Princezniny deníky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 3.8403
Série:

Princezniny deníky (1.)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Princess diaries (2000)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Princezniny deníky

Přidat komentář
iskrizka
25. března

Aj po rokoch patrí Denník princeznej k jednej z najlepších tínedžerských sérií, aké som čítala. Štýl Meg Cabotovej je chytľavý, ľahko čitateľný.

superleontynka
17. ledna

Předpokládám, že od této knihy nikdo nic světoborného nečeká. Je to prostě oddechovka, po které šáhnete, když se nudíte. Pokud jste si zamilovali knihy od Jenny Han nebo Selekci, tato kniha pro vás bude ráj.
Já upřímně Selekci nemusím a Všem klukům které jsem milovala jsem chtěla prohodit oknem. Princezniny deníky nejsou o moc lepší. Ano, opět to začíná ohraně - neoblíbená dívka, problémy ve škole, její máma je rozvedená... Hm... a co se nestane? Podle názvu asi poznáte.
Na další dílu se vrhnu s větší dávkou skeptiky.

kattyzhor
29.10.2018

Fajn oddechovka na odreagování, psaná stylem deníku, ale film se mi líbil více.

Gweny
24.09.2018

Kniha, kterou jsem četla ještě před tím, než jsem viděla film a doslova mně v té době nadchla. Dnes už se raději podívám na film.

leuska
05.05.2018

Milá oddechovka, ale pro mě nic světoborného. Další díly si odpustím :-) .

Nomia
17.03.2018

Cabotová je prostě čtivá a na nic si nehraje, je to čistokrevné čtení pro mladé holky, žádné nabubřelé fráze, žádné hluboké filozofování, prostý dívčí deník, spousta vztahů a notná dávka humoru. Originalita série spočívá hlavně v nápadu s princeznováním.
Později kvalita u jednotlivých dílů trochu haprovala, ale i přes to hodnotím celou sérii pozitivně. Autorka zvládla vytvořit sympatický soubor postav a to včetně hlavní hrdinky Mii, která je sice možná až příliš nejistá trémistka, ale i tak si ji oblíbíte.
Vzpomínám si, že i já jsem někdy ve dvanácti/třinácti letech Princezniny deníky naprosto hltala a Michael Moscovitz byl mého srdce šampión. Myslím, že ani po letech sérii neztrácí své kouzlo a vsadím se, že i mladší generace si dokáže naprosto zamilovat nejen Princeznu Miu, ale nesnesitelnou Grandmère nebo praštěnou aktivistku Lilly a další skvělé postavy.

zuzelsa
21.02.2018

Před nějakou dobou jsem tu psala komentář, že je to divná kniha a nedokážu ji přečíst, ale teď jsem změnila názor. Zkusila jsem ji znovu přečíst a... je to moc hezká knížka a asi si přečtu i další díly! :-D Kdybych se já dozvěděla, že jsem princezna byla bych asi ráda, ale nejhorší by byli určitě novináři.

blackhorse
11.11.2017

Trhlý!!! Nevim jak bych to zvládla já.

Doporučujeme

Všechno bude fajn
Všechno bude fajn
Anna ze Zeleného domu
Anna ze Zeleného domu
Dvůr mrazu a hvězd
Dvůr mrazu a hvězd
Polibek pro Annu
Polibek pro Annu

Autor a jeho další knihy

Meg Cabot
americká, 1967

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Princezniny deníky je:

v Právě čtených6x
v Přečtených749x
v Čtenářské výzvě35x
v Doporučených27x
v Knihotéce160x
v Chystám se číst84x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech6x