Prozřetelnost ohně

Spiknutí, které mělo zničit vládnoucí rod annurské říše, není ani zdaleka u konce. Adare poté, co odhalila identitu vraha svého otce, prchá z Paláce úsvitu. Hledá spojence, s nimiž by se mohla postavit převratu, který měl svrhnout její rodinu. Jen málokdo jí důvěřuje, avšak poté, co se jí – jak sama věří – dotkla bohyně Intarra, božská patronka říše, se k ní lidé začnou přidávat, aby jí pomohli získat zpět hlavní město. Armády se připravují na velký střet a hrozba barbarských hord přinutí rivaly sjednotit se proti společnému nepříteli. Valyn, odpadlík od nejelitnější bojové síly říše a Adarein bratr, se bez jejího vědomí spojil s útočícími kočovníky. Strašlivé volby, k nimž jsou oba přinuceni, by mohly vést k nevyhnutelné válce mezi nimi. Mezi Valynem a Adare se však ocitá jejich bratr Kaden, právoplatný dědic Netesaného trůnu, který s pomocí dvou podivných společníků pronikl do hlavního města Annuru. Jejich znalost tajné historie, která stojí za těmito událostmi, by mohla Annur zachránit, nebo také zničit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331500/prozretelnost-ohne-sEb-331500.jpg 4.3141

Kronika Netesaného trůnu 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Providence of Fire, 2015

Kniha Prozřetelnost ohně

Claudius

(+ SPOILER) Velké zklamání. Mám z toho pocit, že autor po odevzdání perfektního prvního dílu dostal od nakladatele zadáno, aby další díl dopsal do jednoho roku pro lepší prodeje. Autor tedy věděl, kam chce postavy dostat, ale výsledné provedení není moc dobré.
Všechny postavy bezdůvodně nevěří těm, kterým by logicky věřit měly, a naopak zcela nelogicky a bez otázek důvěřují těm nejvíce podezřelým. Kaden se pochybně snaží o jakousi republiku a opomíjí asi tisíc věcí, které by na tom nejspíše nefungovaly. Skvělá linie Adare plná intrik, machinací a politiky zcela ztratí své kouzlo poté, co princezna uteče z Paláce úsvitu. Důležité momenty jsou poměrně rychle přeskočené - zejména celé to Adařino získávání armády a budování důvěry mezi Syny plamene. Důsledky toho, že je poznamenána bohyní, a že je zjizvená, taky vyzní tak nějak do ztracena.
Po výborném prvním díle tento působí nedomyšleně, nedoladěně a prostě to není ono. Třetí díl je prý lepší, tak snad.

Karolína2425

Skvělé pokračování!
Zas tu byl krásný styl psaní, mantry a přísloví, které jsem si opravdu užívala. Je tu ale mnohem víc politikaření než v Císařových čelelích, celá zápletka na tom vpodstatě stojí. Taky se tu sekají hlavy, dost hlav, ale je to spíš o intrikování a politice. Ale i přes to je tu zajímavá a akční zápletka. Posledních padesát stran jsem se nestačila divit. Mohu jen doporučit.

protokol

o niečo horšie ako prvi diel sice drsnejší slovník ale dej to nevilepšilo no toto bolo dost nudnejšie a úplne mám odpor ktej retardovanej princeznej .

luculi

Pro milovníky fantasy pěkná výpravná četba, je trošku delší a určitě to není adrenalinová jízda, nicméně po obsahové stránce rozhodně dobře napsané.

Alvari
31.10.2019

I když jsem se se čtením druhého dílu hrozně loudal, nebylo to vinou obsahu (alespoň mi to tak nepřišlo). Prozřetelnost ohně mě bavila víc než díl první, i když bych asi našel nějaké to místo, které jednotlivou linii (možná i zbytečně) přibrzdilo ve svém průběhu. Líbil se mi fakt, že příběh nebyl zcela předvídatelný, a že už začínám přicházet na chuť i Kadenovi. =) Naopak na nervy mi ke konci trošku lezl Valyn.

denniys
31.10.2019

První díl příběhu jsem četla před rokem a půl, přesto nebyl problém se zorientovat a propadnout závislosti na této knize. Velmi čtivý příběh tří sourozenců, jejichž postavy se neustále vyvíjejí a vy jim fandíte, přece jen chtějí to samé, ačkoliv jdou každý jinou cestou. A právě jejich rozdílné cesty jsou plusem knihy. Ke slovu se také více dostávají vedlejší postavy, což se ukáže jako velmi dobrý tah.. Kniha překypuje intrikami a pletichami, stejně tak láskou a přátelstvím na pozadí bitek, válek a bojů..opravdu se těším na další díl a přidávám hvězdičku ;)

kaffa
04.09.2019

druhý díl se mi zdál lepší, čtivější i méně upovídaný.... děj se vyvinul do zajímavého příběhu a dává tušit, že závěrečný díl bude asi masakr :-) pro mě celkem nepředvídatelné pokračování, ale přiznám se, že kdyby byla kniha o pár stran kratší, nezlobila bych se....

Ben Nevis
22.08.2019

Kupodivu mě druhý díl bavil více, protože některé děje byly nepředvídané, formovaly se nepravděpodobné aliance a autor se nebojí zredukovat postavy, i když se drží stále dost při zdi.
Akorát nevím, jestli je moudré motat do příběhu osoby žijící tisíce let, bohy apod. Stejně se vesměs od normálních smrtelníků neliší.

Diamantový trůn
Diamantový trůn