Venny345 Venny345 komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Docela punkově jsem si přečetla šestý díl série, aniž bych četla ty předchozí. A jelikož byla kniha dobře a účelně napsána, tak jsem se ihned chytla.
Teď však k příběhu, byla jsem napnutá až do konce, tato detektivka mě opravdu zaujala a myslím, že to není poslední kousek, který od autorky čtu.

07.07.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tak tato kriminálka naprosto vynikla mezi ostatními rádoby českými detektivkami, které v podstatě jen kopírují ty severské. Konečně žádný psychicky narušený vyšetřovatel, který musí zároveň s případem vyřešit i svou existenční krizi, ale stará dobrá ostravská mordparta.
A to já můžu!
Velmi čtivé, barvité a reálně popsané, až mi z toho běhal mráz po zádech.
Jedním slovem perfektní, doporučuji!

02.07.2023 5 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Jo Spain

Byla jsem celkem natěšená a o to více pak zklamaná, kniha ve mně nic nezanechala, průměrná detektivka.

29.06.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Když čtu Bryndzovy knihy, tak se dostávám do stavu flow. Zapomenu na čas a prostor a prostě vyšetřuji případ s Erikou. A tato série pro mě bude už navždy nejlepším počinem autora.
Nemůžu se však nevyhnout porovnání s předchozími díly. Tento se mi zdál trochu slabší, stále však na vysoké úrovni narozdíl od všemožných laciných detektivek, kterých se v poslední době vyrojilo nesčetné množství a které kopírují stále stejný koncept.
Bryndza zůstává ORIGINÁLNÍ srdeční záležitostí.

05.04.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Já nevím, upřímně jsem čekala více, protože jsem od autorky již přečetla všechno a tohle byl slabší kousek.
Příběh je bezpochyby silný a smutný, ale připadal mi povrchně zpracován, i přestože autorka uvádí mnoho zdrojů.
Uběhlo to rychle, jako by to všechno byla jedna epizoda dlouhé série. Byl to záměr?
Přiklonila jsem se ke 4 hvězdám, protože mám autorku velmi ráda a nerada bych od ní odrazovala nové čtenáře.

02.03.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Musím poznamenat, že každý další díl sice nabývá na množství stránek, avšak zároveň začíná jedna z mých oblíbených vyšetřovatelských dvojic řešit případ dřív. A to je pecka!
V knize je sice hodně stran navíc, ale na ty jednoduše zapomenete, poněvadž se ihned od začátku ponoříte do vyšetřování.
Tento díl byl za mě zatím nejlepší, doufám, že autor(ka) dovede tuto nadějnou sérii do zdárného konce.

02.03.2023 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Knihu jsem si rozložila do delšího časového horizontu. A to ne zcela úmyslně, v polovině mě kniha přestala bavit. Nicméně jsem ji dočetla při dlouhé cestě vlakem. A můj závěr?
Také tam vidíte tu kopii konceptu Roberta Bryndzy a jeho Eriky Foster?
Průměrná detektivka, která vám tedy splyne v těch mnoha, které taktéž kopírují stále stejný koncept.

19.01.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Asi by bylo nejdříve vhodné uvést, že pokud lačníte po literatuře vysoké úrovně typu Dostojevskij, tak to se této knize vyhněte obloukem.
Já osobně jsem knihu brala jako odreagování a dobití pozitivní energie. Nečekala jsem nic velkolepého, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Naopak mě tento díl potěšil v porovnání s těmi předchozími, kde už jsem i já byla na vážkách, zdali to není moc velký bizár.
Takže pokud opravdu hledáte jen "oddychovku", tak je volba jasná.

18.01.2023 4 z 5

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Tuto knihu jsem si pomyslně zařadila do kategorie “přečteš - zapomeneš”. Bohužel mi děj knihy ničím neutkvěl, stránky jsem i přeskakovala.
Nápad to byl velice dobrý, ale kniha byla povrchová.

