Devátá stezka

Devátá stezka https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5828/bmid_devata-stezka-uqi-5828.jpg 4 646 49

Mediátor série

Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem mediáotrů, lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální holka, která touží po docela obyčejných věcech: aby byla ve škole oblíbená, aby kvůli ní maminka nemusela brečet do polštáře, aby ji konečně někdo políbil. Zdá se, že řízek Tad Beaumont, se kterým se Suze seznámí na večírku, by mohl být žhavým kandidátem na roli učitele líbání. Jenomže vzápětí se v Suzeině ložnici objeví zoufalá mrtvá žena, která potřebuje doručit podivné poselství jeho otci. A když Suzeina přítelkyně Cee Cee zkusí dotyčného "projet" internetovým vyhledávačem, zjistí, že bohatý podnikatel Beaumont měl podezřele dobré důvody přát si smrt několika lidí, kteří v minulosti beze stopy zmizeli... Tadova otce ovšem Suzeina schopnost komunikovat se zesnulými fascinuje. Zdá se, že se při touze navázat kontakty se svými oběťmi nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Ninth Key , 2001

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

opět skvěle...

Hakate
06.08.2022 5 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

denniys
04.06.2022 1 z 5

Nechápu vysoké hodnocení této knihy.. celou první třetinu příběhu nám autorka neustále připomíná události prvního dílu a zbytek stojí za starou bačkoru, zvládla jsem to jen díky přeskakování řádků, což nesnáším.. tuto séri prostě nezvádnu přečíst - i přes silnou obsesi, kdy mi trhá žíly nechat nějakou sérii nedočtenou..

Luigi1
22.08.2021 5 z 5

Líbilo se,že v této knize je i duchařina kterou zbožňuji.Trochu mě zarazilo,že je zde krapek detektivky,kterou nemusím,ale vůbec to neubbralo na pěkném počteníčku.

Damonka18
15.07.2021 4 z 5

Krásná knížka, příběh se dobře vyvíjí. Škoda, že autorka na začátku dost opakuje děj z první knihy. Stále je kniha vtipná a poutavá. Určitě by se líbila více mladším čtenářům, ale i já v nacházím kouzlo.

magdalene7
07.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Děj se vyvíjí dobře, ale na začátku mi strašně vadilo jak se opakoval děj z předchozího dílu... jako ono se tam toho moc nestalo, nemusíme si to nějak usilovně připomínat - ale to je jenom drobnost. A to jak měla Suze zase jiného "kluka" a zase znova pak musel odejít, mi už přišlo trochu vynucený, i když chápu, že nemůže hned skončit s Jessem.

Adris
14.05.2021 4 z 5

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

wiana82
09.04.2021 4 z 5

Sotva člověk začne číst, už kniha pomalu končí. Takový jsem měla pocit u prvního dílu, tak i teď. Rozhodně nejsem cílová skupina, ale baví mě to. Rozhodně sérii dočtu.

vinebitch
20.02.2021 4 z 5

Druhý díl mi přišel mnohem lepší a propracovanější. Autorka se asi dost poučila. Několikrát jsem se i nad knížkou zasmála, což u mě není moc obvyklé. Jsem zvědavá, co se vyvine se Suze a Jesseem :)

knihomolkajanca
10.01.2021 4 z 5

Tuto sérii už jsem před léty jednou četla, takže se mi sem tam vybavuje něco z děje. I po tolika letech mě ale kniha baví. Děj není nijak složitý, ale to vlastně vůbec nevadí, protože kniha je tak čtivá, že se ani nenadějete a jste na konci. Nechybí vtip, akce v podstatě od začátku do konce. No a kapka romantiky. Sice vím, jak celá série dopadne, i tak se ale vždy těším, až se objeví Jesse, protože ten je prostě nej. Knihu jsem zhltla za dopoledne, takže se vrhám ještě na další díl.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

nikiss76
06.10.2020 3 z 5

Kniha je čtivá, ale stále se nemohu zbavit dojmu, že hlavní hrdinka si hraje až příliš na něco extra. Věřím tomu, že kdyby mi bylo 15, tak jsem z autorčiných knih nadšená.

Jarka_rybář
30.09.2020

Opět pěkný díl. Jen Tada nemohu vystát.

JointlieKat94
17.09.2020 5 z 5

Jo, tak tenhle díl se mi líbil o chlup víc, než ten první. :)

Suzie (jasně že jí takhle smí říkat jen mamka) se docela rozjíždí, je vtipná a akční a rozhodně zvládá všechno sama (ha ha) a nikoho nepotřebuje. Tenhle díl byl fakt napínavej, nějak jsem nebyla schopna odložit knihu ani na chvilku. :)

Jen bych sakra udělala spoustu věcí jinak, no ale, taky už mi není šestnáct.. :D

Jdu na další díl. :)

AniDi
02.02.2020 4 z 5

Velmi rychle přečteno, jsem zvědavá na další díl.

mStationka
15.12.2018 4 z 5

Druhý díl se vyvíjel stejně dobře jako ten první, tak snad to bude i tak nadále.

kjama
02.07.2018 3 z 5

Opět ta holka bez mozku, co si myslí, že nemůže umřít. Všimli jste si snad, že by měla nějaké super schopnosti? Naštěstí se v začátku opakovaly informace z prvního dílu a tak to šlo velmi rychle přeskočit.

Ydisara
21.06.2018 2 z 5

Tad Beaumont - pocta Stephenu Kingovi?

Ailee
17.11.2017 5 z 5

Na začátku mě štvalo příliš dlouhé popisování věcí z minulosti, které jsem se dozvěděla už v prvním díle, ale když se autorka po několika stránách vrhla do "aktuálního" děje kolem mediátorky Sue, nemohla jsem si stěžovat. Ač je knížká útlá, má dvěstě stran, které utíkají pod rukama jako zrychlený film. Čtenář se ani nestihne rozkoukat a už je na konci. Čte se opravdu velice rychle. I když jsem knihu četla před několika lety minimálně dvakrát, nenudila jsem se ani tentokrát. Mediátor prostě vede:-)

~.Lucy.~
30.03.2017 3 z 5

Jsem vysloveně smutná, že jsem tuhle sérii neobjevila už někdy na základce, určitě bych ji ocenila mnohonásobně. Přes to všechno, mi ale dokáže udělat radost i teď. Malá oddychovka, co potěší jak po cestě do školy, tak o volných víkendech. Většinou nesnáším, když jsou knihy psané takovým tím pražáckým stylem, nebo "puberťáckou mluvou", ale tohle je snad první kniha takhle psaná, kde mi to nebije do očí a dokážu ji s klidným srdcem přečíst. Asi se ze mě už holt stává řízek.