. Jeho potomci teď musí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252996/cisarovy-cepele-FwW-252996.jpg 4.6103
Série:

Kronika Netesaného trůnu (1.)

Originální název:

The Emperor´s Blades (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Přidat komentář
jakub6611
09. července

Za poslední dobu opravdu zajímavé fantasy, nyní čtu druhý díl, jsem moc zvědav jak to vše dopadne :)

Archie
08. června

Mozna neoriginalni (vojensky vycvik, vycvik v klastere, intrikareni na dvore), ale nesmirne poutave a zabavne odvypraveny uvod trilogie. Kde jini nudi, Staveley nuti hltat stranky. U nekterych pasazi jsem doslova nedychal a u jinych si zase v hlave maloval nadherne fantasy obrazy. Vycvik v horach, zkouska ve tme, kraska v rudych satech vchazejici doprostred bitvy - mnamka! Od docteni Abercrombieho jsem si snad takto fantasy neuzival.

petrvyhy
31. května

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem ve svém životě četl. Narazil jsem na ni náhodou v knihovně a musím uznat, že takové zapálení do čtení jsem dlouho u sebe nepozoroval. Skvělý příběh, dobře vymyšlený, ale hlavně přehledný. Máme tu tři hlavní postavy a tak trochu jsem se obával příběhové linky Adare, kde jak jsem očekával, se toho moc dít nebude a bude se jen mluvit a mluvit. Naštěstí k ní zavítáme skutečně jen okrajově a veškerý čas na stránkách knih si berou Kaden a Valyn. I tak její linka nabídla pár zajímavých stran. B.S. je neskutečný vypravěč a od doby Eragona a Písně krve mě tak nic nezaujalo v tomto žánru. Čtenář se orientuje, zasměje se, ale i zapláče, protože Císařovy čepele jsou plné akce, zvratů a ztrát. Vřele doporučuji. Snad mě pokračování nezklame.

LadyHip
22. května

Rozjezd další poutavé fantasy ságy. Překvapilo mě, jak bylo snadné se zorientovat v postavách, jak rychle a nenásilně mě vtáhnul samotný příběh. Jen bych snad přivítala mapu pro snadnější orientaci. Kapitoly jsou krátké, nepřišlo mi, že by se autor snažil cokoli natahovat. Naopak každá událost i scéna měla svoje opodstatnění a vedla k další akci. Nadchnul mě nový svět, drsný, neznámý, nevyzpytatelný, ale obrovsky poutavý.
Těším se na další díly a vřele doporučuji!

KAREL6725
17. května

Všichni už přede mnou vše napsali , tohle je opravdu parádní fantasy . První díl seznámení kdo je kdo spousta postav , ale dá se v tom lehce z orientovat. Doufám , že autor udrží kvalitu i v následujícím dílu. Za mě plný počet hvězd od Prachmistru zatím to nejlepší co jsem četl . Tak že hurá na druhý díl a uvidíme. Doporučuji všem co nečetli doopravdy dobré.

Dragonian
25. dubna

Děj se teprve rozjíždí a my se seznamujeme s postavami. Některé vám k srdci přirostou hned a některé si oblíbíte časem. Tváří se jako klasická heroic fantasy, ale zvraty jsou nevyzpytatelné. Druhý díl už se na mě třese...

jitka7047
14. dubna

Začátek mi chvíli trval, než jsem se zacetla, zvláště pak pokud přejdete z pohádkové fantazy,kdy najednou zaznívá slovo jako letka a výbušniny a veškerý ty slova co se hodí sice do války, ale tak druhý světový, ne fantazy bitvy. Rozhodla jsem se to akceptovat a aknize se trochu otevrit a s vice strankama se pribeh nadherne rozvinul.
Pletichy me baví a tady si není člověk jistý nikým. A pokud se mluví o spiknutí,a to pořádným, tak to tak má byt!

tonysojka
24. března

Já se podepisuji pod komentář trudoše a už jsem vlítnul na druhý díl-Prozřetelnost ohně,mňam!

špulo
23. ledna

Veľmi sľubný začiatok trilógie. Epický, mierne drsný, dobrodružný a sympaticky temný. S hrdinami, na ktorých sa budete na konci znova tešiť. Občas dej mierne spomaľuje, ale má to svoj zmysel. Pobyt v kláštore sa väčšinou zaobíde bez vypätých akčných scén. Aj keď... Počkajte si na záver.

Knihomlok2015
24.12.2017

Jen tak dál, to je všechno, co k tomu můžu říct.
Jen tak dál.

