vinebitch vinebitch komentáře u knih

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Konečně jsme se dočkali čtvrtého dílu a ja bych nemohla byt šťastnější. Poslední díl se velmi povedl a i když mě nějaké scénky naštvali nebo rozesmutněly, pět hvězdiček si to rozhodně zaslouží. Ale mohlo to být o trochu kratší :)

30.10.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka. Druhý díl mi nikdy nepřipadal zajímavý, tedy alespoň co se týče filmů - ale knížka mě bavila mnohem víc. Objevily se tam pro mě nějaké novinky, které ve filmu nebyly, a možná proto mi to přišlo zajímavější. Už se těším na třetí díl :)

21.10.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já si knížku užila - dobře se to čte, má to málo stran. Dokonce už jsem věděla co očekávat, jelikož jsem už viděla seriál - tak jsem si řekla, že si musím přečíst i sérii. Alina mi je sympatická a Mala jsem si taky oblíbila. O Darklingovi se radši ani nebudu zmiňovat :D

20.10.2021 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Tenhle díl mě opravdu bavil a za mě byl snad nejlepší - Percy mi přijde vyspělejší, což je dobré, předtím mi vadil jeho docela nízký věk, ale už jsem si zvykla :D Knížka obsahovala všechno, co jsem od ní očekávala a jsem zvědavá na další dobrodružství.

30.09.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Super knížka na rozečtení - bavila mě snad každá kapitola. Nevím čím to je, ale autorka mi prostě upřímně sedla, a způsob jejího psaní mě opravdu baví číst. Zasmála jsem se, červenala i přemýšlela, což je pro mě indikátor dobré knihy. Všem doporučuji!

21.09.2021 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

(SPOILER) Druhá knížka mě bavila stejně jako jednička, objevilo se zde méně klišé, za což jsem vděčná a líbí se mi nová postava Tyson. Bála jsem se o Grovera ve svatebních šatech a konec mě mile překvapil. Zajímá mě, co se stane s Percym a Thalií. Tahle série mě opravdu začíná bavit :)

09.08.2021 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Velmi čtivě napsané - tohle jsem si celou dobu při čtení říkala. Vyskytuje se tam mnoho z řecké mytologie, což je něco, co mě opravdu baví. A navíc je to zasazeno do moderní doby? Super! Občas jsem tam narazila na nějaké to klišé, ale celkově mě děj upoutal. Jediné, co je mi proti srsti, je tak nízký věk Percyho, ale nějak to přežiju :)

03.08.2021 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Skvělý poslední díl, který jsem si opravdu užila. I když jsem byla trošku smutná z konce prvního dílu, tenhle děj mi to zcela vynahradil. Dělo se toho víc, odpovědí na otázky bylo hodně a autorka krásně zpracovala jednotlivé postavy. Magické schopnosti prostě miluju a tahle série mi je poskytla. Lazlo je neskutečně milý, Sarai jsem si zamilovala a spolu tvoří krásný pár. A Ruby je se svými poznámkami úplně skvělá.

01.08.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Dobrý příběh, Bailey mi sedla, což je důležité. Zaujala mě hlavně atmosféra knížky - slunce, surf... to je perfektní :) Porter neměl chybu a jsem ráda, že se všechno nemotalo jenom kolem pubertálních lásek. Obálka se mi moc líbí, spolu se stylem psaní (jsou tam i nějaké peprnější scény, které jsem si užila :D) a já můžu jen doporučit.

24.07.2021 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Ze začátku mi Gia moc nesedla a já se bála, že i přes docela vysoké hodnocení, budu z příběhu zklamaná. Ale pak někde v druhé třetině knihy mi došlo, že to byl autorčin záměr. Čtení jsem si užívala, není to nic komplexního s miliony postav - prostě milá knížka, perfektní k vodě na dvě, možná i jenom jedno odpoledne :) Za mě ale pořád o malinko vede Po tvém boku :)

18.07.2021 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Do knížky mě přemluvily recenze, hlavně ty o stylu psaní autorky a musím říct, že se mi představy o skvělém světě v knížce rozhodně naplnily :) Líbil se mi náhled na Lazlův a Sarainin život, a vůbec jsem netušila, že se všechno ubere takovým směrem, jakým se to vydalo. Neskutečně jsem si zamilovala Lazlovy sny a Calixtinu svéráznost. Na konci mi ukáplo pár slz a já se hned musím vrhnout na další díl!

