Princezniny deníky

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 3.8423

Princezniny deníky 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Princess diaries, 2000

Kniha Princezniny deníky

Adelhyskova
14.04.2020

Tak tahle knížka se mi opravdu líbla. Přečetla jsem si ji kvůli filmu ( miluji snad všechny filmy s Anne Hathway) od kterého se sice dost lišila, ale to mi zas tak moc nevadilo. To že je psaná formou deníku mi možná vyhovovalo více, než kdyby to bylo psané klasicky. Rozhodně se pustím i do dalších dílů

CampHalfBlood
19.02.2020

Další kniha, kterou jsem si chtěla přečíst kvůli filmu. Miluji Anne Hathaway, která roli podle mě ztvárnila dokonale. Byla jsem překvapena, že je kniha psaná formou deníkových zápisků, přestože jsem to mohla tušit. Nemám ráda, když zde nejsou rozhovory a vývoj postav a vhled jen jedné osoby. I přesto kniha byla oddechová a dobře se mi četla, ale k dalším dílům se už asi nedostanu :)

Taralcielle
30.08.2019

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

iskrizka
25.03.2019

Aj po rokoch patrí Denník princeznej k jednej z najlepších tínedžerských sérií, aké som čítala. Štýl Meg Cabotovej je chytľavý, ľahko čitateľný.

superleontynka
17.01.2019

Předpokládám, že od této knihy nikdo nic světoborného nečeká. Je to prostě oddechovka, po které šáhnete, když se nudíte. Pokud jste si zamilovali knihy od Jenny Han nebo Selekci, tato kniha pro vás bude ráj.
Já upřímně Selekci nemusím a Všem klukům které jsem milovala jsem chtěla prohodit oknem. Princezniny deníky nejsou o moc lepší. Ano, opět to začíná ohraně - neoblíbená dívka, problémy ve škole, její máma je rozvedená... Hm... a co se nestane? Podle názvu asi poznáte.
Na další dílu se vrhnu s větší dávkou skeptiky.

kattyzhor
29.10.2018

Fajn oddechovka na odreagování, psaná stylem deníku, ale film se mi líbil více.

Gweny
24.09.2018

Kniha, kterou jsem četla ještě před tím, než jsem viděla film a doslova mně v té době nadchla. Dnes už se raději podívám na film.

leuska
05.05.2018

Milá oddechovka, ale pro mě nic světoborného. Další díly si odpustím :-) .

Meg Cabot
americká, 1967