Devátá stezka

Devátá stezka https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5828/bmid_devata-stezka-uqi-5828.jpg 4 646 49

Mediátor série

Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem mediáotrů, lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální holka, která touží po docela obyčejných věcech: aby byla ve škole oblíbená, aby kvůli ní maminka nemusela brečet do polštáře, aby ji konečně někdo políbil. Zdá se, že řízek Tad Beaumont, se kterým se Suze seznámí na večírku, by mohl být žhavým kandidátem na roli učitele líbání. Jenomže vzápětí se v Suzeině ložnici objeví zoufalá mrtvá žena, která potřebuje doručit podivné poselství jeho otci. A když Suzeina přítelkyně Cee Cee zkusí dotyčného "projet" internetovým vyhledávačem, zjistí, že bohatý podnikatel Beaumont měl podezřele dobré důvody přát si smrt několika lidí, kteří v minulosti beze stopy zmizeli... Tadova otce ovšem Suzeina schopnost komunikovat se zesnulými fascinuje. Zdá se, že se při touze navázat kontakty se svými oběťmi nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Ninth Key , 2001

Klarsik3
26.01.2017 4 z 5

Opravdu mě baví forma kterou je kniha psaná.. Dost se nasměju a zaroveň sem napnutá co dalšího mě čeká :) Také se mi zamlouvá že se autorka při psaní vrací zpět k původní knize nemusím se bát že bych něco z předchozí zapomněla :)

Aires
19.11.2016 5 z 5

Jednoduše perfektní, vtipné, napínavé. :) Susannah vážně není žádné ořezávátko, skvělými hláškami nešetří a k tomu Jesse...Co víc si přát :)

BarkaS
07.11.2016 4 z 5

Žádnej zázrak, ale je to vtipné, je to čtivé. Doporučuju.

Arianne
01.09.2016 4 z 5

Líbí se mi, jak se to čte rychle... půjdu na další díl, čte se to jako pohádka, jen trochu akčnější, je to prima

PeM
05.08.2016 5 z 5

o druhém díle (u této série) bych řekla "z rozjetého vlaku se nevystupuje" a proto jedu dál :-)...

Evule114
06.06.2016 5 z 5

Druhý díl byl stejně chytlavý jako první. Hodně mě pobavil ten otec, co si myslel, že je upír. Chudák, jak ho bodla Susan tou tužkou. Jinak jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet mezi Susan a Jessem. No nechme se překvapit.

Xena011
18.05.2016 3 z 5

Kniha pokračuje ve stylu prvního dílu. Chybí napětí a tajemno, většinu otázek jsem hned rozluštila, ale dobře se čte. Musím ale vynést do výšin některé myšlenky a věty hlavní hrdinky, při nichž se nedalo udržet nesmát :).

Liduka
02.11.2015 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než ten první. Akorát mohla autorka vynechat neustále shrnování prvního dílu.

Lusa
02.08.2015 5 z 5

Druhý díl jsem měla stejně rychle přečtěný jako ten první (hrozný, když člově čeká léta, než bude mít sérii kompletní, a pak je schopen přečíst knížku za den). Tentokráte už o něco napínavější příběh, čímž neříkám, že ten první byl nudný. Ale jinak skvělé počtení.

dexeded
17.06.2015 5 z 5

Hodně čtivá ;)

kika55
19.03.2015

druhy diel k celku ušiel

knihomolka01
17.01.2015 4 z 5

Díl skvělý, moc se mi líbil text na zadním přebalu knihy, tak trochu jsem si myslela, že zápletka bude zajímavější, ale tohle byla taky pecka.:)

Damonka18
06.09.2014 4 z 5

Trochu mi příjde jako detektivka. Trochu. Jinak skvěla. Doporučuju.

ElisR1
17.08.2014 5 z 5

Tenhle díl mě bavil víc, než ten předešlý. Jenom autorka nemusela tolik opakovat informace z minulého dílu. Každopádně jdu číst další díl.

1v8na
07.08.2014 4 z 5

tenhle díl mě oproti tomu prvnímu bavil méně, ale i tak byl celkem fajn.
Jsem zvědavá o čem budou další díly

muchomurka
11.02.2014 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tento bavil míň. Nejdřív se děj hrozně táhl, autorka zbytečně opakovala informace, které byly v prvním dílu, pak byl děj takový rychlý, utnutý. Nelíbila se mi ani umanutost Sue a její opovrhování pomocí, chudák otec Dom. Ale jinak jsem zvědavá na další díly.

Ulrika
08.09.2013 5 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil také více než předešlý a nemůžu se dočkat dalšího honu na zbloudilé duše a také jak se to bude dále vyvíjet s hlavními představiteli.

P.ary
26.08.2013 5 z 5

Řekla bych, že tahle kniha je asi psána pro náctileté, ale fakt mě ta série chytla... takže jedeme dál :-)))

anibeni
27.07.2013 5 z 5

Přečetla jsem tento díl za jediný den a byl pro mne v mnohém lepší než díl první.. Už třeba jen proto, že jsem si zvykla na styl a výrazy šestnáctileté puberťačky, takže mne nic nepřekvapilo... Navíc duchařina v takovém pojetí je opravdu zábavná..

Kate.S
07.06.2013 5 z 5

Nedokáži posoudit, jestli byl tento díl lepší než ten první, ale určitě se mi líbil. Susannah je mi velmi sympatickou postavou. Líbí se mi, jak je ztřeštěná a vtipná, protože její hlášky a přirovnání mě vždycky dostanou. Závidím jí Jesseho. I když je to jen duch. Moc by se mi líbilo, kdyby tvořili pár. Jen škoda, že je Jesse mrtvý. Těším se na další díly.