V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4715/mediator-v-pasti-4715.jpg 4 559 36

Mediátor série

V pátém pokračování Mediátora se Susannah Simonová, studentka misijní akademie v Carmel-by-the-Sea, která je nadána mimořádnou schopností pohybovat se mezi reálným světem a světem nebožtíků, dostává do pasti. Její noční můra se zhmotní a ten, který všechno spískal, se začátkem školního roku objeví v jejich třídě s potměšilým úsměškem na tváři. Doma na ni zase čeká její pečlivě utajený spolubydlící Jesse. A k tomu spousta obvyklých starostí Předposlední díl duchařské série rozhodně není chudý na dramatické situace a nečekané zvraty. Příběh spěje k vyvrcholení, ale konečnou odpověď na všechny neodbytné otázky přinese až závěrečná část s názvem Čtvrtý rozměr lásky, která vyjde začátkem příštího roku.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

A Tale of the Mediator - Haunted , 2003

Hakate
06.08.2022 5 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.

Damonka18
05.03.2022 4 z 5

Asi bych uvítala víc akce. Vyvážily to momenty s Jessem. Poslední díl už čeká!

Luigi1
23.08.2021 4 z 5

Tento díl mě trochu zklamal očekával jsem trochu víc duchařiny.

magdalene7
28.06.2021 4 z 5

Pokračování OK, chybělo mi tam trochu více akce, ale ten konec to vynahradil :).

Adris
14.05.2021 3 z 5

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

vinebitch
25.02.2021 4 z 5

Děj nebyl zpočátku nějak moc akční, až ke konci. Nevadilo mi to, ale mohlo se toho dít víc. Každopádně se mi líbí, že se to všechno hezky pomalu táhne k finále - pořád si lámu hlavu s tím, jak to se Suze a Jesseem vlastně dopadne; už mám nějaký návrh tak uvidím, jestli jsem to uhádla dobře :)

knihomolkajanca
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Po spoustě let si dávám tuto sérii znovu a přestože první tři díly jsem si docela vybavovala, ty další tři už se mi z hlavy celkem úspěšně vypařily (až na samotný závěr série). O to je to ale lepší, protože se od čtení nemůžu odtrhnout úplně stejně jako kdybych knihu četla poprvé. Tento díl byl trochu jiný než ty předchozí - více vztahový, protože přeci jen - když se obyčejný člověk zamiluje do ducha...no, příliš perspektivní vztah to nejspíš nebude. A Jesse o tom samozřejmě přemýšlí, protože jinak by to nebyl ten Jesse, kterého si člověk prostě zamiluje.
Určitě bych ale také vyzdvihla postavu Paula. Člověk se tak nějak nemůže rozhodnout, jestli ho má nebo nemá rád. Je to takový záporák nezáporák - ačkoliv občas dělá dost podlé věci, člověk si nemůže pomoct, ale zdá se, že za tím není jen zlovolný úmysl. Všechno je díky němu o dost zajímavější.
Opět skvělá jízda a jsem ráda, že se to všechno posunulo k velkolepému finále.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

Jarka_rybář
30.09.2020 4 z 5

Taky dobrá knížka. Suze už si zvyká, bráchové už nejsou takové zlo, jenže... Nastoupí jiný zloduch a milá Suze je trošku naivní.

JointlieKat94
27.09.2020 4 z 5

V tomto díle je spousta změn, tak za prvé: Sussanah oslovuje své bratry jménem, za druhé: už zde není taková ta pubertální mluva jako např. přísámpánbůh, vodejít atd., za třetí: neřeší se tu moc ztracenejch dušiček. :)

A i přes to se mi to líbilo. :) řeší se tu vlastně jen city Jesseho a Suzeiny, kdo, co, proč a jak. A taky jeden hajzlík, kterej tomu moc nepomáhá.

Bylo to hezké. :)

jana3526
14.06.2020 3 z 5

Nejhorší díl celé série. Suze mě štve v každém díle, ale tentokrát obzvláště. Alespoň že ubylo těch rádoby hovorových výrazů, kterých bylo v minulosti až moc. Dějová linka taky nic moc, vlastně všechno se odehrává v posledních stránkách knihy. Taková rychlovka na závěr.

kjama
02.07.2018 3 z 5

Super, to je zase tak vtipná kniha. Škoda, že jsem ji přečetla do dvou hodin. Zase jsem se bavila neuvěřitelnou natvrdlostí Sjůzí. To, co bylo normálnímu člověku jasné už na začátku prostě odmítala připustit a pochopit.

Ailee
13.12.2017 5 z 5

Chvílemi mě sice vytáčelo, jak ze sebe Suze v jednom kuse dělala chudinku, kterou nikdo nemá rád, ale... je jí šestnáct! Je prostě trochu hloupá a naivní, než z toho vyroste. :-) Prostě další super díl Mediátora, který jsem přečetla během pár hodin, třebaže už jsem měla pocit, že mám v očích písek a měla bych jít spát. Co naplat? Některé knihy prostě nejde odložit!

P.s.: Velké plus je, že konečně začala bráchům říkat jmény. Konečně si Jaka a Brada nepletu!

lucie2371
30.05.2017 5 z 5

Opět krásný díl Mediátora.

BarkaS
11.11.2016 4 z 5

Ne každému musí tenhle svérázný styl vyprávění sedět, ale mě předposlední díl přesvědcil, že je tahle série jednou z těch lepších. A to i přesto, že je to tentokrát spíš love story než "duchárna".

abelmoony
02.10.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavé, čtivé a přečtené jedním dechem jako zbytek série.

Arianne
04.09.2016 4 z 5

Juch, tak tohle byla 3,5 hodinova zalezitost :-) A rozhodne se to ubira zajimavym smerem

SBH
16.08.2016 4 z 5

Tentokrát už nejde o odesílání zlobivých duchů do podsvětí, nýbrž o souboj Paula a Jesseho. Těžký výběr, když jeden je mrtvý a druhý projevuje čím dál horší vady charakteru. Suze se vzdělává ve své specializaci. Tento díl nemá bez předchozích a následujícího pořádné ukotvení. Harrisová si v Pravé krvi s podobným problémem poradila lépe.
Nejlepší scéna představovala popis zničených nohou z nových, brutálně krásných lodiček. Kdo to nezažil, nepochopí a neuvěří.

Evule114
09.06.2016 5 z 5

Musím souhlasit, tenhle díl byl krásný... škoda, že tam nebyly vtipné scénky jako v minulých dílech, ale co se týče milostných vztahů, tak nic nechybí, akorát je pravda, že kdyby byla Susanah s Paulem, tak by udělala lépe, ale je to zamilovaná puberťačka, takže ji nic nemůžeme vyčítat. Přece jen ty školní lásky někdy vydrží celý život :-) Každopádně ale fandím Jessemu... :-)

Xena011
29.05.2016 4 z 5

Krásný díl, kde se snaží o pozornost Suze Paul, od něhož se také hlavní hrdinka dozví plno věcí o jejich schopnostech. Samozřejmě nesmí chybět Jesse. Škoda, že je duch....zatím? :D