Mazurek
25.11.2017

Skvělá knížka, i když se nečte nejjednodušeji.

Annieren
02.10.2017

Knížka mě velice mila překvapila. Pouze mě mrzelo, že Adare bylo věnováno tak málo kapitol v poměru s jejími bratry. Taky bych možná vytkla autorovi přílišné užívání jednoho plot device (tedy že za vším stojí magie), ale vlastně mi to ani tolik nevadilo a nepřekáželo. Jelikož už jsem u fantasy celkem náročná, jsem ráda, že se mi jednou zase dostalo do ruky něco, co mě bavilo.

HynekBee
26.09.2017

Strhující čtení, hned začnu číst pokračování!

Tombraider
31.08.2017

Působivě napsáno,chytlavé ale místy se člověk strácí ve spoutě informací.

trudoš
26.08.2017

Americký spisovatel Brian Staveley rozehrává komplexní drama v té nejlepší tradici epické fantasy. Nápaditostí sice Císařovy čepele nijak zásadně neohromí, zato syrovost vyprávění, pozvolná gradace a obratná práce s emocemi uhrane každého, kdo ocení kvalitní řemeslo. Tři dějové linie pak zaručují, že se pořád něco děje, takže vedle smrtících her vysoké politiky si užijeme i odvrácené strany armádního života, či trocha toho filozofování při výuce absence emocí.
Bohužel, první kniha trilogie Kronika Netesaného trůnu je jen předehrou k hlavnímu konfliktu. Převážnou část tedy tvoří představování ústředních hrdinů a broušení jejich charakterů. V tomhle ohledu je to lehce zdlouhavé, především proto, že u většiny scén čtenář tuší, jakým směrem mají vyústit. Přesto se autor neobává je obalit hromadou zbytečných slov. A tak konvenční příběh překvapí jen tím, že vlastně ničím nepřekvapí. Nicméně naděje stran dalších dílů jsou poměrně velké. Ještě by to totiž mohla být docela zábavná podívaná.

Anyv
12.08.2017

Musím říct, že jsem velmi mile překvapená. Dílo neobsahuje příliš mnoho magie a osudy hlavních postav jsou dokonce uvěřitelné. Nejvíc se mi líbila postava Valyna, jehož život je plný záhad a nevyzpytatelných situací. Jeho osud mě zajímal nejvíc a věřím, že mě v následující knize ještě hodně překvapí. Druhý v pořadí je Kaden, u kterého se může zdát, že život mnicha bude nudný, ale není tomu tak. A v poslední řadě je to Adare, které autor věnoval velmi málo kapitol, ale v poslední kapitole, bude čtenář velmi překvapen. Knihu doporučuji, velmi dobře se čte, autor všechna cizí slova vysvětlí a děj nabírá na intenzitě, takže vás navnadí na další pokračovaní Netesaného trůnu.

hojkas
04.08.2017

Hledáte další epickou fantasy ságu, která by zaplnila prázdné místo po té předchozí? Pak jste tu na správné adrese.
Kniha Císařovy čepele rozjíždí velice slibné poutavé dobrodružství, které důstojně konkuruje špičkám dnešní fantasy. Kapitoly nejsou rozvleklé, děj je svižný a plynulý, postavy povětšinou uvěřitelné a jejich chování pochopitelné (přiznám se, že mi zprvu nesedla Adare, nicméně Kaden a Valyn mi to více než vynahradili). Brian Staveley vytvořil dospělou fantasy postrádající naivnost i zázraky, zato však plnou akce a intrik, s nádechem starobylého světa podpírajícím vratkou rovnováhu říše.

Ailin
03.07.2017

Brian Staveley je nadaný autor, který svým stylem psaní dokáže čtenáře velice dobře vtáhnout do děje. Přes pár chyb, jako je občasná roztahanost textu a některé velmi předvídatelné okamžiky jsou Císařovy čepele skvělou knihou, která pohltí nejednoho fantasy nadšence. Celý příběh má velký potenciál, kterého doufám autor využije v dalším pokračování. Věřím, že svět Kadena, Valyna a Adare, si čtenáři zamilují pro jeho pestrost, originalitu a určitou dravost.

