Císařovy čepele

První kniha epické fantasy o intrikách a říši, pro příznivce George R. R. Martina a Douglase Hulicka. Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí… Císař byl zavražděn a ponechal císařství Annurian ve zmatku. Jeho potomci teď musí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252996/cisarovy-cepele-FwW-252996.jpg 4.6141

Kronika Netesaného trůnu (1.)

The Emperor´s Blades (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Císařovy čepele

Tesset

Parádní fantasy, už se těším na další díly. Rozjezd takový pomalejší, spíše jen výcvik atd., ale to já mám strašně ráda, takže za mě super. Závěr napínavý a nepředvídatelný. Jsem hrozně ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

Ramiel

Kniha se rozbíhá velmi, velmi pomalu (asi prvních 350 stran)... Pořád jen výcvik a s tím spojené selhání a bolest v různých obměnách. Chvílemi je to až nudné. Postavy pro mě všechny stejně nesympatické. Jediná postava, co vypadá zajímavěji, je Tan. Vypadá to, že autor chce psát taky stovky stran jako G.R.R.Martin, a bohužel jako Martin tam má taky spoustu stran jen jako vycpávkové vaty.

frantisek6180

Kniha, kterou jsem málem v knihkupectví přehlédl, mě velice mile překvapila a nelze jí než doporučit každému, kdo má chuť sáhnout po méně profláklém autorovi dobré fantasy. Jediné co bych uvítal by bylo trochu více prostoru věnovanému Adare, ale tak třeba v dalších dílech :-)

PetraBery
28.12.2018

Skvělý první díl fantasy trilogie. Autor nás přivádí za třemi sourozenci, kteří se po vraždě svého otce císaře musí postarat o další chod celé říše. Kaden, Valyn i Adare každý po svém bojují nejen o svůj život, ale snaží se rozeznat, kdo je „ten“ dobrý a kdo zlý. Moc se těším, jaká bude jejich další cesta.

denniys
27.12.2018

Císařovy čepele jsou zajímavým soustem..místy ještě trochu neuzralé a nedochucené, nicméně chutnají :) uvidíme, zda jim budu moci v budoucnu s dalším dílem přidat hvězdičku..a s Písní krve je podobnost opravdu jen ve jméně hrdiny...a i jsem chvílemi pozorovala jakousi podobnost s Malazem, ale opět spíše jen jmény..
příběh má zajímavý hned prolog, bohužel se k němu autor v tomto díle nevrátí..a pak tu máme císařství zmítané spiknutím, 3 sourozence - každý s jinou schopností, k tomu kdysi zaniklou rasu a celkem zajímavý rozjezd nové série je na světě..s chutí se zakousnu do pokračování :)

wiwi
20.11.2018

Kaden, Valyn a Adare, tři císařské děti, tři různé osudy. Ráda bych více četla o Adare, ale třeba dostane prostor v dalším pokračování tohoto barvitého příběhu, který se četl takřka sám.

sel123
19.10.2018

Tak zatím jsem četl jen Císařovy čepele. Bohužel mne nenadchly. Přijde mi to psáno pro -náctileté (postavy jednají nelogicky, stále opakování již popsaného, dialogy často dosti hloupé ...). Na druhou stranu svět je vystavěn zajímavě a i zápletka upoutá. Přípomíná dost styl Goodkinda. Takže pokud se vám líbí asi oceníte i toto.

jmn7053
03.10.2018

Kniha má sice téměř 500 stránek, ale díky akčnímu a napínavému příběhu to uteče jako nic.
Svět je živě vylíčen, postavy jsou osobité a líbivé a nejednou jsem se nad řádky přihlouple usmívala. Bavilo mě to, neskutečně, přesně jak jsem čekala (a doufala). Moc se těším až se pustím do dalšího svazku a více prozkoumám tamější svět.

zrada

Brian Staveley