Nebe je naše

Srdceryvný román o lásce a naději, které dokážou vyléčit i smrtelné rány. Rob Coates v životě dosáhl všeho, po čem toužil. Je úspěšný, šťastně ženatý a má báječného synka Jacka, s nímž je každý den plný dobrodružství. Poté však jeho rodinu zasáhne nelítostná nemoc a vše změní. Rob se ocitne na dně a nedokáže překlenout propast, jež ho náhle odděluje od jeho života a především od jeho ženy, které se zcela odcizí… Jedinou útěchu nachází ve fotografování míst, která navštívil se synem. Pomůžou mu vzpomínky na šťastné chvíle dojít smíření a odpuštění? Nebe je naše je román plný zvratů – stejně jako život sám. Osloví každého, kdo ví, co znamená někoho ztratit, ale také každého, kdo ví, co je to velká láska. Autor citlivým avšak civilním stylem ukazuje, že cesta vedoucí od naděje k zoufalství a zpět není vůbec jednoduchá a neexistuje pro ni žádný recept, ale také ukazuje, že i srdce, které zasáhla hluboká rána, se může naučit znovu bít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368601/nebe-je-nase-Gbp-368601.jpg 4.373
Vydáno:, Plus

We Own The Sky (2017)

Kniha Nebe je naše

AltaMari

Tato kniha, jelikož je fikce, pro mě měla dostatek líbivosti i tragičnosti, což jsem kdysi (okolo 20 let) měla ráda u románů Ericha Segala. Studentská láska, dva úžasní lidé, dítě... a pak.... No, mám bohužel už něco odžito, i tu nemoc, a (několinásobně bohužel) v blízkém okolí i tu tragédii pro rodiče největší, takže jsem v knize hledala i nalézala i momenty typu: ano, takhle to ti lidé vnímají, prostě bylo to (z větší části) uvěřitelné. V poslední třetině už mi ale přišlo, že autorovi se fantazie trochu vymkla. (SPOILER: Pracujíce v profesi blízké zdravotnictví kladně hodnotím, že epizoda s alternativní léčbou dopadla jak dopadla, nerada bych, kdyby se házela špína na klasickou medicínu.) Příběh nebyl tolik o nemocném dítěti jako o jeho rodičích - znovu jsem si uvědomila, že být rodičem je fakt fuška, jelikož osud vám skrz dítě může nečekaně a neuvěřitelně krutě ublížit. Od přečtení Nebe své děti objímám ještě o něco častěji.

MirkaProk

ufff co k této knize napsat. Bylo to emočně náročné, několikrát jsem ji musela na chvíli odložit, abych se sebrala a zastavila aspoň na chvílí ty proudy slz, abych viděla vůbec na písmenka. Kniha je napsána velmi čtivě, přečteno za jeden večer, kdy jsem po přečtení byla tak rozrušená, že jsem nemohla usnout. Velmi smutný příběh, který mne zasáhl a kniha se mi moc líbila.

Leniiis

Co se dá o takové knížce napsat jinýho než to, že je smutná?
Je smutná a moc. Když si k tomu člověk přičte to, že kamarádka, kterou mám moc ráda bojuje taky s tímto svinstvem a nevypadá to vůbec dobře, tak mě to trochu víc semlelo no.
Člověk si zase o trochu víc uvědomí, že by si měl vážit maličkostí a toho, že tu může být. Určitě ale teda kniha není pro všechny. Obávám se, že i já v sobě budu mít hořkost a smutek z této knížky ještě dlouho v sobě.

Lka
30.12.2018

Kniha se mi moc líbila, i když jsem ji četla pro mě ne moc vhodou dobu. V době čtení této knihy mi zemřela kamarádka, náhle, nečekaně...
Příběh byl hodně emotivní... knihu jsem bohužel probrečela...
Žádný rodič by nechtěl prožít, to co rodiče v knize a asi si to ani nikdo nedokaže představit...Výborná kniha.

Veru.Viti
18.12.2018

Vlastně nikdy nevím co psát ke knihám, které se věnují podobným tématům. Možná, že byla malinko nedotažená. Měla obrovský potenciál, ale podle mě se maličko více věnovala podrobnému popisu první poloviny knihy. Já asi čekala malinko více v té druhé polovině. Nebo ke konci knihy. Každopádně je to ale velice čtivě napsaná kniha. Čtení určitě nelituji.

Kekik
26.11.2018

Luke Allnutt dal knižnímu světu opravdový skvost. Dojímavý, lidský, smutný příběh o odchodu nejbližšího človíčka ve vašem životě. Z příběhu je cítit smutek a beznaděj. Když víte, že už nemůžete udělat nic, a přesto se s tím nechcete smířit. Copak to jde? Přiznat si, že už je konec? Nebe je naše je kniha, která má poslání.

*Když jsem se naposledy díval na zahradu, všiml jsem si toho. Ve větru se houpala třetí slunečnice.*

knihovnička007
17.11.2018

Co napsat o knize na takové téma?
Příběh vypráví tatínek Rob, jehož synovi v pěti letech diagnostikují rakovinu mozku.
Co říct, co (ne)dělat, jak se zachovat vůči rodičům, jejichž dítě je takto nemocné??
Anna a Rob si toho před Jackovým narozením prožili tolik a pohoda trvala jen tak krátce ???? Kdy si přiznat, že už rodič nemůže pro své dítě nic jiného udělat? A jde to vůbec? Jak se s tím vyrovnat?
Pro mne těžké čtení, ale krásně napsáno.

Danago
30.09.2018

Nečekala jsem nic. Přesto mně knížka nesedla. Začátek mě nijak nezaujal přesto jsem se rozhodla knihu dočíst. Ale přes silné téma, mi to přišlo, tak nějak chladné od začátku do konce. Bohužel ve mě to, jak je knížka napsaná nevyvolalo emoce, které by se daly očekávat.