Lenka.Vílka
30.06.2017

Jak už bylo zmíněno, napsat něco bez spoileru je těžký. Docela mě překvapilo, že mě bavila kniha, v které se vlastně nic nestalo. "Nic nestalo" možná není přesné, protože celý první díl je vlastně jakýmsi pouhým úvodem do celého příběhu. A nutno dodat, že je to dobře napsaný úvod. Podle anotace jsem si původně představovala, že děj půjde trochu jinak, ale nakonec to i takhle bylo dobré. Tři hlavní hráči mi byli sympatičtí, přestože nejsem na pletichaření. Ztrácím se v něm, takže mi prostor každého z nich vyhovoval. Ve své podstatě jednoduchý příběh, který je tak dobře obalený, že se na další díl nejde netěšit. Jenom jsem se v pár momentech přistihla, že sice čtu, ale nevnímám. Ale to bylo jenom párkrát, což není taková hrůza.

stdriverlc
17.06.2017

Konečně jsem se dočkal tónů písně krve. No a vůbec nevadí, že od jiného autora. Pořádný hrdinský příběh. Hurá na pokračování.

Kakiko
11.06.2017

Pro mě jako čtenáře, který má až přehnaně náročné požadavky, je těžké najít knihu, která by mě bavila. A Císařovým čepelím se to povedlo, kniha mě chytla a nepustila. Je úžasně napsaná, příběh dokáže nadchnout, ačkoliv je někde předvídatelný, pokud se umíte správně zamyslet. Závěr nebyl úplně podle mých představ, připadalo mi to všechno až příliš snadné na to, kolika nepřátelům museli čelit.
Bavili mě osudy všech třech sourozenců. Adare byla nejslabší, ale závěr její příběhové linie byl skvělý. Dávám palec nahoru za inspiraci v buddhismu u Kadena. Valynova část byla drsná, krutá, ale z příběhu nakonec podle mě ta nejnapínavější.
Malé výtky tedy mám, ale z knih, které jsem se v poslední době pokoušela číst (a většinu z nich zavřela po pár stránkách, protože nešlo pokračovat), je tahle zaručeně nejlepší a mohu ji všem doporučit.

Aaron Lewis
24.02.2017

Všimla jsem si í v knihkupectví a říkám si... hmm... to nevypadá špatně, můžu zkusit. Takže knihu jsem si sehnala a přečetla první kapitolu a na měsíc číst přestala. Haha. Najednou se mi do ní vůbec nechtělo, ale nakonec jsem se do ní zase pustila a dočetla s chutí.

Nejvíc mě bavil Valyn (respektive jeho linie), pak Kedan, což mě docela překvapilo, protože tam to ze začátku vypadalo jako nuda. A nakonec se i Adare linka ukázala jako hodně zajímavá, i když tam byla nejméně. Chudák holka, nakonec je celkem fajn. Hned jak začala ta její poslední kapitola, tak jsem si říkala, néé to néé, a ono bohužel jóó.. ach jo... ale člověk nikdy neví:). Něco jsem čekala a něco mě vyloženě překvapilo, něco co jsem brala jako samozřejmost a myslela si, že to se určitě proto nestane, se stalo a naopak. Haha. Tak to mám ráda. Tan super, to je jasný, tam bude ještě celá historie:), Kaden, no nevím, jak ho to změní a Valyn se svou partou taky dobrý. Tak jdu na druhý díl:), ještě, že umím anglicky:) a pak zase dlouho nic no:).

A proč jim zase všem musí být 17? Ještě, že tam nejsou upíří a Pyrre se s nimi moc nepárala:D. Takže za mě dost dobré, ale já jsem tajně doufala, že to bude. Potřebovala jsem se zase konečně začíst:), takže děkuji Briane:).

Weezing
27.01.2017

Tato kniha mě velmi pozitivně překvapila. Popis knihy lehce navnadí, ale nenadchne. Protagonisté co trénují v nějakém klášteře/vojenské akademii je celkem časté klišé. Každopádně provedení je výborné. Do příběhu jsem se dostal celkem rychle, knihu jsem přečetl během několika dní a po dlouhé době jsem se mi znovu u nějaké knihy stalo, že jsem ji četl dlouho do noci a nechtělo se mi ji odložit.

Svět vypadá relativně propracovaně, každopádně v rámci této knihy z něj čtenář uvidí jen malou část. Zbytek světa je referován jen pár poznámkách různých postav roztroušených po knize. Příbeh je vyprávěn prostřednictvím tří postav (Kaden, Valyn a Adare). Nejméně prostoru je věnováno Adare a myslím si, že to bylo správné rozhodnutí, protože její kapitoly patřily k těm méně zajímavým. Naopak popis výcviku obou bratrů byl zajímavý a vyskytovalo se zde i hodně vedlejších postav, které jsem si oblíbil.