13.07.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tak tenhle příběh se mi opravdu líbil. Miluju fantasy a málokdy se stává, že je knížka samostatná a ne na pokračování. Stránky se otáčely skoro samy a zápletka mi vcelku sedla. Vztahy mezi hrdiny mi přišli dobře provedené a ten zajímavý svět mě nadchl. Některé věci mi zůstaly záhadou, ale když to vezmu kolem a kolem - na 440 stránkovou stand-alone se toto opravdu povedlo.

06.07.2021 5 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Knížka měla strašně rychlý spád, občas mi to připadalo jako kdyby to byl příběh na Wattpadu, ale každopádně to byla docela pohodové čtení. Docela mě i překvapil vztah Mori s jejím otcem, to jsem rozhodně nečekala. Kdo chce něco, u čeho nebude muset přemýšlet, tak doporučuji.

29.06.2021 3 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

(SPOILER) Každopádně byl pro mě tento díl asi nejméně záživný a celá série by mohla být trilogie, (místo tetralogie), ale co už. Vím, že tahle knížka nás měla nalákat na poslední díl (který zde taky zrecenzuji, pro ty kteří si ho chtějí přečíst, bez spoilerů), a i přesto že první dvě třetiny se pořád tak nějak něco dělo, docela jsem se do čtení nutila. Ale posledních 150 stránek to zachránilo a já se vrhla do poslední knihy. Okamžitě mě zaujala, více než třetí, bylo tam více pohledů, víc romantiky a víc důležitých momentů. Hlavně od třetí části se děj velice rozběhl a i když mě určité části namíchly a rozbrečeli, musím dát knize 5 hvězdiček. Za mě to poslední díl docela zachránil a pokud se na to cítíte, prosím, přečtěte si jej, je strašně krásně napsaný.

25.06.2021 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Za mě byl druhý díl snad lepší než ten první, zaujala mě i Helena, která dostala i svoje vlastní kapitoly a pomohla nám tak nahlédnout na příběh z trošku jiného pohledu. Knížku jsem četla v angličtině, a strašně mě překvapilo, jak lehce ale krásně zpracovaná byla - moc se mi líbily slovní spojení a různé věty opravdu nutily člověka trošku se zamyslet. Děj byl uprostřed trošku táhlý, ale to je snad vždycky :) Konec mě strašně překvapil a zajímá mě co se stane ve třetí knížce.

29.05.2021 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Když jsem se konečně dostala k téhle sérii, už jsem tak nějak věděla do čeho se pouštím. Impérium, lidé rozdělení do různých rodů, nevraživost a smrt na každém rohu - a jsem moc ráda že se moje očekávání naplnila. Děj je hezky psaný, je tam i pár zvratů. Objevuje se tam také násilí a krev, což asi někoho může odradit, ale mě to strašně baví a naopak je to dobře - vím teď, že se autorka vůbec nebojí ublížit hlavním postavám. Vzhůru do druhého dílu!

18.05.2021 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

(SPOILER) Tak tohle bylo tak nádherné finále, že vůbec netuším, proč jsem ho před půl rokem vůbec odložila. Děj měl akci, dobré dialogy a nové místa. A ta romantická linka! Musím říct, že ta se mi opravdu zaryla do srdíčka - Paul a Marguerite jsou spolu strašně krásní a roztomilí. :)

11.05.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Poslední díl byl pro mě ten nejzáživnější. I když jsme se s Jude na mnohém neshodly, i když mi přišlo, že konec se stal až nějak moc rychle - stále musím uznat, že jsem si to vlastně docela užila. Rozhodně na hodnocení přidává hodnotu grafické zpracování knihy, protože... no tak, ta mapa je prostě krásná. Vesměs se všechno vyjasnilo a tohle je za mě uspokojivé finále:)

06.05.2021 4 z 5

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

Milá knížka, rychlý spád - co se dá čekat od knihy určené pro mladší publikum. Artur mi lezl na nervy, ale aspoň jsem se něco naučila :) tři hvězdy dávám hlavně za ilustrace, které se mi moc líbily.

03.05.2021 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

(SPOILER) Druhý díl se mi zdál lepší, ale asi pouze z důvodu, že jsem už obeznámená se světem. Přišlo mi, že si autorka všechny zajímavé momentky nechala až na konec, což mi přišla jako hrozná škoda. Jistě, občas se něco stalo i uprostřed, ale obávám se, že tahle kniha opravdu sloužila jen jako výplň. Ale líbí se mi, že jsme se o něco posunuli co se týče vztahů. Uvědomila jsem si, že absolutně nemůžu vystát Taryn a Locka. Vivi se mohla objevit vícekrát, stejně jako Puma. No, uvidím co se stane v posledním dílu.

03.05.2021 4 z 5