Venny345 Venny345 komentáře u knih

Dlouhá, nekonečná, rovná silnice. Žádné kopce ani prohlubně, prostě ideální přistávací plocha. Tak přesně takhle mi připadala tato kniha. Příběh, ač byl velmi krátký, vůbec neubíhal, nedělo se zde nic zajímavého, v podstatě žádná zápletka. Chápu, četla jsem svědectví z gulagu, kdy pobyt zde lze přirovnat k těm nejtemnějším nočním můrám. Ovšem i takové svědectví se dá podat trochu "záživněji" tak, aby se čtenář nemusel do čtení nutit, což byl bohužel můj případ.

13.09.2021 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nenáleží mi hodnotit tohoto genia, mohu snad jen říct, že Romeo a Julie je další klasikou do sbírky. Ovšem na Hamleta ještě pár krůčků chybí.

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Ava a Luc jsou ta nejlepší vyšetřovatelská dvojice! Styl Helen Fields jsem si natolik oblíbila, že jsem knihu chtěla dočíst, ale zároveň nechtěla, protože není (zatím?) pokračování. Když už jsem u toho pokračování, tak samozřejmě očekávám další knihu co nejdříve... :)

Mráz Mráz Bernard Minier

Dosti předvídatelná kniha, která mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Často jsem se na text nesoustředila, protože byl zbytečně zdlouhavý. Nicméně jsem knihu dočetla, ale žádný "wow efekt" nepřišel. Další díl zkusím, autor si jistě zaslouží ještě jednu šanci za jeho neotřelé náměty.

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Kniha mě potěšila, již delší dobu jsem se v různých "rádoby" thrillerech jen plácala a tady jsem se konečně dostala z toho víru pryč. Bylo to krátké, úderné, výstižné a hlavně napínavé s překvapivým koncem, který jsem tedy částečně tušila, ale i tak byla kniha jedna z těch lepších.

09.08.2021 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Námět byl zajímavý, téma výborné a hlavně čtivé. Nicméně, já jsem se v ději pořád ztrácela, přičemž mi největší problém dělala jména.
Celkový dojem z knihy je takový průměr, do dalšího dílu určitě nepůjdu.

31.07.2021 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Strike a Robin mě baví!
Neotřelá detektivka, která je perfektně zasazená do Londýna. Vždy tu atmosféru cítím.
Tento díl byl však velmi zdlouhavý, často jsem se v ději ztrácela a nakonec už jsem dočetla ze setrvačnosti.
Ale,... pátý díl si přečtu. ;)

31.07.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tato kniha je jako čokoláda, dáte si jeden čtvereček v podobě jedné kapitoly a najednou už nemáte skoro žádnou čokoládu a kniha je u konce...
Ava a Luc jsou perfektní vyšetřovatelé a tato série prostě má grády!

31.07.2021 4 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Je mi to vždy líto, když nemohu napsat kladnou recenzi, ale nerada bych lhala. Všechny knihy z druhé světové války nám ukazují jak dobře se máme. Všechny tyto knihy mě vždy donutí se zamyslet se nad životem.
Ovšem, tato kniha byla ušita horkou jehlou. Samozřejmě byl příběh smutný, ale knihu si radim na seznam "rádoby válečných románů", které bohužel nejsou úplně kvalitní.

31.07.2021 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ano, kniha je vskutku vrcholným dílem a právem obdržela Nobelovu cenu. Vím, že když autor píše metodou ledovce, tak neočekává, že by se čtenář nějak sblížil s hlavní postavou. Ovšem to je to, co mi vadilo, nedokázala jsem se s příběhem ztotožnit.
Naopak se mi velmi líbilo, jak dokázal autor všechno mistrně charakterizovat.
Rozhodně tuto knihu nechci kritizovat, neb vím, jaké to je veledílo, takže nikoho ani neodrazuji od čtení.
Ba právě naopak, směle do toho!

09.07.2021 3 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Ještě než jsem si přečetla, že se jedná o fiktivní příběh, řekla jsem si: "To mi unikl hodně zajímavý detail z historie druhé světové války!". No a pak jsem si přečetla, že se jedná o fikci, i když, na každém šprochu je pravdy trochu...(zkrátka můžeme ss jen dohadovat, zdali je příběh založen na pravdivých základech).
Nebyla to nejlepší kniha s tématikou druhé světové války, ovšem ani nejhorší. Chci li mi trvalo, než jsem začetla, ale pak jsem autorčinu stylu přišla na kloub.
Pokud jste čtenáři knih a touto tematikou, mohu doporučit. Jen se nenechte odradit poněkud zvláštním začátkem a stylem, který vám hned nemusí sednout.

