Krajina plná stínů

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/big_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4.4736

Mediátor 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland, 2000

Kniha Krajina plná stínů

Luigi1

Velmi povedená kniha a ždařilá.Dobře se četla.

EvelineGray

Tuhle sérii jsem četla poprvé asi ve 13 letech. Bohužel v té době v knihovně zapomněli koupit 4. díl a tak si teď dávám takový nostalgický rereading, kdy se konečně dozvím, jak to dopadlo... a ono je to fakt dobrý i po letech! Zápletka není kdovíjak složitá, ale mě to prostě baví. Je to vtipný, je to milý, je to moc hezky napsaný.

Damonka18

Tahle série je prostě úžasná. Věděla jsem, že tuhle sérii si musím přidat do své sbírky v knihovně. I po těch letech nezklamala. Děj skvělý, vtipná hlavní hrdinka, Jessie! No úžasné. Musím doporučit přečíst, kdo za ty roky ještě nečetl.

magdalene7

První kniha je docela slibná, je to spíš takový seznámení se vším... Na začátku pro mě byla Suziina mluva trochu rušivá, ale pak si na to člověk zvykne. Každopádně akce nic moc, ale bylo to čtivé a někdy jsem se fakt zasmála :D.

Adris

(+ SPOILER) HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

Miliamka

Komentář píšu až po přečtení celé série. První díl je bohužel nejslabší, proto doporučuji číst další..

Knihomolka223

Bylo to hodně ztřeštěné. :-D
Ale taky mě to bavilo. Konec mi přišel takový otevřený, takže jsem ráda, že jsou i další díly. Asi si je přečtu, ale čistě ze zvědavosti. Bavilo, ale mezi mé oblíbené knížky se to nedostalo.

vinebitch

Tohle je tak ztřeštěná knížka, že se mi nějak dostala pod kůži :D Rozhodně nepatří k těm komplexním, ale NĚCO na ní mě donutilo vrhnout se i do dalších dílů. Není to ale pro všechny, to musím přiznat.