Krajina plná stínů

Krajina plná stínů

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4714/krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4.4604

Mediátor (1.)

The Mediator - Shadowland (2000)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

kjama

Vtipné... Pojďme ho nakopat. Ne, musíme si s ním promluvit. Bum, bác. Že já si s ní(m) nejdřív nepromluvila...
Mmch, nezdá se vám, že ta holka nemá mozek?

ivedoo

Krásná velmi čtivá knížka. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin, už se těším na další díly této série

chmelda212

Asi jsem v této oblasti náročnější čtenář. Myšlenka příběhu a hlavní postavy byly příjemné, ale zem se nechvěla... Chybělo mi napětí a zápletka.. takový ten pocit, že dokud tu knihu nedočtete, nemůžete usnout i když jsou tři hodiny v noci a ráno vstáváte na sedmou do práce/školy, protože když už se zdá že je vše zažehnáno něco se pokazí.. Bohužel toto jsem tu postrádala..

Amy27

Duchařina je něco pro mě.. :D Doporučuji!

Nomia

Cabotová rozhodně nepatří mezi laureáty nobelovy ceny, ale v žánru, který píše je výborná. V období náctiletých let jsem celou sérii četla, všechny díly jsou čtivé, sice předvídatelné, ale zábavné.
Hlavní hrdinka kupodivu působí, že má i mozek v hlavě mozek. Kniha je příjemně okořeněná občasnými vtipnými hláškami, duchařskou atmosférou a relativně obstojnou milostnou linkou.
Pubertou zmítaným slečnám rozhodně knihu doporučuji.

Temiša
01.12.2017

Tato serie se četla prakticky sama, rozhodně doporučuji nactiletým čtenarkam, SPOILER jedna hvezdicka chybi za preslazeny hepyjend

sylva8672
30.11.2017

nějak jsem od knihy čekala víc. bylo to takové nemastné neslané.

BelphegorSara
23.11.2017

Super knížka a těším se až si přečtu další díly.

Ailee
08.10.2017

Tuhle knihu jsem četla již poněkolikáté a ani tentokrát mě nenudila. A to i přesto, že je děj vlastně naprosto přímočarý a bez větších zvratů či překvapení. Čte se strašně rychle, je to taková knihohubka, kterou máte přečtenou za pár hodin. Doslova. Nikdy mě neomrzí.

Rika007
05.10.2017

Super!

Romžiry
10.07.2017

Příjemné čtení. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

Karol453
06.07.2017

Nejlepší knížka co snad existuje. Mohla bych to číst pořád dokola. Určitě si přečtu i další.

WinterCourt
03.04.2017

No upřímně řečeno na ohodnocení knihy by to chtělo ještě tu knížku někde sehnat... Opravdu nechápu, proč ji nehodlají dotisknout. :(

mauglie
11.02.2017

Jako poblázněná puberťačka s hlavou hodně vysoko v oblacích a nosem neustále v knihách jsem tyhle mediátorský knížky naprosto hltala (s lehkým ruměncem bych ještě popsala, jak vypadá Jessee- jojo, furt si na něho pamatuju!). Netroufnu si je přečíst znovu- bojím se, že by mi to zkazilo vzpomínky- už nejsem naivní dívčina, co sní o blonďatých přízracích. Ale jsou to knihy mého dospívání!

ManujuSeElis
15.01.2017

Mediátoři, duchové, parapsychologie je moje téma. Tato kniha mě naučila, že je více typů exorcismu a nevím proč, ale slovo brazilský exorcismus mě z nějakého divného důvodu moc rozesmál.

Litocha
18.12.2016

O sérii jsem se krátce po jejím vydání u nás dozvěděla na přednáškách z literatury pro děti a mládež - tehdy zapůsobila jako čerstvý vánek, moc podobných titulů tehdy nevycházelo. Postupně jsem si počkala na všechny díly a čtení jsem si užívala. Dnes už v záplavě knížek určených náctiletým slečnám působí trošku chudobně, ale pořád se jí i přes řidší příběh nedá upřít čtivost a jistý švih, takže Susannah prostě držíte palce.

BarkaS
09.10.2016

Jako bych už to někdy četla... Asi tak stokrát. Ale co. Má to spád a hlavní hrdinové jsou Mirkové Dušínové tělem i duchem.

barus14
01.10.2016

První díl, který už jsem četla tolikrát, že přesně vím, co se stane, ale pokaždé je to skvělé! Rozhodně doporučuji, krásné oddechové dívčí čtení s prvky mystična :)

trudoš
11.09.2016

Jednoduché dobrodružství pro náctileté čtenáře, okořeněné špetkou duchařiny a s příměsí nezbytné romantiky. Snad jen že tam, kde by jeden čekal alespoň trochu zašmodrchanosti, nastoupí přímočaré řešení. Na druhou stranu na sto devadesáti stránkách se žádný epos čekat nedá.
Opěrným bodem knihy je hrdinka Susannah Simonová, která řeší potíže s obyvateli věčných lovišť. Hlavně pak důvody, proč si tam neužívají zasloužené dovolené. Ovšem řešit je možná silné slovo, protože ač je Suze slušné děvče, které nekouří (teda jednou v životě si zapálila, ale to bylo ve stresu a v průběhu vyprávění se za to omluví hned čtyřikrát), nepije a dobře se učí, ke konfliktům se zásadně staví s výbušnou povahou a nějakou tou pěstí. Díky tomu se častěji do problémů dostává, než že by je urovnávala.
Na čtení to ve výsledku není špatný mix. Meg Cabotová v sobě nezapře zručnou spisovatelku, která přesně ví jak zaujmout cílovou skupinu. Naneštěstí mimo ni už těžko sbírá plusové body. Což je přesně můj případ.

