Venny345 Venny345 komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Musím se přiznat, jsem trochu zklamaná. Přišlo mi, že čtu v podstatě první díl, akorát byl zaměněn časoprostor (tedy jen částečně), jména a pár maličkostí. Zkrátka to schéma se dosti blížilo první knize, což mi bylo líto. Jinak je kniha opět čtivá a dobře vygradovaná, takže za mě asi zlatá střední cesta.
P. S. Dá se číst i bez přečetní jedničky... :)

29.05.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dokonalou kořistí jsem stala sama! Autorka mě dokázala svým umem ulovit, takže rozhodně nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdami. Výborný styl vypravování, gradace, vhodně použitá slova, nic navíc, žádné zbytečné popisy, i tak by se dala kniha vystihnout...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

20.05.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Jakákoliv kniha, která zavání genetikou, má velký náběh na nějakou senzaci. Proto jsem také sáhla po tomto thrilleru. Těšila jsem se na sofistikovaný popis různých metod, které požívají vyšetřovatelé. Začátek knihy byl výborný, jako když se auto dostane z nuly na sto během pár vteřin. Problém byl, že na konstantní stovce už pak kniha zůstala až do konce, což mě mrzelo. Dočetla jsem ji vlivem setrvačnosti.
Ale protože jsem hodná, dám autorce ještě šanci a další díl si přečtu.

17.05.2021 3 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Ruský detektivní thriller, řekla jsem si: "To bude pecka!"
Nikdy jsem nic z ruského prostředí nečetla, ovšem po přečtení této knihy, což bylo velmi náročné (několikrát jsem ji chtěla odložit), už v sérii určitě pokračovat nebudu. To, že děj byl prvoplánový a nepropracovaný, bych ještě unesla, ale ty pravopisné chyby! Chápu, není to chyba autorky, ale aby se v knize vyskytovala slova s vynechanými písmeny, gramatickými chybami, to je moc.
Nejvíce mě však dostal pes s ženským jménem Raněvská.
Bohužel knihu nedoporučuji.

08.05.2021 2 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tak slibně a perfektně tato série začala... Při čtení tohoto dílu jsem se však nestačila divit a jen těžko jsem potlačovala zklamání. Kam se podělo to napětí, to tajemno, to temno, ta gradace? Vždyť na počátku série jich bylo tolik!
Dala bych tak 2,5 hvězdičky, ale protože jsem hodná, dala jsem tři. Rozhodla jsem se dát autorovi poslední šanci, kterou podpořila touha v nějaký závěrečný zvrat. Vzhledem k otevřenému konci knihy se nic takového nekonalo.

06.05.2021 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Když se skloubí zajímavé téma výborný styl. je šance, že vznikne něco čtivého! A to se stalo v tomto případě. Autorův styl mi sedl, spád knihy byl strmý, nenudila jsem se. Za mě perfektní začátek série, těším se na další díl.

04.05.2021 4 z 5

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Autobiografie se mi vždy hodnotí těžko. Musím naprosto pominout zaujetí osobností a nenechat se unášet fanouškovskou vlnou, i když to ne vždy úplně vyjde. Pokud se tedy zaměřím na styl psaní, musím poznamenat, že mě Michael mile překvapil. Zajímavé myšlenky i poselství. Umět se správně vyjádřit a ještě k tomu čtivě a atraktivně neumí každý, ale Michaelovi se to povedlo.
Pokud vás v životě oslovila alespoň jedna jeho píseň, s chutí do toho!

29.04.2021 4 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Ups, až na konci knihy jsem zjistila, že čtu devátý díl série, ze které jsem nečetla zatím ani jeden díl. Nevadí! I tak se mi kniha jevila jasně a předchozí díly jsem k pochopení tohoto ani nepotřebovala, což je velké plus autorky. Výborně napsaný thriller s originálním námětem a velkým odhalením. Za mě kniha splnila účel a navíc mě udržela v napětí až do samého konce.

23.04.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bohužel se mi kniha nelíbila, neudržovala mě v napětí, ani trochu jsem se nebála (ani když jsem četla večer a měla jsem zapálené svíčky) a ani jsem neměla pocit, že na mě něco vyskočí zpod postele . Tyto tři faktory jsou stavebními kameny pro "duchařské knihy". Je tedy evidentní, že kniha moje očekávání nesplnila. Nemohu doporučit.

23.04.2021 2 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Dovolím si knihu popsat poněkud metaforicky, doufám, že to bude výstižné. Četba knihy mi připomínala střelbu. Zkrátka jsem měla pocit, že jsem nabila pušku, zamířila jsem a chystala se vystřelit, to všechno ve zlomku vteřiny. Najednou se mi ale zasekl náboj a já jsem s ním nemohla nic dělat, jen čekat, až se zase uvolní a rychlostí blesku vystřelí ven a zasáhne terč.
To samé platí o knize, začátek mě neskutečně navnadil, pak se tempo zvolnilo a střed knihy se táhl a závěr byla ona pomyslná střela.
Takto knihu vnímám já.
Dodám ještě, že téma bylo velice originální!

13.04.2021 4 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Nepochopila jsem zcela, jaký byl význam díla. Po celou dobu čtení jsem se snažila hledat tu myšlenku, poselství nebo alespoň hlavní téma. Zkrátka mi to přišlo jako několik různých příběhů vedle sebe, navíc nespoutaných jednotnou dějovou linií. Kniha neurazí ani nenadchne, je to jednoduché čtení, u kterého když nedáváte pozor, tak se vůbec nic neděje.

