Poslední vánoce v Paříži

Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Studenti Tom a Will, plni nadšení, dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/422511/posledni-vanoce-v-parizi-lHq-422511.jpg 4.718
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Motto

Last christmas in Paris, 2017

Kniha Poslední vánoce v Paříži

tami1

Tak, tahle kniha mě vážně dostala!
Nádherný příběh, který popisuje útrapy 1. světové války. Celý je vyprávěn formou dopisů mezi Evie , Thomasem, jejich přáteli a rodinou. Jsme svědky mladistvého nadšení, optimizmu a naivní představy hrdinství, která se po střetu s krutou realitou na bojišti, mění v touhu přežít a vrátit se domů.
Doporučuji!

Kukicka

Tohle bylo tak jine od knih, ktere normalne ctu a tak krasne. Trochu jsem se bala, zda kniha nebude ve forme dopisu nudna a jednotvarna, ale nebyla ani jedno

Jani_na

Kniha je nádherná aj keď je miestami smutná, chytila ma za srdce.Písaná je vo forme listov,kamarádskych,zamilovaných,niekedy však aj listov plných smútku či beznádeje. Určite doporučujem

Kamili
30.12.2019

Krasny pribeh, ktery me chytl za srdce a zaver knihy dojal.

kikikrat
27.12.2019

Kdyby to šlo dám téhle knize klidně tisíc hvězdiček.. ano tak moc nadšená jsem. Nemám knize co vytknout.
Obálka je nádherná. Forma, kterou je kniha psaná je jiná ale člověk se těší na každý další dopis. A to téma....válka z pohledu vojáka a britské dívky.
Tahle kniha mi mnoho dala. Oživila jsem si první světovou, dozvěděla jsem se o životě na frontě a o tom co prožívala každá žena. A poznala jsem lásku.. čistou, laskavou a trvající lásku..
Poplakala jsem si a je mi smutno, že tenhle příběh musel skončit ..
Jestli váháte, prosím dejte ji šanci tak jako já..

Danago
24.12.2019

Romantický příběh vyprávěný formou dopisů. Odhaluje nám myšlení a rozpoložení hlavních hrdinů v období první světové války. Dopisy začínají vesele a s humorem , ale postupně se jejich obsah mění , jsou smutné, vyjadřují obavy i povzbuzení a lásku. Knížka mě chytla za srdce . Cítila jsem bolest , ztrátu i naději a lásku spolu s hlavními hrdiny.

Dáduše
20.12.2019

Nic jsem od ní nečekala a nakonec to byla velká láska:-) Příjemné romantické čtení se špetkou historie a dozvěděla jsem se mnoho nového o první světové válce:-) Normálně nemám moc ráda psaní příběhu v dopisech, ale tady mě to vůbec nerušilo ba naopak:-)

agatha2
15.12.2019

Je srpen 1914 Anglie se zapojuje do války. Spousta mladých mužů se dobrovolně a s velkým vlasteneckým nadšením přihlásila do služby vlasti. Mezi nimi byli i mladí studenti Will a Tom. Doma nechali své rodiče a přátele. Mezi nimi i kamarádku Alici a Willovu sestru Evie. Komunikace na dálku tehdy mohla probíhat pouze formou dopisů. A tak započala čilá korespondence mezi dvěma mladými dívkami, které zůstaly doma a dvěma mladými muži, kteří se ocitli ve středu válečných bojů. Ze začátku doufali, že válka do Vánoc skončí, jak jim bylo slibováno a že se potkají na Vánoce v Paříži. Bohužel se válka táhla celé kruté 4 roky. Dopisy plné naděje střídají dopisy plné smutku a zmaru, odrážejí aktuální situaci, která se děla na frontě nebo v obyčejném civilním životě.

Nebylo to jednoduché čtení, ale i přes spoustu krutostí, které sebou válka přináší, ve mně kniha zanechala krásný pocit. Autorkám se povedlo prostřednictvím dopisů skvěle zachytit atmosféru válečné Anglie, přátelství čtyř mladých lidí, které nezničila ani válka, protože bylo skutečné, opravdové....to jak Evie pomáhala svými dopisy překonat Tomovi peklo, které prožíval uprostřed válečné vřavy, jak obrovskou mu byla oporou, na to nikdy nezapomenu.

Obálka je přenádherná, evokuje opravdu tu pravou vánoční atmosféru, až by si čtenář mohl na první pohled myslet, že kniha obsahuje nějaký jednoduchý, kýčovitý vánoční příběh, ale nenechte se, prosím, zmást, kniha Vás donutí se zastavit a zapřemýšlet nad tím, co je opravdu v životě důležité.

dopisy Paříž Vánoce

Autoři knihy