Krajina plná stínů

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/big_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4.4775

Mediátor 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland, 2000

Kniha Krajina plná stínů

LenaBR
28.12.2022

Sérii jsem četla jako náctiletá a nyní jsem se k ní vrátila. S odstupem času samozřejmě vidím, že se nejedná o žádné kvalitní čtení, hlavní hrdinka je otravná a hraje si na drsňačku, což je již dnes velice ohrané, nicméně Jesse je stále ten úžasný Jesse a nostalgie u těchto knih funguje.

Racek213
04.11.2022

Hmm... dostal jsem se k tomu úplně náhodou a ... dobře napsaná, zajímavá a vtipná ... dokonce i napínavá ... knížka pro holky, která se mě kupodivu líbila. Docela dobře charakterizovaná mládež jakou jsem kdysi byl a též vzory pro budoucnost ... takový tatík Anton a protivní a přitom zlatí bráchové, není to úžasné? Dnes jsem dorazil serii a fakt ani ta nezklamala. Oceňuji. A to jsem důchodce a chlap a heterák...

Hakate
06.08.2022

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

denniys
01.06.2022

Bohužel.. asi jsem měla na tuto knihu narazit před 17ti lety, dnes jsem hodně mimo cílovou skupinu, ačkoliv YA mám ráda a nemíváme spolu problém.. s touto knihou problém byl, stačilo mi přečíst jeden odstavec z každý stránky a to jsem ještě byla milostivá.. za mě špatné..kvalitu ani vtip, jak je zde zmiňováno v komentech, jsem nikde nepostřehla..bohužel

*Pájuše*
05.05.2022

Toto je kniha mého dětství. Toto je kniha, která mě dovedla k lásce ke světa fantasy. Díky ní jsem objevila, že svoje dětské sny si dokážu splnit jedině přes vymyšlené světy, když už mi to realita neumožnila. Jsem ráda, že jsem se k ní po tolika letech vrátila. Člověk díky těmto knihám zjišťuje, jak moc se změnil. Jak vyspěl. Díky letošní čtenářské výzvě jsem se dostala k re-readingu knihy, kterou jsem jako dítě milovala. Jako dospělá ji sice nedokážu již tolik ocenit (kvalitativně), nicméně ten pocit, kdy v rukou držíte něco, co Vám otevřelo nový svět - heuréka - ve mě zůstal a proto si knihy velice vážím.

haWranka
13.04.2022

Kniha pro teenagerky. Kniha, která byla napsaná před celým tím šílenstvím se Stmíváním a následnými podobnými knihami. Já ji četla v tom správném věku, takže jsem byla do celé série zamilovaná. Vytáhla jsem ji po mnoho letech, podivila se nad tím, jak je ošmatlaná a ošoupaná a vrátila se do pubertálních let. A užila jsem si to, i když to veliké nadšení se už nekoná.

Terr00
28.03.2022

I přes tolik kladných hodnocení, musím říct, že mě kniha zas tolik neoslovila. Někde jsem četla, že pro lepší dojem/názor/pochopení je třeba přečíst i zbylé knihy... No nevím, jestli se k tomu přemluvím.

Luigi1
22.08.2021

Velmi povedená kniha a ždařilá.Dobře se četla.