Princezniny deníky

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 3.8432

Princezniny deníky 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Princess diaries, 2000

Kniha Princezniny deníky

marti7729
předevčírem

Od puberty miluju filmy o princezně Mie a i dnes a to je mi uz 30, ale knihu jsem furt odkladala a asi bych ji už nikdy nepřečetl, protože tohle je něco co se vymyká me běžné četbě, ale sešlo se mi špatné období s vyčerpáním a tato kniha me rozecetla. Potřebovala jsem zkratka něco jednoduchého co mi pomůže nemyslet na každodenní shon. Krásné ctiva, krátká knížka pro všechny mladé holky. Je krásné si po letech připomenou jaký byl život a jaký problémy nás trápily v 14-15letech. Další díly už číst určitě nebudu, ale moc doporučuji mladsi věkové kategorii, jednou je půjčím svým dcerkam :)

vysokaa

První přečtená kniha v angličtině a to byl hlavní důvod, proč jsem knihu četla. Kniha není špatná, četla se pěkně.

Adelhyskova
14.04.2020

Tak tahle knížka se mi opravdu líbla. Přečetla jsem si ji kvůli filmu ( miluji snad všechny filmy s Anne Hathway) od kterého se sice dost lišila, ale to mi zas tak moc nevadilo. To že je psaná formou deníku mi možná vyhovovalo více, než kdyby to bylo psané klasicky. Rozhodně se pustím i do dalších dílů

CampHalfBlood
19.02.2020

Další kniha, kterou jsem si chtěla přečíst kvůli filmu. Miluji Anne Hathaway, která roli podle mě ztvárnila dokonale. Byla jsem překvapena, že je kniha psaná formou deníkových zápisků, přestože jsem to mohla tušit. Nemám ráda, když zde nejsou rozhovory a vývoj postav a vhled jen jedné osoby. I přesto kniha byla oddechová a dobře se mi četla, ale k dalším dílům se už asi nedostanu :)

Taralcielle
30.08.2019

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

iskrizka
25.03.2019

Aj po rokoch patrí Denník princeznej k jednej z najlepších tínedžerských sérií, aké som čítala. Štýl Meg Cabotovej je chytľavý, ľahko čitateľný.

superleontynka
17.01.2019

Předpokládám, že od této knihy nikdo nic světoborného nečeká. Je to prostě oddechovka, po které šáhnete, když se nudíte. Pokud jste si zamilovali knihy od Jenny Han nebo Selekci, tato kniha pro vás bude ráj.
Já upřímně Selekci nemusím a Všem klukům které jsem milovala jsem chtěla prohodit oknem. Princezniny deníky nejsou o moc lepší. Ano, opět to začíná ohraně - neoblíbená dívka, problémy ve škole, její máma je rozvedená... Hm... a co se nestane? Podle názvu asi poznáte.
Na další dílu se vrhnu s větší dávkou skeptiky.

kattyzhor
29.10.2018

Fajn oddechovka na odreagování, psaná stylem deníku, ale film se mi líbil více.