Veru.Viti Veru.Viti komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Stejně jako Za zavřenými dveřmi i V pasti lží mě hodně bavilo. Užila jsem si čtení a dlouhou chvíli netušila, jak to asi dopadne. Líbí se mi zpracování, kapitoly po dnech. V některých situacích jsem se bála být sama doma potichu, takže jsem si pouštěla hudbu. Jsem spokojená a doporučuji.

14.01.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Kniha se četla úplně sama. Má kraťounké kapitolky, takže to šlo úplně samo. Co mě nejvíc ohromilo byl skutečně existující profil na instagramu včetně fotek, které jsou v knize popisovány. To beru jako obrovské plus. Co mi malinko chybělo byl nedostatek informací. Moc by mě zajímalo, jak ta Hodina smrti funguje. Jak vědí, kdo zemře? Nikdo nemůže zemřít jinak, pokud nezazvoní telefon? Jde spáchat sebevraždu? Spousty dalších otázek... Za to musím strhnout jednu hvězdičku. Jinak doporučuji. Hezké čtení.

14.01.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle mě je kniha dobrý thriller. Vyprávění Rachel mě bavilo, i když místy jsem k jejímu alkoholismu už měla trochu výhrady. Každopádně mi to připadalo originální. To, že si postupně vzpomíná na to, co se vlastně stalo. Vyprávění Megan a Anny mě bavilo o něco více. Připadalo mi svižnější a pro mě vlastně zajímavější. Každopádně jako celek to fungovalo a jsem spokojená.

09.01.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle byla parádička. Moc se mi líbilo rozdělení knihy do dvou částí, ve které se pokaždé dozvíme kousek pravdy. Jak moc mě tahle kniha bavila od samého začátku až do poslední stránky. Kdyby tady někteří nevyzrazovali, čemu je to podobné, tak by to bylo určitě překvapení. Myslím, že se nedá očekávat úplně všechno. Jsem nadšená a právem hodnotím plným počtem a doporučuji.

07.01.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Trvalo mi hroznou dobu, než jsem se začetla. Myslím, že ještě v polovině knihy jsem si nebyla jistá, jestli nebude lepší rozečíst nějakou jinou knihu. A z ničeho nic to byla paráda. Nevím, čím to bylo. Kniha určitě není špatná. Líbil se mi pohled na druhou světovou válku také z té druhé strany. Určitě oceňuji nápad a čtení nelituji. Pouze konec byl na můj vkus malinko překombinovaný.

07.01.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Podle mě se kniha povedla. Líbil se mi nápad i zpracování. Konec mě překvapil. Měla jsem samozřejmě svoje tušení, ale ve svých odhadech jsem se trefila jen trochu. Kniha každopádně rychle utíká a přečtenou ji máte raz dva. Doporučuji milovníkům thrillerů. Nebudete litovat.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová by opravdu mohla napsat úplně cokoli a stejně bych si to musela pořídit a přečíst. To bylo zase tak moc dobrý. Krásný příběh, během kterého se čtenář nemá šanci nudit. Stále se tam něco děje a je to krásně popsané. Paní Alena Mornštajnová je opravdu paní spisovatelka.

31.12.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Perfektní příběh. Napínavý, věrohodný, dobře popsaný. Chvílemi jsem cítila opravdu nepříjemný pocit, když jsem si pomyslela, že by Jackovi všechny plány vyšly. Uff. Thrillery čtu opravdu nejraději a tenhle se povedl. Určitě hodnotím pěti hvězdičkami.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

První sci-fi, které jsem kdy četla a jsem nadšená. Nejvíce nadšená jsem asi z popisu charakterů jednotlivých hrdinů. Věřila jsem jim každé slovo. Příběh byl poutavý a knihu jsem nebyla schopná odložit. Tenhle příběh se povedl. Určitě doporučuji.

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Perfektní. Za mě opravdu čtivá kniha. Bavila mě až do konce a čekala jsem jak se nakonec tři příběhy spojí dohromady. Knih o druhé světové válce jsem četla už několik a mnohdy si jsou velmi podobné. Tato je jiná a i tím se mi velice zalíbila. Doporučuji a hodnotím jako jednu z nejlepších knih, které jsem četla v roce 2018.