16.12.2022 2 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Téma knihy, se kterým jsem se setkala poprvé. A musím říct, že bylo přinejmenším zajímavé… Děj knihy ubíhal rychle, byl nenáročný, přesně takový, jaký moje hlava potřebovala.
Takže pokud hledáte knihu, u které můžete vypnout, tak tohle je ona, pokud toužíte po hlubokém literárním zážitku, tak ji raději vynechejte. :)

16.12.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Luc a Ava jsou moje srdcovka. Pokaždé když čtu DOKONALOU, tak si představuji Callanacha a hltám jednu stránku za druhou... :) Ale teď vážně, autorka umí příběh dokonale gradovat, postavy jsou dokonale vykresleny a hlavně je zde dokonalá míra ostatního popisu.
Celá série mě jednoduše nadchla. Když se zaměřím pouze na tento díl, tak byl o něco slabší než jeho předchůdci, na mě byl už poněkud drsný a trochu přitažený, ale dejme tomu... ;)

05.09.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihu jsem dočetla již před delší dobou a čekala jsem zdali ve mně bude rezonovat. Rozleželo se mi to v hlavě, ovšem ne a ne přijít na to, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Četla jsem ji poměrně dlouho, což u mě znamená, že jsem se nenaladila na tu správnou vlnu, možná to chce čas a knihu si s odstupem přečíst ještě jednou, protože zcela jistě má co nabídnout.
Jen jednu věc si nemohu odpustit, bydlím ve městě, které se nachází vedle Bílé Vody, tudíž okolí znám velmi dobře. V knize při popisech krajiny jsem se však cítila jako úplná cizinka...
Neodsuzuji tuhle knihu jako horší, naopak, má své kvality a za přečtení stojí, ale jen v ten správný moment, který asi nebude úplně snadné odhadnout.

05.09.2022 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tento příběh byl další perlou. Ano, bylo to dojemné, smutné, frustrující, ale také účelné. Jsem rada, že autoři jako je Heather Morris odkrývají tyto příběhy, které by rozhodně neměly být zapomenuty.
Jeden z mála románu z Osvětimi, který byl upřímný a nebyl napsán pouze pro komerci.

21.08.2022 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Lituji jedné věci. Proč já hloupá jsem si tuto knihu nevzala k maturitě? Toto absurdní drama byla taková perlička na dně moře. Dlouho jsem se k němu dopracovávala, ale ta cesta stála za to. Tou cestou jsem si však musela projít, protože antidrama nelze číst jen tak. Je to už asi opravdová klasika, kterou mohu jen a jen doporučit.

21.08.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Námět a zápletka byly velmi neotřelé a mrazivě děsivé! Příběh svižně postupoval, což je vždy za plusové body. V porovnání s ostatními díly se však tento ne jejich úroveň nevyšvihl.

28.06.2022 3 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Série začala velmi slibně, ovšem tento díl už ztrácí dech, těžce se mi dočítal. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu… Marni mi přestává být sympatická.

28.06.2022 3 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Před maturitou mi kniha hodně pomohla na relaxaci a odreagování, tato kniha je prostě a jednoduše boží!
Ještě teď slyším v hlavě tóny jazzu…
A Danny… to je moje nová oblíbená literární postava :)

28.06.2022 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Po delší době tu máme jeden z kvalitnějších příběhů z období druhé světové války. Chybně vás za srdce, je velmi dobře promyšlený a několik rovin příběhu se na konci prolnou v jeden dechberoucí závěr.

28.06.2022 4 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Román v dopisech znamená jediné - balanc na velmi tenké hraně. Buď vše navazuje a je, jak má být, nebo se vám děj rozpadá pod rukama. Tady však můžu říct, že první možnost byla splněna. Autorky si daly velmi záležet. Ač se to nezdá, tak i dopisy ve vás mohou navodit atmosféru celistvého románu, od kterého se nelze odtrhnout. A má to jednu velkou výhodu - akce, drama, zápletky a rozuzlení v hojném počtu na rozdíl od nudných a zdlouhavých popisů, které tak často odrazují od některých románů. Za mě příjemné čtení, které vás chytne za srdce.

16.03.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Jedním slovem WOW! U Andyho Weira jsem zvyklá na vysokou úroveň, ale toto bylo ještě o dimenzi dál, a to doslova. Příběh byl tak originální a perfektně zpracovaný, že vám ani nevadí vysoká četnost fyzikálních vzorečků. Weir je skvělý vypravěč a ví, jak na své čtenáře. Já mu zkrátka fandím a těším se na další podobné dílo nabité fakty, vtipem a vypravěčským umem.
P. S. Doporučuji i nečetnářům sci-fi, poněvadž toto ani trochu neodpovídá konvencím klasické sci-fi, tohle má přidanou hodnotu!

16.03.2022 5 z 5