vinebitch vinebitch komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Jelikož tohle je první díl série, nešla jsem do knihy s velkými nadějemi. Kniha mě ale i tak zaujala, i když jsem si zpočátku musela zvyknou po dlouhé době na ich formu :) Je sice pravda, že mi občas děj nedával smysl, ale vynahradila to Jude, která se mi zalíbila tím, že je v morálně neutrální zóně - není ani dobrá, ani špatná. V nějakých scénkách jsem se cítila vyloženě nepříjemně (hlavně první scénky s Cardanem), ale všechno se pak trochu vylepšilo. Dokonce se objevilo docela hodně krve, což jsem upřímně od téhle knížky moc nečekala :D

26.04.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Neskutečně nádherné a propracované finále. Série se četla snadno a poslední díl byl plný zvratů a akce, že mě až totálně odrovnal zvrat na úplném konci knihy. Zamilovala jsem si schopnosti Adriana a jeho týmu a strašně jsem fandila Nově. Dlouho budu na naše hrdiny vzpomínat :) Velmi doporučuji

22.04.2021 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

V druhém dílu se toho odehrálo docela hodně, a ke konci už jsem začínala být nervózní, že všechno praskne, ale autorka si všechno napětí nechala do posledního dílu, na který jsem se hned vrhla. Děj byl svižný a romantická linka se mi moc líbí! A ten konec mi přišel docela roztomilý (i když asi neměl :D). Každopádně se mi zalíbil Wonder, a nové prostředí v centrále :)

19.04.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle byla za mě úplná pecka. Líbí se mi prostředí ve kterém se Renegáti vyskytují, přijde mi to stejné jako naše 21. století, akorát že tam mají lidé super schopnosti, tzv. Výjimeční. A bojové scénky jsem si dost užila! Je pravda, že v tomhle dílu jsme se se vším zatím seznamovali, takže tady moc té akce nebylo, ale v druhém dílu se to prý dost rozjede, na což se hodně těším :)

15.04.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Normálně sáhnu po více fantasy knížkách, ale to tajemno a styl psaní mě přesvědčilo si tuhle duologii zamilovat. Líbily se mi zvraty, až jsem se sama sebe ptala, jak se mi to podařilo přehlédnout. Hlavně poslední kapitoly se odebrali jiným směrem než jsem čekala. Kaz mi hodně svým myšlením připomínal Sherlocka, a jelikož toho miluju, přirozeně jsem si ho zamilovala taky :)

08.04.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Díky hodnocení jsem se do pustila do knihy, a díky zvědavosti se rozhodně vrhnu i do druhé! Všechny postavy jsem si oblíbila, nejvíce Kaze a Jespera, a i když jsem se ze začátku docela ztrácela (hodně jmen + moje 1. kniha od autorky), musím říct, že v moment kdy se šestka dala dohromady, mě děj vtáhl. Jedničku strhávám za začátek - ale jinak vřele doporučuji.

31.03.2021 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Moje první kniha od autora a musím říct, že se mi hned ze začátku zalíbila. Všechny postavy mi tak nějak sedly, kromě tedy pár kapitol s Vivennou. A ten konec! Z posledních sto stránek jsem byla jak na drátkách a všechno se stalo neskutečně rychle. Doporučuji.

25.03.2021 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Dlouho jsem přemýšlela, jaké hodnocení knize dát, pak jsem se tedy rozhodla takhle. Nevím proč, kniha se mi zdála průměrná, asi jsem čekala jinačí děj podle anotace - což není nic špatného, někomu to může sednout dobře, mě zas tolik ne :) Dost mě překvapilo, že se děj knihy zdánlivě netočil pouze okolo Hanny, ale více okolo Jaye.
Konec se mi vcelku líbil; ze začátku jsem tak nějak nevěděla, k čemu se vlastně schyluje, ale nakonec se mi však zdál povedený :)

05.03.2021 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Velmi povedená kniha. Kapitoly byly svižné, stránky mi přímo svištěly mezi rukama :) Příběh mě zaujal skoro hned, každá postava mi přišla dobře propracovaná. Jsem ráda, že jsem z knihy dozvěděla něco nového.