Je to velice čtivá kniha. Děj sám o sobě má celkem rychlé tempo a nikdy se zbytečně nevleče, Sem tam se vyskytují pasáže textu vysvětlující historii nebo mechaniky světa, ale jsou správně rozmístěné a dostatečně krátké, aby to nenarušovalo tempo vyprávění.

To neznamená, že kniha je bezchybná. Hlavně závěr knihy by si zasloužil trochu přepsat podle mého názoru. Vadilo mi v něm určité nelogické chování postav a absolutní neschopnost císařské gardy, což by měli být elitní vojáci. Také soud s knězem se mi moc nelíbil, ale popis proč by vyžadoval spoiler.

adela3429
25.01.2017

Prvních sto stran jsem si říkala, co na tom všichni vidí tak úžasného, ale pak se to neskutečně rozjelo. Rozhodně jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem v poslední době četla. :)

Aires
14.01.2017

Nejlepší kniha, kterou jsem za dlouhou dobu četla.
Opět se potvrdilo, že i když mám ráda YA fantasy a dystopie, mojí největší srdcovkou je pořádná fantasy :) A Císařovy čepele jsou skvělá kniha, která si zaslouží místo na poličce vedle Tolkiena a George R. Martina :)

kalache
19.12.2016

...čekání na další díl bude dlouhé...

Alex.Barunka
10.12.2016

Na úvod, co mě opravdu dokáže naštvat u dobré fantasy je absence mapy, zvlášť ve světě, který je rozsáhlý stejně jako tento. Mapu jsem postrádala snad v každé druhé kapitole, kdy se mluvilo o politický pletichách, historii či jen daném místu. A druhým velkým a asi i poslední mínusem jsou časté chyby v textu. Ptám se, jestli kniha vůbec prošla korekturou? Ale tohle není autorova chyba.

Samotný příběh se skládá ze tří dějových linek, pojednává o třech sourozencích, císařových dětech, kdy se každý musí potýkat se svými problémy. Máme tu Valyna, který se cvičí na jednoho z nejnebezpečnějších mužů v impériu, dědice netesaného trůnu Kadena, který se učí mnišskému umění a dceru Adare, která se musí potýkat s náboženským vzdorem. Jejich příběhy jsou skvěle propleteny a souvisejí spolu. Nechybí postupné odhalování tajemství, které gradačně ústí v samotném závěru. Akce, napětí, to vše je zaručené. Pár nesrovnalostí se sice najde, ale to snad v každé knize,

Navíc spisovatelský um autora je naprosto skvělý. Jde sice místy do podrobností, ale to jen knize dodává na kvalitě. Už teď se těším na pokračování.

Dragell
09.12.2016

Vynikající dobrodružná fantasy sledující osudy císařových dětí - válečníka, mnicha a ministryně.
Kniha plná akce a napětí vás chytne a nepustí. Jedna z mých výjimečných ponocovaček, protože jsem příběh prostě musela dočíst. Jedinou výtkou jsou bohužel chyby vyskytující se v textu, které vás občas vyruší od čtení.

Hoshi
09.12.2016

Dočetla jsem velmi zajímavý, spletitý příběh, ve kterém je více hrdinů a já nevím, kterému z nich mám přednostně fandit.
Prvních 100 stran jsem byla zmatená a nemohla jsem se do příběhu správně dostat. Pak nastala změna a já se od příběhu nemohla odtrhnout. Než jsem se nadála, dočítala jsem poslední stranu a teď jen čekat na pokračování a na to, jak se příběh bude vyvíjet dál.

N10Tikky
23.11.2016

Příjemné překvapení. A samozřejmě to nemá s G. R. R. Martinem ani s D. Hulickem nic společného. :)

Jde o první díl moderní heroic fantasy. Což znamená, že je děj hodně natahovaný. Máme více hrdinů, v tomto případě tři. Hlavní postavy mají své světlé i stinné stránky. A můžeme se těšit na další díly, aby z toho vydavatel a spisovatel vytřískali co nejvíc peněz. Kdyby aspoň Fantom Print měl ke čtenářům kousek slušnosti a nenechal nás na další díly, které jsou už napsané, čekat moc dlouho...

Takže, kolem a kolem, mimo toho, že je to dobře a čtivě napsané, není celkem o prvním dílu co napsat(bez spoilerů). Sotva se seznámíme se světem a protagonisty a už je konec.


Štítky

zrada

Autor a jeho další knihy

Brian Staveley

Brian Staveley
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených7x
v Přečtených122x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených23x
v Knihotéce91x
v Chystám se číst193x
v Chci si koupit49x
v dalších seznamech5x