Arianne
31.08.2016

Příjemné rychlé čtení, nic moc se zatím nedělo, ale před sebou mám ještě 5 dílů, tak čekám, že se děj konečně trochu rozjede :-) Vzhůru do druhé knihy

Verrrunka
25.08.2016

Začala bych tím, že knížka je velice čtivá a děj rychle utíká. Ale..
Proč každá YA začíná tím, jak se hlavní hrdinka stěhuje, protože se rodiče buď rozvedli, nebo někdo z nich zemřel, nebo zemřeli oba, opouští svou školu, svoje kamarády, je samozřejmě outsider, všichni si myslí, že je divná, ale ne, ona z toho nemá deprese, protože ona má "druhý" život, kde je prostě špička. Ach jo. Taková škoda....Že já se k tomu nechám vždycky zlákat...

PeM
05.08.2016

Určitě doporučuji, nečekala jsem žádný zázrak, ale je to sešup (čti čtivé :-D)...série mě baví a jedu dál :-)

Evule114
06.06.2016

Kdybych mohla, tak téhle knížce bych dala klidně 10 hvězdiček. Když jsem si jí půjčovala, tak jsem si myslela, že mě bude bavit, ale až takhle? To jsem opravdu nečekala. Asi jsem ještě nevyrostla. Je to jedna z nejlepších knížek pro puberťačky co může být. Tahle knížka mě bavila od prvního řádku do posledního. Se Susan jsem se opravdu nenudila a navíc se mi líbilo,jakým stylem tahle série je psaná. Vřele doporučuji... :-)

Xena011
17.05.2016

Na oddech příjemná a oddechová kniha, ale přijde mi, že se v ní nic moc nestalo. Takové uvítání do děje, do nového města a školy, seznámení s novými nevlastními bratry, lidmi a samozřejmě duchy, ale nic víc. Chybělo mi zde ze všeho nejvíc napětí a tajemno. Možná už to není vhodné pro můj věk, ale každopádně uvidíme, jak se to zvrtne dál a zda mě další díly zaujmou více.

Shindeen
06.03.2016

Ačkoliv mě kniha z popisu příliš nezaujala, četla se hezky a plynule.
Jednu hvězdičku strhávám za to, že byla tak krátká - no vážně, sotva skončilo všechno představování a vysvětlování, najednou byl konec, a nakonec samotný děj byl popsaný snad na méně stránkách, než to myšlenkové rozebírání každé situace. Taky je docela škoda, že v knize uběhly sotva 3 dny.
Půlku druhé hvězdičky strhávám za to, že jsem pochytila "pražskej přízvuk", který mi jako ostravačce docela lezl na nervy. A další půlku hvězdičky, že mi tam chyběla aspon nějaká ta romantická pusa.
Ale snad v dalším díle.

Twotika
11.02.2016

Velmi hezká a ctiva kniha

Liduka
09.10.2015

Hezká duchařská kniha, i když se mi zrovna moc nepozdávalo, že v okolí Suzannah je ještě další mediátor. To mi přišlo docela přehnané.

Vianescee
12.09.2015

Od knihy jsem nic moc nečekala, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Skoro jsem knihu nemohla odložit a zvládla jsem ji během chvíle. Byla jsem ráda, že mám doma všechny díly a můžu pokračovat okamžitě. Z popisu mě příliš nezaujala, ale bylo tam vše, co mám ráda. Napětí, trochu dobrodružství i romantiky a všeho tam bylo tak akorát. Hovorový styl knihy mi sedl a stejně tak jsem si oblíbila Suzein pohled na věc a humor. Jako hlavní hrdinka byla perfektní a já neměla chuť při jejích rozhodnutích mlátit hlavou do zdi (což už se mi taky stalo). Jakožto takový rozjezd to ještě nebylo úplně ono, zatímco další díly jsem hltala ještě víc. Můžu jen doporučit celou sérii.

Lusa
01.08.2015

Když se mi konečně po letech podařilo tuhle sérii pořídit konečně kompletní, jsem si řekla, že bych si jí přece jenom měla už přečíst. První díl jsem dala na jeden zátah za odpoledne, i když věková skupina čtenářů bude asi pár let podemnou, hned mě to dokázalo strhnout a bavila jsem se stejně tak dobře, jako u dalších Cabotiných knih.

Kat9
19.06.2015

Pěkná knížka.Jsou tam sice i nějaké věci,co mě trochu štvaly,ale čte se to fakt skvěle.Navíc mi to připomíná mou oblíbenou sérii Drahokamy od K. Gierové.