02.03.2021 5 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Argh! Tohle byla tak moc roztomilá série! Ani se mi nechce věřit že mě tak chytla. Všechno bylo skvělé; začátek hezky pomalu okusoval to, co se vlastně bude moci odehrát v moment, kdy se Suze odebere do minulosti. A ten konec! Upřímně mě to dojalo :)

26.02.2021 5 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Děj nebyl zpočátku nějak moc akční, až ke konci. Nevadilo mi to, ale mohlo se toho dít víc. Každopádně se mi líbí, že se to všechno hezky pomalu táhne k finále - pořád si lámu hlavu s tím, jak to se Suze a Jesseem vlastně dopadne; už mám nějaký návrh tak uvidím, jestli jsem to uhádla dobře :)

25.02.2021 4 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Konečně! Tohle bylo to, na co jsem celé předchozí díly čekala. Děj se o hodně posunul a já se nebojím říct, že tohle byl zatím nejlepší díl.

24.02.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Vskutku zvláštní zápletka, ale četlo se to svižně, zvlášť scénky s Jesseem, a návštěva Giny děj alespoň o trošku okořenila. Sice mi přišlo, že dávat bříšáky Michaelovi se k němu moc nehodí, ale ono to s ním nakonec nějak dopadlo :)

21.02.2021 4 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Druhý díl mi přišel mnohem lepší a propracovanější. Autorka se asi dost poučila. Několikrát jsem se i nad knížkou zasmála, což u mě není moc obvyklé. Jsem zvědavá, co se vyvine se Suze a Jesseem :)

20.02.2021 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Tohle je tak ztřeštěná knížka, že se mi nějak dostala pod kůži :D Rozhodně nepatří k těm komplexním, ale NĚCO na ní mě donutilo vrhnout se i do dalších dílů. Není to ale pro všechny, to musím přiznat.

19.02.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

PERFEKTNÍ! Od autorky jsem přečetla sérii Skleněný trůn a na to, že tohle je první díl série mi rozhodně přišel lepší než první díl Skleněného trůnu. Postavy mi přišly sympatické, zamilovala jsem si Lehabu. Jediné co bych tomu vytkla by asi bylo to, že byl začátek docela natahovaný - ano pořád se něco dělo, ale bylo to rozprostřeno do mnoha kapitol, ale co už :) Každopádně jsem knihu v poslední čtvrtině nemohla odložit a prostě jsem ji musela dočíst. Neskutečný konec. Moc mě zajímá, čím bude pokračovat druhý díl.
A moc se mi líbil Easter egg ze Skleněného trůnu :)

18.02.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER - trochu)
Neuvěřitelný konec... skoro až nenacházím slova, abych to popsala. První třetina knihy se odehrávala v dost ponurém světle. A i když mě délka knihy zaskočila, stránky mi naštěstí klouzaly pod rukou jako vítr. Docela mě zarazilo, že autorka ke konci nezmínila, co bude Dorian po válce vlastně dělat - nebo alespoň ne v tom smyslu, jak jsem očekávala. I tak jsem neskutečně ráda, že jsem si sérii nakonec rozhodla přečíst a ještě dlouho na ní budu vzpomínat. Moc se těším, až se vrhnu na knihu Rod země a krve a myslím si, že mě autorka nezklame :)

01.02.2021 5 z 5

Filmová série se stala podstatnou částí mého dětství a já se konečně rozhodla, že dám šanci i knížkám. Autorka mě nezklamala, některé scénky byly jiné, než z filmu a dost mě udivilo, že se psaný Harry trošičku liší od toho filmového. Ne však zásadně. Kniha mě příjemně překvapila :)

21.01.2021 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Páni, tenhle díl jsem si nečekaně oblíbila. Líbila se mi místa a prostředí, kde se tahle kniha odehrávala. Taky mi přišly sympatické nové postavy (až na pár výjimek) a i když to nebylo tak akční jako předchozí díl, i tak mi přišel, že se toho odehrálo mnoho důležitého. Skoro se až bojím pustit se do posledního dílu, ale moje zvědavost mi nedá :D

20.01.2021 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

...tak tohle byla jízda. Tenhle díl mě jako zatím žádný z předchozích dílů zasáhl hluboko do srdce. A dost to bolí - fakt. Konec mě překvapil a nepřestával až do poslední stránky. Tenhle díl jsem přečetla skoro jedním dechem a nejsem si jistá, jestli jsem psychicky připravená na další - ale na druhou stranu potřebuji vědět, co se stane, takže jdu hned na šestý díl.

14.01.2021 5 z 5