04.07.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížku jsem zavřela se zvláštním pocitem... Zamýšlela jsem se, a to velmi dlouho. Díky takovým knihám si uvědomuji, jak krásný život mám, jaké je štěstí, že jsem zdravá, nemusím dodržovat žádná omezení, zkrátka mohu ŽÍT.
P. S. V porovnání s knihou "Hvězdy nám nepřály" je to 100 a 1, v tomto případě stovka náleží Pěti krokům.
DOPORUČUJI!

29.06.2021 4 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Obálka knihy slibuje excelentní bestseller... Proč jen tyto štítky čím dál tím více označují knihy, které se do této skupiny nemohou řadit? Bohužel mezi ně patří i tato kniha, která je jakýmsi průměrem, nedoporučuji.

29.06.2021 2 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Kniha nebyla špatná, příběh se pomalu odvíjel a postupně se vše vyjasňovalo. Přirovnání autorky k A. Christie je možná malinko přehnané, neboť Agatha je přece jen královna detektivek. Já si knihu řadím na seznam "neurazí, nenadchne".

29.06.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Sériový vrah a tetování? Proč ne? Kniha se četla dobře, měla spád. Velmi se mi líbí, když je příběh vyprávěn z pohledu různých postav a tady to ještě navíc úchvatně navazovalo, což je podle mě um hodný špičkového spisovatele. Jednu hvězdu jsem srazila za poněkud překombinovaný konec, kdy jsem ještě chvíli musela přemýšlet, jak se co odehrálo a zařadit si správně všechny postavy.
Marni je mi sympatická, těším se na pokračování!

24.06.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Série s Altairovou mě prostě baví! Při čtení jsem se cítila jak na horské dráze, jelikož se mi neustále vyléval adrenalin do žil. Bylo to výstižné, přesné, bez žádných okolků a hlavně poutavé, což se v dnešní době u thrillerů málokdy vidí.
Ubrala jsem jednu hvězdu z toho důvodu, že mi konec přišel trochu překombinovaný, ale ještě jsem to skousla. Těším se na další díl!

17.06.2021 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Říkám to málokdy, ale film se v tomto případě neskutečně povedl! Po přečtení této knihy mi jen spadla brada, když jsem si uvědomila, že v jednom z mála případů nedošlo k naprostému znehodnocení knihy filmem.
Originální, tajemné a děsivé!

12.06.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Další perfektně vystřižený kousek! Tato série ve mně vyvolává pocit rychlé jízdy v autě, které ještě rozhodně neřeklo poslední slovo...to už ale asi vystřelím do vesmíru.
Nicméně těším se na další díl, pro který si co nejdříve zaběhnu do knihovny.

12.06.2021 4 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Pojďme předstírat, že moje hodnocení nebude subjektivně zabarvené mou láskou ke skupině Queen a Freddiemu. :)
Po přečtení této knihy jsem byla jako smyslů zbavená! Řekla jsem si: "A to sis vážně myslela, že už víš o Freddiem vše?" Tolik překvapivých věcí! Freddie byl úplně jiný člověk, než jak ho média prezentovala. Jeho osobnost byla složitá, ale paní Jonesové se povedlo něco neskutečného, a to přiblížit Freddieho osobnost i nám obyčejným smrtelníkům. Dobře promyšlená struktura životopisu určitě na hodnotě také přidala.
Můžu už říct jen jediné, Freddie, jsi bůh a nikdy nepřestanu toužit slyšet tě naživo, i když to už není možné!

10.06.2021 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Vzdávám se! S dočtením tohoto dílu končím s touto sérií. Ani na druhý pokus si mě autorčin styl "nechytil" a navíc mi dělala problém islandská jména. Jsem jediná, komu se totálně pletly všechny postavy?
Jinými slovy, námět byl originální, ale zdlouhavě rozepsaný, bylo zde plno zbytečných detailů, postava Huldara mi je nesympatická a Freyja mi také nijak neučarovala.
Závěrem tedy píšu, že další díly vynechám, ale možná dám autorce ještě šanci s jejími jinými romány.

29.05.2021 3 z 5