Devátá stezka

Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem mediáotrů, lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální holka, která touží po docela obyčejných věcech: aby byla ve škole oblíbená, aby kvůli ní maminka nemusela brečet do polštáře, aby ji konečně někdo políbil. Zdá se, že řízek Tad Beaumont, se kterým se Suze seznámí na večírku, by mohl být žhavým kandidátem na roli učitele líbání. Jenomže vzápětí se v Suzeině ložnici objeví zoufalá mrtvá žena, která potřebuje doručit podivné poselství jeho otci. A když Suzeina přítelkyně Cee Cee zkusí dotyčného "projet" internetovým vyhledávačem, zjistí, že bohatý podnikatel Beaumont měl podezřele dobré důvody přát si smrt několika lidí, kteří v minulosti beze stopy zmizeli... Tadova otce ovšem Suzeina schopnost komunikovat se zesnulými fascinuje. Zdá se, že se při touze navázat kontakty se svými oběťmi nezastaví před ničím......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5828/big_devata-stezka-uqi-5828.jpg 4.3620

Mediátor 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Ninth Key, 2001

Kniha Devátá stezka

Hakate

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

denniys

Nechápu vysoké hodnocení této knihy.. celou první třetinu příběhu nám autorka neustále připomíná události prvního dílu a zbytek stojí za starou bačkoru, zvládla jsem to jen díky přeskakování řádků, což nesnáším.. tuto séri prostě nezvádnu přečíst - i přes silnou obsesi, kdy mi trhá žíly nechat nějakou sérii nedočtenou..

Luigi1
22.08.2021

Líbilo se,že v této knize je i duchařina kterou zbožňuji.Trochu mě zarazilo,že je zde krapek detektivky,kterou nemusím,ale vůbec to neubbralo na pěkném počteníčku.

Damonka18
15.07.2021

Krásná knížka, příběh se dobře vyvíjí. Škoda, že autorka na začátku dost opakuje děj z první knihy. Stále je kniha vtipná a poutavá. Určitě by se líbila více mladším čtenářům, ale i já v nacházím kouzlo.

magdalene7
07.06.2021

(+ SPOILER) Děj se vyvíjí dobře, ale na začátku mi strašně vadilo jak se opakoval děj z předchozího dílu... jako ono se tam toho moc nestalo, nemusíme si to nějak usilovně připomínat - ale to je jenom drobnost. A to jak měla Suze zase jiného "kluka" a zase znova pak musel odejít, mi už přišlo trochu vynucený, i když chápu, že nemůže hned skončit s Jessem.

Adris
14.05.2021

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

wiana82
09.04.2021

Sotva člověk začne číst, už kniha pomalu končí. Takový jsem měla pocit u prvního dílu, tak i teď. Rozhodně nejsem cílová skupina, ale baví mě to. Rozhodně sérii dočtu.

vinebitch
20.02.2021

Druhý díl mi přišel mnohem lepší a propracovanější. Autorka se asi dost poučila. Několikrát jsem se i nad knížkou zasmála, což u mě není moc obvyklé. Jsem zvědavá, co se vyvine se Suze a Jesseem :)