Císařovy čepele

První kniha epické fantasy o intrikách a říši, pro příznivce George R. R. Martina a Douglase Hulicka. Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí… Císař byl zavražděn a ponechal císařství Annurian ve zmatku. Jeho potomci teď musí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252996/big_cisarovy-cepele-FwW-252996.jpg 4.5227

Kronika Netesaného trůnu 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Emperor's Blades, 2014

Kniha Císařovy čepele

Vknihách

Príbeh je rozprávaný v kapitolách,kde sa striedajú traja súrodenci,deti cisára Sanlituna, ktorý je zavraždený. Jeho dcéra je síce najstaršia,ale na trón dosadnúť nemôže. Tak ju otec menuje aspoň ministerkou financií a verí, že sa jej podarí odhaliť vraha, pretože na cisára už bolo spáchaných niekoľko atentátov. Adare ma bavila najmenej,no možno to bolo tým, že ako postava mala najmenej priestoru. Cítim, že sa v tejto postave skrýva veľký potenciál a dúfam, že ho Brian využije v ďalších častiach série. Tieto časti boli pretkané Adarinou nenávisťou, honbou za vrahom a slepou snahou odsúdiť ho na smrť…
Kaden, prostredné dieťa pokračovateľa rodu Malkeenianov,a budúci cisár je v horách na učení u mníchov. Našťastie v knihe sú aj vysvetlivky, pretože vo fantasy svete sú názvy, ktoré sa jednak ťažko vyslovujú a zároveň by sme u väčšiny len hádali ich význam. Kaden ma bavil v prvých kapitolách,kde sme sa len zoznamovali…Potom mi už pripadal ako taký trtko. Síce v závere mi padla sánka nad tým,ako sa zachoval a čo dokázal,ale veľmi v mojich očiach nestúpol. Tieto kapitoly ma príliš nebrali,ale…
Valyn-to bola láska od prvej zmienky. Ako jediné dieťa cisára nemal "planúce",ale tmavé oči,preto nemohol nastúpiť na trón. Okrem toho,na rozdiel od brata, ktorý žil s mníchmi,sestry, ktorá žila v luxuse paláca,sa Valyn takmer denne snažil o svoje prežitie. Mal sa totiž stať kettralom- bojovníkom,zabijakom,vojakom= kompletný vraždiaci balík. Napriek tomu bol citlivý,oddaný priateľom a neraz bol za svoj pôvod šikanovaný.
Valyn s Kadenom v závere vytvoria parádnu zápletku a Adare zistí niečo, čo jej "vrazí dýku do srdca"...
Ako celok je to naozaj skvelý príbeh a pokračovanie, verím,bude ešte lepšie.

AnoMANder
01.11.2021

Dobré a čtivé, poutavé fantasy. Zajímavé pasáže střídají ty "nudnější" (klášter), ale konec už se nese ve velkém tempu. Celý svět je vykreslen realisticky, postavy jsou zajímavé, není jich (zatím) zbytečně moc a nejsou jen striktně rozděleny na dobré a špatné. Čtenář si užije politických intrik, bojů, zvratů. Jen mohlo být více informací o historii impéria, jeho sousedech a přiložena mapa.
Naopak se líbil popis výcviku kettralů.
Kdyby to šlo dám 3,5 hvězdy.

24.07.2021

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Pokud máte rádi fantasy, tenhle titul by jste opravdu neměli minout. Na druhou stranu je třeba říct, že děj není moc zapamatovatelný.

Anette99
12.02.2021

První díl ukazuje, že Kronika Netesaného trůnu je další skvělou fantasy ságou. Pravda, začátek byl takový pomalejší, a trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala a začetla, ale pak se to rozjelo. Intriky napříč celou říší, nedá se věřit nikomu. A k tomu pestré vylíčení světa Annurského království. Jen doufám, že ve druhém díle bude větší prostor věnován i Adare.

whiolet
01.02.2021

Rozjezdovy první díl vůbec nebyl špatný, na druhou stranu knihu táhl hlavně Valyn a kettralove. Kaden a jeho život kolem mnichů mě moc nebavil, i když chápu, že jde o důležitou vsuvku. Adare tam nehrála zatím moc velkou roli, i když se díky ní dozvíme o největším překvapení v ději. Jinak je svět zajímavý, ale očekávala jsem trochu něco jiného.
Uvidíme co přinese pokračování.

