Princezniny deníky

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 3.8458

Princezniny deníky 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Princess diaries, 2000

Kniha Princezniny deníky

Klarkare
17.10.2021

Sériu pokladám za jednu z obľúbených. Kniha je výborne napísaná, ja osobne sa do Miinej pozície viem úplne vžiť. Prečítala som si ju dva razy a asi si ju prečítam znovu.

Pavčule
23.05.2021

Moje nejoblíbenější série . Jsem prakticky stejně stará jako hlavní hrdinka , takže do tohodle jsem se svýho času fakt zbláznila . Máme stejnej ironickej humor a strašně se mi tam líbily ty odkazy na pop kulturu .

kvetinkovedny
27.04.2021

Tahle knížka je úžasná v každém věku. :D I když jsem z ní už dávno "vyrostla", pořád mě hrozně moc baví a ráda se k ní vracím. Meg Cabot ví, jak psát!

Hanca11
22.04.2021

Nejlepší kniha

marti7729
17.04.2021

Od puberty miluju filmy o princezně Mie a i dnes a to je mi uz 30, ale knihu jsem furt odkladala a asi bych ji už nikdy nepřečetl, protože tohle je něco co se vymyká me běžné četbě, ale sešlo se mi špatné období s vyčerpáním a tato kniha me rozecetla. Potřebovala jsem zkratka něco jednoduchého co mi pomůže nemyslet na každodenní shon. Krásné ctiva, krátká knížka pro všechny mladé holky. Je krásné si po letech připomenou jaký byl život a jaký problémy nás trápily v 14-15letech. Další díly už číst určitě nebudu, ale moc doporučuji mladsi věkové kategorii, jednou je půjčím svým dcerkam :)

vysokaa
05.04.2021

První přečtená kniha v angličtině a to byl hlavní důvod, proč jsem knihu četla. Kniha není špatná, četla se pěkně.

Adelhyskova
14.04.2020

Tak tahle knížka se mi opravdu líbla. Přečetla jsem si ji kvůli filmu ( miluji snad všechny filmy s Anne Hathway) od kterého se sice dost lišila, ale to mi zas tak moc nevadilo. To že je psaná formou deníku mi možná vyhovovalo více, než kdyby to bylo psané klasicky. Rozhodně se pustím i do dalších dílů

CampHalfBlood
19.02.2020

Další kniha, kterou jsem si chtěla přečíst kvůli filmu. Miluji Anne Hathaway, která roli podle mě ztvárnila dokonale. Byla jsem překvapena, že je kniha psaná formou deníkových zápisků, přestože jsem to mohla tušit. Nemám ráda, když zde nejsou rozhovory a vývoj postav a vhled jen jedné osoby. I přesto kniha byla oddechová a dobře se mi četla, ale k dalším dílům se už asi nedostanu :)