21.12.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle jsem nečekala. Slyšela jsem všude kolem samou chválu na tuhle knihu, takže se mi do ní moc nechtělo. Ale neodolala jsem, takže jsem se do ní pustila. Přišlo mi perfektní, že se celý děj odehrává během několika hodin. Na mě to opravdu fungovalo. Je pravda, že hlavní hrdinka byla malinko nesmrtelná, ale celkově mi to nevadilo. Od poloviny mi nešlo knihu odložit.

18.12.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Vlastně nikdy nevím co psát ke knihám, které se věnují podobným tématům. Možná, že byla malinko nedotažená. Měla obrovský potenciál, ale podle mě se maličko více věnovala podrobnému popisu první poloviny knihy. Já asi čekala malinko více v té druhé polovině. Nebo ke konci knihy. Každopádně je to ale velice čtivě napsaná kniha. Čtení určitě nelituji.

18.12.2018 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knih na toto téma jsem četla už několik. Nikdy se nejsem tak úplně jistá co k tomu vlastně napsat. Je to napsané čtivě i přes hrůzy, které tam jsou popisovány. Fotografie, které jsou v knize dávají knize další rozměr. Pohled té dívky, která je uvedená i na obálce, oči všech těch vyfocených lidí. To je něco, po čem vám do smíchu nemůže být. Toto by mělo patřit do povinné četby. Všichni by měli vědět, jaké hrůzy se děly a nedopustit, aby se něco takového opakovalo.

10.12.2018 5 z 5

To je tak roztomiloučká kniha. Plná rozkošných haiku básniček. Krásný romantický příběh. V celé knize chybí přímá řeč. Je to vlastně kniha plná myšlenek a rozhodnutí pošťáka Biloda. Jeho cesta za vytouženou láskou k ženě, kterou zná pouze z daných básniček. Je to taková jednohubečka, která pohladí po duši.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Já tedy patřím k těm, kteří zklamaní nebyli. Radka Třeštíková mě prostě baví. Bábovky tedy stále vedou, ale Veselí se mi také libilo. Já mám moc ráda autoky smysl pro humor. Moravština mě vůbec nerušila. Možná, kdyby ji tam bylo více, nebo kdyby v nářečí byla psaná celá kniha, tak by to působilo rušivě, ale takhle chvílemi v přímé řeči mi to vůbec nevadilo. Jediné co mi malinko chybělo byl trochu lepší konec. Přišlo mi to malinko useknuté. Celkově se mi kniha ale líbila.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Milounká kniha. Od začátku jsem doufala, že Bob Jamesovi v životě pomůže. Také jsem se celou dobu bála, aby James nesklouzl zpět k drogám a neodnesl to chudák kocour. Po mamince jsem kočkomil, takže jsem celou dobu doufala Bobovi a bála se, aby ho někde po cestě přes město nepřejelo auto, nebo aby mu někdo neublížil. Kniha se mi líbila.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bylo na čase. Konečně jsem se dostala k Malému princi. Je to kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý. A také každý si v tom najde něco jiného. Nějakou myšlenku, kterou třeba při prvním čtení neviděl.

10.12.2018 5 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Nemohu si pomoci, ale extrémně mě to nebavilo. jediná dobrá povídka byla Nauč se to od koček. Ta se mi líbila a pobavila mě. Pak ještě občas byla nějaká vtipná, ale více-méně mě to opravdu nudilo. Jediné plus je, že je ta knížečka skutečně tenká, takže se člověk donutí přečíst vše.

14.11.2018 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Asi jsem od té knihy čekala malinko více. Rozhodně není špatná. Je velice čtivá, napsaná milým způsobem. Kapitolky mě nutily číst dál a celou knihu jsem přečetla za jeden den. Jen se to určitě nezařadí mezi nejlepší knihy popisující tuto tématiku. Chvílemi jsem měla pocit, že by si téma zasloužilo jít více do hloubky. Více popsat události, o kterých se zrovna vypráví.

12.11.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Dobře, loutkář byl lepší než Hadrový panák. Jen je škoda, že je to pro mě hrozně nevyrovnaná kniha. V první polovině knihy zemře tolik lidí, ale je to psané takovým způsobem, že mě to vlastně vůbec nezajímá. Dokonce jsem chvílemi chtěla knihu odložit a do čtení se vyloženě nutit. Pak přijde zlom a najednou jako kdyby tu knihu psal někdo jiný. Najednou si připadám, že tam jsem. Že se vyhýbám kulkám a doufám, že všichni kolem mě přežijou. Ke konci ta kniha byla vážně moc dobrá.

12.11.2018 4 z 5