05.04.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Lze se o knize vyjádřit jedním slovem? Ano! NOSTALGIE! Nicméně tak stručná nebudu, trochu se rozepíšu.
Půlnoční slunce jsem si pořídila v angličtině, abych měla autentický zážitek, což se mi opravdu splnilo. Děj odsýpal a kniha se četla skoro sama. Netvrdím, že jde o nějaký literární skvost, který vás dostane do kolen, ale je to opravdu určeno pro všechny, kteří si chtějí nostalgicky zavzpomínat na "mladá léta". Upřímně si mi Slunce líbilo mnohem více, než Stmívání. Edwardův pohled byl poutavější, barvitější a na emoce působící, což se o Bellině pohledu bohužel říct nedalo. Zbožňovala jsem úseky, kdy byl Edward sám se svou rodinou a popisoval jejich vztahy. Číst myšlenky ostatních také nebylo na škodu a navíc jsem konečně nahlédla do Edwardovy hlavy.
Já jsem spokojená, vrátila jsem se o pár let zpět. Nehledejte v tom žádnou světobornou literaturu, hledejte v tom jen obraz minulosti.

29.03.2021 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Výborná gradace! Opravdu musím vypíchnout autorův smysl pro gradaci a tajemno. Ač se zdá příběh těžko uvěřitelný, jisté prvky, na nichž byl vystavěn, jsou podle mě naprosto reálné.
Doporučuji knihu na večery, obzvláště ty temnější, které parádně doplní atmosféru.

13.03.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tahle kniha byla pro mě balzámem na duši. Krásný příběh s přiměřenou dávkou napětí a lásky. Atmosféra Španělska na vás jistě zapůsobí. Na mě působila hodně, úplně jsem cítila to horko z madridského slunce, španělskou hrdost a pokoru a vůni španělského jídla. Co víc říct? Snad jen: Muchas gracias para este libro, Ruta!

10.03.2021 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Detektivka, která dává smysl a není zcela přitažená za vlasy, je pro mě vždy velkým povyražením. Styl psaní autorky mi sedl a jsem zvědavá, jak se bude Luc vyvíjet dál. Rozhodně si přečtu další díl.

04.03.2021 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Již dlouhou dobu jsem chtěla v kině zhlédnout film Šarlatán. Myslím však, že se mi to v nejbližší době nepodaří. Rozhodla jsem se tedy jednat. Vypůjčila jsem si knihu (samozřejmě naprosto bezkontaktně ;-)) v knihovně a začetla se do jejích listů. Byla to má první kniha, která je napsána podle filmového scénáře a mile mě překvapila. Neřekla bych, že lze scénář přenést do epické formy tak věrohodně! Inu, přeju si teď jediné...zhlédnout výkony Ivana a Josefa Trojanových ve filmovém zpracování. A co vy? :)

26.02.2021 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Za mě tato kniha slouží k odpočinku. Nečekejte žádný náročný děj, zápletku či podrobné vykreslení postav. Zkrátka jde o jednoduchý detektivní příběh, který rychle plyne i díky velkému písmu a krátkým kapitolám. Použiju na to otřepanou frázi: "Neurazí, nenadchne."

23.02.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Obávám se, že zde se svým komentářem úplně nezapadnu, ale ráda bych ke knize vyjádřila svůj názor. Chtělo by se říct, že přečíst knihu byl poněkud oříšek. Ne. Pro mě to byl velký ořech, který měl velmi tvrdou skořápku, kterou jsem však na konci knihy u příběhu Barky prolomila.
Do té doby mi přišel příběh plytký, těžkopádný a skoro bez dějových zvratů. Dávala jsem však knize stále šanci, když jsem si četla tolik kladných hodnocení.
Nakonec nelituji, že jsem si knihu přečetla, zase jsem mohla nahlédnout do jiného prostředí. Nicméně další díly raději nechám do daleké budoucnosti, protože nevím, zdali mám sílu na další loupání ořechů.

19.02.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Asi se sama stanu bílou vránou mezi většinou komentářů...
Kniha se mi nelíbila, řeknu to narovinu. Již na první straně jsem byla znechucena z nespisovné češtiny, to podle nebylo relevantní.
Příběh byl silný, nicméně nic extra propracovaného, spíše na sílu psaný smutný příběh, který vás donutí se naštvat minimálně na jednu postavu.
Ale! Bylo to prostě povrchní...navíc jsem celou dobu měla pocit, jako bych už takový příběh někde slyšela. Možná to bude tím, že to bylo psáno podle známého vzorce, který obsahuje domácí násilí, osobní problémy, pubertu a následně řešení problémů ve škole.
Nemohu knihu doporučit. Dvě hvězdy za nápad a metaforu s vránami.

11.02.2021 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Za přečtení kniha určitě stála! Moc se mi líbil originální nápad autorky. Obdivuji, jak dokázala děj výborně vygradovat, takže jsem prostě posledních sto stran musela číst bez přestávky. Uf, po dočtení jsem si tedy otřela kapky potu z čela, knihu s dobrým pocitem (tím, který se vám vždy vyplaví, když dočtete vážně dobrou knihu) jsem ji zaklapla a ihned šla zkontrolovat, kdy bude další díl.
Nevím, jestli jsem jediná, ale má sympatie k hlavní hrdince značně poklesla, již v prvním díle jsem její povahu a chování úplně nedokázala vystát. Druhý díl to bohužel jen prohloubil, ale to se nic neděje, ten příběh vše vyspravil.

09.02.2021 4 z 5