PrincaListicka
05.10.2020

Pro začátek chci říci, že jsem už dlouho nečetla takhle obsáhlé fantasy. Svět, který nám je představen v Císařových čepelích je obrovský a komplexní, má neskutečně propracovaná pravidla.

Příběh vypráví o třech potomcích samotného Annurského císaře Sanlituna - jmenovitě o Kadenovi, Valynovi a Adare.
Kadena poslal otec do dalekých hor, aby se učil od Shinských mnichů. Valyna na vzdálených ostrovech trénují jako elitního zabijáka - kettrala. A Adare je, jako jediná ze sourozenců žijící v hlavním městě, přítomna vraždě jejich otce. Spolu s vraždou se však objevuje také spiknutí proti zbylým členům rodiny.

Co se týče Shinských mnichů, jejich teorie jsou tak propracované, že bych neměla ten nejmenší problém uvěřit, že takové náboženství je reálné. Výcvik i mise kettralů jsou naprosto originální. Věřte mi, o ničem takovém jste ještě nečetli.

První třetina knihy byla hodně o poznávání principů fungování světa a hlavních postav. V druhé třetině přichází první akce, a že jí teda není vůbec málo. No a ve třetí třetině jsem si už kousala nehty napětím. Dočkala jsem se několika zvratů, že kterých jsem měla husí kůži, a to už se mi u knihy dlouho nestalo.
Zatím mohu tuhle sérii jen a jen doporučit. Jsem z ní nadšená a doufám, že tomu tak bude i u dalších dílů. :)

Claudius
28.07.2020

Epická, velkolepá, a přesto v podstatě komorní fantasy. Většina děje se odehrává v uzavřeném prostředí - buď je to izolovaný ostrov, nebo ještě více izolovaný klášter. Protože nejenom Malazskou knihou je člověk živ, méně rozsáhlý a více přímočarý příběh byl velmi osvěžující. Navíc do hlavních dvou linií příjemně vstupuje linie hlavního města, která odhaluje rozsáhlejší hru na pozadí a přináší politiku, intriky a více informací o světě, kultuře a historii.
Brian Staveley píše velmi příjemně, poutavě a všechny tři linie jsou svým stylem a vyzněním originální. Jen tak dál.

Sali88
12.06.2020

Brian Staveley je autor, který se se čtenářem nemazlí a jen tak něčeho se nebojí. Od Císařových čepelí nečekejte fantasy romanťárnu, založenou na milostném trojúhelníku, na kterou můžete být zvyklí z YA fantasy. Autor nikam nechvátá, čtenář má dostatek času se zorientovat v postavách i veškerém dění, které se zpočátku může zdát náročné. Postav se v čepelích objevuje mnoho, ale každá má v příběhu svou roli, některé důležitější, než se může zdat. Autor se nezdráhá používat drsné i vulgárnější výrazy, díky kterým je ale celá fantasy uvěřitelnější. Celkově má Staveley skvělý styl psaní, citáty a přirovnání, která každý nevymyslí. Drsné scény, krev, intriky a zrada, autor si nebere servítky a jeho postavy to nemají lehké. Velkou roli hraje i božstvo, historie světa a bytosti, které se zde objevují by si mnozí nedokázali představit ani v nejhorších snech. Jediné, co bych vytkla, je chybějící mapa. Jinak jsem nadmíru spokojená. Pokud si chcete přečíst propracovanou, drsnější fantasy, se skvěle vykresleným světem i postavami, Císařovy čepele jsou pro vás to pravé. Za mě velké doporučení.