Princezniny deníky

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 3.8403

Princezniny deníky (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

Princess diaries (2000)

Kniha Princezniny deníky

iskrizka

Aj po rokoch patrí Denník princeznej k jednej z najlepších tínedžerských sérií, aké som čítala. Štýl Meg Cabotovej je chytľavý, ľahko čitateľný.

superleontynka

Předpokládám, že od této knihy nikdo nic světoborného nečeká. Je to prostě oddechovka, po které šáhnete, když se nudíte. Pokud jste si zamilovali knihy od Jenny Han nebo Selekci, tato kniha pro vás bude ráj.
Já upřímně Selekci nemusím a Všem klukům které jsem milovala jsem chtěla prohodit oknem. Princezniny deníky nejsou o moc lepší. Ano, opět to začíná ohraně - neoblíbená dívka, problémy ve škole, její máma je rozvedená... Hm... a co se nestane? Podle názvu asi poznáte.
Na další dílu se vrhnu s větší dávkou skeptiky.

kattyzhor
29.10.2018

Fajn oddechovka na odreagování, psaná stylem deníku, ale film se mi líbil více.

Gweny
24.09.2018

Kniha, kterou jsem četla ještě před tím, než jsem viděla film a doslova mně v té době nadchla. Dnes už se raději podívám na film.

leuska
05.05.2018

Milá oddechovka, ale pro mě nic světoborného. Další díly si odpustím :-) .

Nomia
17.03.2018

Cabotová je prostě čtivá a na nic si nehraje, je to čistokrevné čtení pro mladé holky, žádné nabubřelé fráze, žádné hluboké filozofování, prostý dívčí deník, spousta vztahů a notná dávka humoru. Originalita série spočívá hlavně v nápadu s princeznováním.
Později kvalita u jednotlivých dílů trochu haprovala, ale i přes to hodnotím celou sérii pozitivně. Autorka zvládla vytvořit sympatický soubor postav a to včetně hlavní hrdinky Mii, která je sice možná až příliš nejistá trémistka, ale i tak si ji oblíbíte.
Vzpomínám si, že i já jsem někdy ve dvanácti/třinácti letech Princezniny deníky naprosto hltala a Michael Moscovitz byl mého srdce šampión. Myslím, že ani po letech sérii neztrácí své kouzlo a vsadím se, že i mladší generace si dokáže naprosto zamilovat nejen Princeznu Miu, ale nesnesitelnou Grandmère nebo praštěnou aktivistku Lilly a další skvělé postavy.

zuzelsa
21.02.2018

Před nějakou dobou jsem tu psala komentář, že je to divná kniha a nedokážu ji přečíst, ale teď jsem změnila názor. Zkusila jsem ji znovu přečíst a... je to moc hezká knížka a asi si přečtu i další díly! :-D Kdybych se já dozvěděla, že jsem princezna byla bych asi ráda, ale nejhorší by byli určitě novináři.

blackhorse
11.11.2017

Trhlý!!! Nevim jak bych to zvládla já.

Všechno bude fajn
Všechno bude fajn